FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-12-09 02:54  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
paakub 

 

Ja tez uwazam, ze to bardzo dobry pomysl.
Tez kupie wszystko co wydacie.

Piotr

 
28-12-09 10:32  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
mario1970   

Odniosę się do postu Kierownika . Spróbuję dokonac rozbioru logicznego tekstu przez niego napisanego , bo jak dla mnie to kwintesencja forumowego pisania.

Zdanie ( w nawiasie odpowiedź )

Otóż tak wykonany przez kilku modelarzy model na pewno będzie piękny. -

( raczej zwykle się tak zdarza , że model przez jednych wykonywany jest jako bardzo piękny model , a przez innych już nie jest taki piękny. Dla ułatwienia powiem , że to kwestia talentu, umiejętnosci i cierpliwości , a nie tego , czy model będzie wydrukowany " na "biało" i "kolorowo" )


Inni nie mają aerografu, doświadczenia z farbkami, itp.

( i w czym problem ? , Oni tez mogą takie doświadczenie mieć , tylko wymaga to pewnego wysiłku, kilku prób . Zbyt trudne ? To próbuj. Umiejętnośc obsługi aerografu i doboru farb to taka sama wiedza modelarska jak umiejetność zginania , czy kształtowania elementów . Wiem , wiem farbka i pędzelek jest prostsza . Tu się pobełta w farbce tu się maźnie i git , a tu malowanie , czyszczenie aero i takie różne )


Oprócz tego taki model nie będzie mógł brać udziału w konkursach stricte kartonowych, nawet w klasie waloryzowanej.

( bzdura totalna . To w dalszym ciągu jest model kartonowy. Jak będzie pomalowany to pójdzie do waloryzowanych - tam jest miejsce do wszystkiego innego niż standard. Tak samo jak standardu z malowanym dnem.

Bo już sam zestaw startowy zakłada malowanie.

( No i w czym problerm ? )

Plastikowcy też go do siebie raczej nie dopuszczą.

(plastikowcy , czyli kto ? Że nie wystartuje w klasie dla modeli plastikowych ? A jest to model plastikowy ?? )

Zatem mam nadzieję, że powstanie nowy rodzaj modelarstwa

( myslę,że nie i zgadnij dlaczego tak myślę ?? )

Tu napiszę coś więcej może w końcu do niektórych dotrze . Czy robimy w plastiku , czy w kartonie wszyscy jesteśmy MODELARZAMI REDUKCYJNYMI. Podział stosowany na wystawach na kartony i plastiki wynika z faktu , że takich modeli jest najwięcej na wystawach i tak je dzielimy dla wygody i oceny . Jak ktoś robi z drewna , kory , blachy i chce wystawić model to tez zostanie dopuszczony , bo to też jest modelarstwo redukcyjne. I szybciej pójdzie do klasy plastikowych niż kartonowych,

--



 
28-12-09 11:27  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
ADW PAROWOZY   

W sprawie kalkomani- oczywiście będą dodane do modelu.Chociaż na parowozach nie ma zbyt wielu npisów i bdzie to chyba tylko przydział,DOKP i jakieś daty rewizji napraw.
tabliczki będa grawerowane laserem-bo te uważam za strzał w 10-tke.Sam takich używam i są wręcz idealne.

 
28-12-09 11:34  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Jeszcze w kwestii malowania, dobrze by było, aby załączony schemat malowania był faktycznym odzwierciedleniem konkretnej maszyny (lub maszyn, jeśli będzie opcja wykonania kilku egzemplarzy). Może dobrym pomysłem byłoby załączenie do tak wydanego modelu kilku kolorowych zdjęć (o ile są odzwierciedleniem stanu faktycznego, a nie muzealnej fantazji kolorystycznej). Oczywiście powinny zawierać wiele możliwych detali.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
28-12-09 11:36  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jestem także za białymi modelami

 
28-12-09 11:48  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jezu Chryste Pt47 albo Pu29 w skali 1:16, masakra. Wracając do tematu, to necie jest wiele relacji z budowy modeli parowozów i praktycznie 9 na 10 z nich jest malowane. Osobiście, mając do wyboru model kolorowy lub biały, to biorę ten drugi. W jakiej skali będzie ta OKl27?

--

 
28-12-09 11:51  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Robert na początku wątku masz napisane.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
28-12-09 12:05  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Właśnie kupiłem parę dni temu TR 203 i zastanawiałem się czy go malować bo czarny to nie całkiem czarny ,tak że jestem za białym do malowania

 
28-12-09 12:19  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fakt, nie zauważyłem, że wątek ma już 3 części ;) dodał bym jeszcze od siebie, że jestem jak najbardziej, za kalkami. Indywidualny koszt kalek do koszt równy samemu modelowi. Dobrze było by za dodatkową (niewielką) opłatą dorzucić komplet zapasowy kalkomani. Wiem z doświadczenia, że jeden komplet to za mało.
Jeszcze jedno. Nie wiem, czy właściwe jest odrzucenie wydania kolejnego modelu. Jeżeli będzie powiedzmy, repliką, to czemu nie? Miałem, się nie wynurzać z tym, ale od jakiegoś czasu pracuję nad Ol49 w 1:25. Kupiłem sobie w wydaniu modelika ale nie satysfakcjonowało mnie odwzorowanie względem oryginału, więc sobie buduję sam. Może warto było by wydać model jakiegoś małego tendrzaka np.TKh2 albo TKb ale dosyć dobrze odwzorowanego, aby osoby, które zaczynają przygodę z koleją nie zniechęciły się.

P.S-Czekam na wydanie Ty5, Ok1, Pt31, TKt48, Pm2-biorę nie patrząc czy kolorowe czy białe :)

--

 
28-12-09 12:56  Odp: [Dyskusja] Białe modele parowozów
ADW PAROWOZY   

Więc co do kalkomani-możesz mieć racje z dwoma zestawami-tak raczej zrobie,sam wiem że kalki bywaja uparte:)
Co do zdjęć-mamy zamiar oprócz naprawde dobrej historii dorzucić zdjęcia.Nie wiem jak będzie z kolorowymi bo przeciez jest ciężko,ale czarnobiałe będą na pewno-i to nie jedno. Schemat modelu będzie kolorowy z jak najlepiej dobranymi kolorami-chcociaz nic nie zapewniam bo wiadomo że w druku czasami nie wyjdzie tak jak się chce.

Jeśli chodzi o odwzorowanie tych modeli- zaskoczymy Was,detaliści będa na pewno uszczęśliwieni.Np w przypadku OKl 27 byłem już kilka razy osobiście mierzyc i fotografować.Obawiam się właśnie komentarzy typu-za szczegółowy, przeraża mnie ten model,nigdy go nie skleje.Sam już sklejam te drobnostki i mam powoli dosyć:) bo końca nie widać.
Czasami jednak trzeba iść na kompromis z niektórymi detalami.Bo trzeba tez myśleć o tych słabszych modelarzach,którzy wolą troche łatwiej sklejać.
Ol 49 był pierwszy-to był najzwyklejszy model kartonowy,zrobiony na poziomie modeli w tamtych latach.Oczywiste jest,że było wiele uproszczeń.
Pu 29 czy PT 47 W SKALI 16 BYM SIĘ NIE SPODZIEWAŁ.Nawet nie mam zamiaru robić tak wielkich modeli narazie.Za to małe,ale dobrze odwzorowne-jak piszesz-owszem.Okl 27 będzie w skali docelowej 25,nad skalą 16 tylko się zastanowie,nie widzi mi się kleić drugi raz tej samej maszyny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024