FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-12-09 17:24  [Relacja/Galeria] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Chciałbym zaprosić wszystkich do mojej pierwszej relacji.
Postanowiłem zaprezentować model Sokoła z wydawnictwa GPM:


Poniżej kilka fotek z budowy szkieletu oraz drobnych niespasowań:
,,

Części nie są spasowane, otwory zaszpachlowałem i zamalowałem.
Oto efekt malowania wnętrza farbkami humbrola, wszystko będzie jeszcze szlifowane i powtórnie malowane. Górna część szkieletu jest jeszcze nie sklejona i nie oszlifowana.

,,,

Zacząłem też prace na elementami wyposażenia kabiny:


Narazie to wszystko co chciałbym zaprezentować, jako że jest to moja pierwsza relacja proszę o wszelkie podpowiedzi i sugestie.
Mam nadzieję, że przez to iż zamieściłem relacje na forum zmotywuje mnie do dokładniejszego sklejania. Może też nauczę się robić lepsze zdjęcia.

--

Post zmieniony (18-11-10 12:12)

 
03-02-10 15:14  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam w mojej drugiej odsłonie tego modelu.
Pracę idą bardzo powoli do przodu ponieważ trwa sesja i nie mam czasu.
Zmieniłem trochę tablicę przyrządów, poszczególne elementy porozcinałem i podkleiłem tekturą żeby były sztywniejsze oto co mi wyszło:


Tablica będzie jeszcze retuszowana. Tak wygląda kabina:


Teraz mam zamiar zająć się fotelami, niestety w standardzie byłyby z zewnątrz białe także będę je nieco waloryzował. Mam wycięte wszystkie elementy poszycia kadłuba i tu nasuwa mi się problem nie wiem czy zamawiać szybkę z gomixu czy próbować samemu wytłoczyć. Jakieś rady?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-02-10 16:21  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jeśli nie masz doświadczenia w tłoczeniu to zamów. Osłony z GOMIXU są bardzo dobre jakościowo i idealnie przezroczyste.

--
Pozdrawiam!

 
03-02-10 18:23  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Tylko raz tłoczyłem do hayabusy ale to inna bajka bo jest o wiele mniejsza,
Co do osłonek z gomixu to będę musiał albo zamówić coś jeszcze albo znaleźć kogoś z Olsztyna kto się ze mną złoży bo szkoda zamawiać szybkę za 3 zł płacąc 12zł za przesyłkę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-02-10 11:51  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Wojtek 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 12

Witam, trzymam kciuki, od lat marzy mi się Sokół, w jakiejkolwiek wersji. Ale jak to kiedyś zostało powiedziane"kruca bomba, mało casu", gorące pozdrowienia

--
Wojtek

 
05-02-10 18:41  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Super temat i malowanie fajniejsze od SAR-owskiego. Dobrze Ci idzie Windus!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
05-02-10 19:45  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Dzięki za zainteresowanie! Sklejam akurat sokoła ponieważ mam sentyment do GPM i chciałem samolot z tego wydawnictwa, powiedziałem dziewczynie żeby coś znalazła i wybrała śmigłowiec, podobnie było z cobrą :)
Jak tylko skończy się sesja wezmę się za pracę, muszę też poprawić jakość zdjęć ale to później.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-02-10 22:24  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dziś skleiłem fotele wg oryginału miały zostać wykonane z wg zamieszczonego schematu z takich części:



Mam dwie wycinanki także aby na zewnątrz nie było biało to nakleiłem części z drugiego modelu, podobnie zrobiłem z częścią 56c. o oto co mi wyszło:


Muszę jeszcze poprawić retusz i pomalować lakierem i to będą wszystkie elementy wyposażenia kabiny. Autor opracowanie zbytnio się nie napracował...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-02-10 15:30  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Pokaże błąd jaki zrobiłem sklejając wnętrze kabiny. Otóż w opracowaniu zaznaczone miejsca na fotel i drążek pokrywają się:

Najpierw skleiłem wszystkie elementy wyposażania kabiny a na końcu dopasowałem fotele. I wtedy zorientowałem się, że są za głęboko w kadłubie...

Nie wiem o czym myślałem przyklejając je do podłogi. Najgorsze, że używałem CA i ciężko będzie odrywać. Dopasowanie tablicy przyrządów też nie jest za rewelacyjne ale trzeba sklejać dalej...

--

Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo



Post zmieniony (13-02-10 17:40)

 
12-02-10 18:26  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Też mam zamiar skleić ten model, siadam w pierwszym rzędzie i oglądam.

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024