FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-02-10 13:41  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki pol. Niestety pomimo że zdjęcie jest niezłe nie widzę czy okna mają jakąś obwódkę. Może ktoś ma zdjęcie bliźniaczego Sępa z późniejszych lat.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 13:46  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek - na poszyciu kiosku nic nie ma, ale drugie zdjęcie które Ci przesłałem, ostatnie okienko, widać obwudkę przy bulaju , słaba ale widać
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-02-10 13:59  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Teraz to mnie rozwaliłeś tym drugim zdjęciem. Tam nie ma okien tylko szare otwierane pokrywy. Na tym zdjęciu widać wyraźnie że Orzeł nie miał okien a skoro tak to nie ma co szklić tylko trzeba zaślepić i pomalować w kolorze kiosku. Może ktoś wie coś więcej na ten temat bo ja już zupełnie zgłupiałem :)

--


Pozdrawiam!


Post zmieniony (02-02-10 14:02)

 
02-02-10 15:26  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 



Na tym zdjęciu znowu widać jakby otwory w kiosku były jednak oszklone. ???????????
Sam już nie wiem co o tym myśleć.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 16:47  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
kari   

... jeżeli przyjąć, że są to okrętowe bulaje to mogą być otwarte (tylko otwór), zamknięte (szyba) lub zamknięte blindklapą (zaciemnienie).
na poniższych fotach widać że mogą być tam szyby.

http://www.nasze-wojsko.pl/resources/obrazki/artykuly/z-polski/Wojsko-Polskie/105/640x480/ORP-Orzel.JPG

http://fallweiss.fm.interia.pl/s%EAp.gif

http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-W-2030-1.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
02-02-10 17:01  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Czyli jednak szyby. Na ostatnim zdjęciu widać je bardzo wyraźnie. Dzięki kari za zdjęcia.

--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 17:44  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ponieważ sprawa z oknami jest według mnie wyjaśniona mogłem zabrać się do dalszej pracy. Kiosk skleiłem i wyprofilowałem jego górną część która jest półokrągła. Okna zapuściłem Micro Kristal Klear który po wyschnięciu będzie imitował szyby.Zrobiłem też element który stanowi wnętrze kiosku. Na razie nie wklejony. Poczekam aż okna wyschną, wtedy będę działał dalej.



--
Pozdrawiam!

 
02-02-10 18:17  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Miło widzieć dalsze postępy! :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-02-10 17:03  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Siemandero!
Trochę dzisiaj dłubałem i coś tam wydłubałem :)
Przykleiłem pokłady i podstawę działa na śródokręciu. W przypadku Orła podstawę należy zakryć częścią z imitacją deskowanego pokładu. Jeżeli budujemy Sępa z 1949r podstawa zostaje bez przykrycia. Wyciąłem burty i po przymiarce do szkieletu okazało się że przez szczelinę w kadłubie którą opisywałem wcześniej widać elementy szkieletu górnej części kadłuba. Nie pozostało mi nic innego jak pomalować miejsca które będą widoczne żeby nie było widać białych części. Na kadłubie widać białe ślady po poprawkach. Pewnie będę je robił do końca budowy bo co jakiś czas znajduję coś co mi się nie podoba :)



Popracowałem też przy kiosku. Górną część i obłe krawędzie trochę przeszlifowałem i wyretuszowałem. Kiosk jest trochę wymęczony ale taka już moja natura, lubię męczyć karton :)



Model nie jest jeszcze gotowy ale można już porównać jego rozmiary do współczesnego imiennika:



--
Pozdrawiam!

 
06-02-10 19:05  Odp: [Relacja] ORP Orzeł 1/200 (dodatek do MO)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Żeby nie było że się obijam zabrałem się za oklejanie burt. Na razie jest nieźle. Jak zrobię coś więcej to jutro wstawię fotki.



--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024