FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
28-12-09 13:06  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A może warto pomyśleć o podziale elementów na te bezwzględnie potrzebne i waloryzacyjne? Niektórzy wydawcy tak robią zaznaczając te drugie np. innym kolorem. Jedni i drudzy byliby zadowoleni pewnie z takiego podejścia.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
28-12-09 13:22  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No tak będzie Okl-ka w 1-25 a 1:45 do kąta.(..... Zadam po raz wtóry pytanie: czy za cenę jednego kolorowego ciupąga w 1:25 da radę wydrukować dwa białe: w 1,25 i 1,45 ?

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-12-09 13:23  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Proponuję coś z tych kurdupli, łatwe, małe i efektowne:
http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=tkb1479
http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=tkh1444
http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=tkh2-12

--

 
28-12-09 13:31  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ale OKl27 w 1:45 już chyba jest.
Z jakimi skrzyniami wodnymi będzie ta OKl-ka?
Takie:http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=okl27-27 ,
czy takie jak ta z Chabówki?http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=okl27-41
Oczywiście jestem chętny na zakupienie.

--

 
28-12-09 13:36  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
ADW PAROWOZY   

Andrzej,da rade.A czemu 45-tka do kąta? to dobry model dla początkujących,przy lekkim podrasowaniu detali można go dołączyć do serii która się ukazuje teraz.
Robert,ten drugi jest na celowniku od dawna,ale zobaczymy ile bedzie w ogóle chętnych na dwa pierwsze modele. Pt 31,Tkt48 czy Pm 2(w skali 25) sa od dawna gotowe do wydania w Angrafie-tylko trzeba uzbroić sie w cierpliwość
Okl27 robiony jest na podstawie Okl 27-27 z Gdyni



Post zmieniony (28-12-09 13:45)

 
28-12-09 14:22  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adrian - Zrób po prostu elementy w wersji "normalnej" i "waloryzowanej" - to normalka w modelarstwie. Przeciez od lat tak się robi np elementy ruchome i silniki w samolotach, alternatywne wersje gąsiennic w czołgach itp.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
28-12-09 16:53  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pozwólcie że i ja wtrącę swoje 3 grosze. Co prawda kleję pancerkę a nie modele kolejowe ale dla mnie białe modele były by ideałem (wyraźne krawędzie i nie ma koloru, który wyłazi z pod farby). Genialnie gdyby w takim zestawie pojawiły się dodatkowo schematy malowania no i kalkomanie. Jest to jednak oferta tylko dla tych, którzy modele waloryzują. Miłośnicy standardu nie będą zadowoleni. Mam jednak wrażenie że kolej to idealne miejsce do przecierania takich szlaków bo to właśnie te modele są malowane najczęściej (przynajmniej na forach). Nie wiem jak zareaguje na nie rynek ale wiem że tak opracowany pojazd pancerny ja bym kupił.

Pozdrawiam,
Darek

 
28-12-09 19:06  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie zdziwie sie, jesli z takimi modelami bedzie podobnie, jak poczatkowo z laserowymi wregami, czy calymi modelami... Na poczatku troche nieufnosci, a pozniej wtopia sie w caloksztalt rynku, a po wypowiedziach powyzej widac, ze znajda sie i zwolennicy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-12-09 20:35  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1


proszę i mnie zapisac na Okl i Tyn...
BTW, zamowie wszystko co wydacie "biale" i porusza sie po ziemi :)

Pozdrawiam!
Michal

--

 
28-12-09 21:19  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Koleją się nie zajmuję ,choć do swoich czołgów czekam na kilka wagonów by zrobić dioramę z załadunkiem na bocznicy kolejowej .Temat białych modeli jest jednak uniwersalny ,więc na czwartej już stronie , na spokojnie , po Kolegach kolejarzach pozwolę sobie na kilka uwag .Po przeczytaniu postu Adriana od razu miałem kilka negatywnych przemysleń wynikających z klejena modeli kserówek ,czy użycia części kserowanych . Mam takie wrażenie , że sklejanie i późniejsze malowanie , nawet na ten sam kolor, modeli jest łatwiejsze w obróbce , papier równiej przyjmuje farbę i nie mechaci się . Sama praca z modelem 2D także wydaje sie przyjemniejsza i łatwiejsza , jeśli ktoś pamięta Scout Car`a w skali 1-24 wydanego na zielonej tekturze , jednobarwnego to zrozumie co mam na myśli.
To tyle przemysleń z poziomu modelarskiego , na koniec ekonomia i to z obu stron "lady".
Nie mam złudzeń , że jeśli ten trend wszedł by w życie to trzeci i kolejne modele dobiją ceną do dzisiejszych drukowanych w kolorze , a będzie to podyktowane litanią np więcej części ,bogatsze opracownie etc , etc.
Mimo , że od lat jestem zwolennikiem malowanych i waloryzowanych modeli kartonowych , to będę w przypadku możliwości wyboru optował za modelami drukowanymi w kolorze ,nawet gdyby pojazdy te były w kolorach odbiegających od historycznej poprawności.
Adrianowi gratuluję odwagi za próbę zmierzenia się z nowym , bo to ryzyko ekonomiczne dla Niego i jego Firmy, myślę , że może oferowanie 20% nakładu w "białej postaci" i z ewidentnie niższą ceną w stosunku do kolorowej wersji może zjednać kupujących, bo oczywiście tych "za" bez wydawania pieniędzy spotkasz wielu.
Masz już pewne rozpoznanie rynku na podstawie ciekawego modelu architektonicznego (most kolejowy) ,w dodatku ciętego w całości laserem .
Tak czy inaczej patrzę z ciekawością i życzliwościa na kolejną Twoją ofertę czyniącą rynek modeli bardziej atrakcyjnym .
Szczęśliwego Nowego roku wszystkim klejącym to i owo !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024