FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-11-11 22:25  [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie

Mam przyjemność skleić testowo model domu w stylu amerykańskim w skali H0. Będzie to pierwszy z serii modeli w tej skali. Seria ta pomyślana jest specjalnie dla modelarzy klejących dioramy w tej kolejarskiej skali.
Pierwsze trzy modele z tej serii ukażą się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

Model ten będzie zawierał się na 8 kartkach A4, jako opis posłużą rysunki 3D. Jestem pewien że ta rezygnacja z opisu słownego w niczym nie przeszkodzi przy tych modelach.

Na początek wyciąłem szkielet parteru oraz podstawkę:


Następnie ściany:


Kolejny etap to sklejenie szkieletu:


No i na koniec dzisiejszych zmagań oklejenie parteru ścianami:


Jutro okna, oj będzie to dość pracochłonny etap, gdyż zostały one wykonane w bardzo dokładny sposób, a do tego jest ich trochę :) Ale o tym jutro...

Zapraszam do oglądania i komentowania.

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
25-11-11 00:43  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
Yans   

Czy ściany zewnętrzne budynku nie po winny być podklejone na grubszy karton 1mm , trochę widać że mogą się giąć do środka . Gdzie model będzie dostępny?

 
25-11-11 09:54  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Jestem zainteresowany, jakiego typu będą to budynki i gdzie będą dostępne?

--
Pt-47

 
25-11-11 09:56  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ojej a ja widzę że już się gną , będzie z tym kłopot , w całości po sklejeniu będzie powichrowany :(

--
Modelarstwo jest sztuką...
Ząbkowice Śląskie (Wrocław) Siesty : Kłodzko
Tyle pięknych okrętów jest do sklejenia ......

 
25-11-11 15:45  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie

Yans, piotrmaniek -> nie powinno być problemu ze ścianami, jak dokleję okna i drzwi to znacznie się wzmocni do tego będzie też wręga zamykająca z góry - strop. Ale zobaczymy jak to będzie :)
Pawel - > będzie nastawnia i jeszcze jeden budynek nie pamiętam dokładnie co to będzie :) Wydawnictwo Świat z Kartonu. Dostępne będą na stronie wydawnictwa: www.swiatzkartonu.pl

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
26-11-11 17:49  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie,

jak już pisał darko ściany nie powinny się wyginać, bo karton na którym będą drukowane jest wystarczająco sztywny, poza tym szkielet, jak na tak małe konstrukcje, jest nad wyraz solidny.

Na początek jeszcze jeden budynek, nieco prostszy, ale na pewno przyda się do dioramek i makiet:



Oprócz tego w pierwszym rzucie jeszcze budynek nastawni. A wkrótce następne budynki cywilne, dworce, obiekty przemysłowe i inne. Mam nadzieję że się przyda.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
27-11-11 21:15  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie ponownie

Model pnie się do góry :) Zrobiłem okna i drzwi, zajęło to praktycznie dwa dni. Poniżej zdjęcie okien i drzwi :)



Po wklejeniu okien i drzwi domek zaczął nabierać życia :) Na zdjęciach widać sposób wklejenia tych elementów.



Poniżej jeszcze dwa zdjęcia z doklejoną podstawą - stanowiącą podstawę werandy oraz stropem. Falowanie papieru mimo wydruku na gramaturze 160 nie występuje wg mnie po doklejeniu okien, drzwi i stropu.



Nie sugerujcie się proszę widocznymi niedociągnięciami, w rzeczywistości tego nie widać. Po prostu model jest mały więc jest bardzo duże powiększenie, a poza tym musiałem użyć lampy by uzyskać lepszą jakość i kolory na fotkach.

Pozdrawiam i czekam na opinie i pytania...

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
28-11-11 23:01  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam.
W kolejnej części relacji prezentuję model z wykonaną już werandą, kolumnami oraz szkieletem pod część dachu.



Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania :)

Pozdrawiam.

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
30-11-11 18:24  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie

Dziś trzy zdjęcia pokazujące domek po nałożeniu daszku nad parterem:



Teraz czas na pięterko ale to już w kolejnej części relacji.

Pozdrawiam i czekam na opinie

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
04-12-11 20:25  Odp: [R] Dom w stylu amerykańskim skala 1:87 [H0]
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie ponownie.

Dziś przedstawiam Wam wyniki klejenia pietęrka :)



Czekam na głosy krytyki :)

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024