FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-12-09 23:19  [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Pora na kolejny modelik. Tym razem będzie to japoński czołg pływający Type 2 Ka-Mi. Po namowach kolegów szczególnie w Lublinie postanowiłem zająć się tym czołgiem.

Tak w skrócie o samym czołgu. Prace nad Type 2 rozpoczęły się w 1928 roku i była to próba armii dostosowania czołgu lekkiego Type 95 Kyu-Go do roli pływającej amfibii poprzez dodanie pontonów. Ta próba nie powiodła się i konstruktorzy zmienili koncepcję, w której oprócz pontonów postanowili zmienić główne elementy samego czołgu. W ten sposób powstał Type 2 pierwszy czołg pływający Japońskiej armii. Armia pracowała nad tą koncepcją 12 lat. W tym czasie powstało wiele prototypów, z których żaden nie doczekał się produkcji. W 1940 roku Japońska armia przejęła prace konstrukcyjne i w ciągu dwóch lat stworzyła Type 2, którego produkcja rozpoczęła się. W 1942 roku Type został dostarczony marynarce z zamiarem wykorzystania go w operacjach na wyspach Pacyfiku, które nie posiadały portów do lądowania wojsk lub w operacjach specjalnych.
Wyprodukowane zostały jedynie 184 sztuki Type 2 ze względu na duży stopień komplikacji i konieczności wykonywania ręcznie wielu elementów. Stopień skomplikowania wymusił posiadanie mechanika w składzie załogi czołgu. Pomimo tego Type 2 był najliczniej używanym przez Japończyków w czasie wojny pływającym czołgiem. W czołgu tym zastosowane wiele nowatorskich jak na tamten czas rozwiązań jak radiostacja i wewnętrzny interkom. Większość włazów i pokryw posiadały gumowe uszczelki dla lepszego uszczelnienia połączeń a większość połączeń kadłuba i pontonów było spawanych. Czołg ten posiadał duże dwa pontony z przodu i jeden z tyłu, które były odłączane od czołgu z wnętrza pojazdu, po jego wyjeździe na ląd.
Czołg był uzbrojony w armatę 37mm i dwa KM-y Type 97 7.7mm. Pancerz miał grubość od 6 do 13 mm. 6-cylindrowy, silnik wysokoprężny był umieszczony z tyłu i nadawał prędkość 37km/h na lądzie i ok. 8.7 węzłów w wodzie (z pływakami).

Pojazd ten ze względu na nietypowy a zarazem ładny wygląd zawsze mi się podobał. Swego czasu zbudowałem jego model z Małego Modelarza. Ale przyszedł czas go "odświeżyć". Zacząłem oczywiście od zbierania materiałów i okazało się, że oprócz opisu i rysunków z książki "Japońska Broń Pancerna" tom 3, kilkunastu zdjęć modeli plastikowych, kilku zdjęć egzemplarza z Kubinki i kilkunastu (dosłownie) zdjęć archiwalnych nic więcej nie udało mi się znaleźć. Tak, więc model powstał na podstawie tych materiałów.

Zamiarem moim jest zbudowanie modelu Ka-Mi w pełnej konfiguracji: ze zdejmowanymi pontonami przednimi i tylnym, zdejmowanym osłonami przeciwbryzgowymi wieży i wlotu powietrza i gąsienicami z pojedynczych ogniwek. Będzie on w barwach Specjalnych Sił Desantowych Marynarki z 1944 roku, czyli szaroniebieski.

Type 2 Ka-Mi, który planuję zbudować w 3D wygląda tak:


Po rozwinięciu części wyszło mi, że będą one zajmować 14 arkuszy (10 kartonu plus 4 z częściami szkieletu). Szkielet naklejony schnie a pierwsze cięcie papieru jutro.

Michał

--

Post zmieniony (28-05-10 14:35)

 
09-12-09 23:43  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

nie potrzebujesz beta testerów? :)

Jak dla mnie bomba!

--

 
10-12-09 03:26  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"ze zdejmowanymi pontonami przednimi i tylnim, zdejmowanym osłonami przeciwbryzgowymi wieży i wlotu powietrza"
Zapowiada się niezwykle interesująco :) Czekam pierwsze treściwe fotki.

--
Pozdrawiam serdecznie

 
10-12-09 15:37  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
mak 

 

Nio proszę:) Fajniusi ten "pontonik" remake MM-ów powoli sie zaczyna:)

 
10-12-09 20:09  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam! Mam pytanie - czy model ten będzie dostępny szerszemu gronu modelarzy w jakiejkolwiek formie (komercyjnej/niekomercyjnej)? Chętnie zakupiłbym to japońskie pływające cudo w nowszej niż MM edycji:)

--

 
10-12-09 20:23  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Stachowitz - w każdej relacji Autora tegoż wątku padało to pytanie... Zawsze pozostało bez odpowiedzi :/ Nie ty jeden masz smaka na TAKIE modele, może się kiedyś doczekamy...

--

 
10-12-09 20:50  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Starling   

A czy przypadkiem Te-ke nie został wydany?

--
Pozdrawiam Grzegorz

 
11-12-09 00:00  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Zaczynam od czołgu, czyli mam zrobić coś takiego:


Na początek, jak to zwykle bywa, idzie szkielet. Niestety z braku czasu udało się zrobić jedynie tyle:


Dzięki za zainteresowanie. Wygląda na to, że wstrzeliłem się z tym modelem. Mam nadzieję, że finalna wersja będzie się podobać.
A co do późniejszej dostępności to mam nadzieje że pojawi się on wydrukowany na papierze. Ale nie mogę powiedzieć, że zostanie wydany przez wydawnictwo X czy Y ponieważ modele tworzę głównie dla własnej przyjemności a nie na zamówienie.

Nadchodzi weekend więc mam nadzieję, że zrobię i pokażę więcej.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-12-09 08:43  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Bardzo sie cieszę że ten projekt ponownie ujżał światło dzienne. Już na konkursie w Krasnymstawie koledzy wspominali o tym nowym projekcie. Model bardzo ciekawy ,nietypowe rozwiązania techniczne jak na czołg pływający.
Jako fan broni japońskiej będę z ciekawością śledził Kolegi postępy w budowie. Sam też mam w kolekcji ten czołg wykonany z MM (wersja z jednym sterem).
Mam też cichą nadzieję iż finałem będzie wydanie tego modelu ku uciesze fanów.
Póki co życzę powodzenia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-12-09 11:32  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pamiętam, jak kiedyś sklejałem ten model, ale z MM'a i wspominam to bardzo miło. Do dzisiaj model stoi gdzieć na szafie mocno zakurzony. Wtedy, gdy robiłem model, bardzo zaciekawiła mnie konstrukcja 2 Ka-Mi. Dzisiaj czołg, swoją sylwetką, przyprawia mnie o wymioty i nigdy ponownie nie chciałbym sklejać jego modelu:-) Nie mniej życzę powodzenia w pracy nad tym ciekawym projektem;-)

--

 
11-12-09 13:35  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ciekawie to robisz. Zawsze mnie interesowało w jakim programie 3D jest robiony taki projekt jak Twój. Czy możesz zdradzić "tajemnicę". Pozdrawiam i życzę powodzenia. Będę stałym gościem w tym temacie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-12-09 13:19  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Minął weekend i pora na kolejny odcinek.
Zastanawiałem się jak i kiedy zamontować uchwyty / klamry mocujące pływaki. Wymyśliłem, że powinny być przyklejone od spodu fragmentów szkieletu jeszcze przed ich przyklejeniem do reszty. Jeśli zrobi się to dokładnie to poszycie kadłuba powinno pasować. Wklejanie ich później może być trochę kłopotliwe - chodzi o wysokość, na jaką mają one wystawać powyżej poszycia. Kompletny szkielet wyszedł tak:



Gotowy szkielet okleiłem poszyciem i dostałem coś takiego:



W kolejnym kroku gotowy kadłub pójdzie najprawdopodobniej pod but, ponieważ okazało się, że szkielet nie pasuje do poszycia (lub odwrotnie). Jak się dzisiaj okazało, moja świetna drukarka w pracy przy wydruku na A3 (jak mam wydrukowane części) przekłamuje i rozciąga aż 2mm na dłuższym boku kartki A3. Na krótszym boku jest ok. Przy wydrukach na A4 (jak do tej pory drukowałem) wszystko jest OK. Prawie dwa dni w plecy :(. No cóż, takie niespodzianki też się zdarzają.

@PiterATS: Rozumiem twoje odruchy. Mam podobne, ale na widok kolejnego PzKpfw. Ale dzięki.
@Ostoja: Pracuję na Rhino 4.0.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
15-12-09 13:55  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Michale, jak się z pewnością domyślasz, micha mi się śmieje od ucha do ucha.
Cieszę się że doczekałem się realizacji tego modelu w twoim wykonaniu. to będzie na pewno coś i nie sądzę by nie znalazło się wydawnictwo chętne do wydania tego projektu.
Byle tylko go nie skopali w drukarni :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
15-12-09 20:42  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Michal, dzięki za informację.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-12-09 09:39  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

fajny temat, chętnie pokibicuję
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
18-12-09 12:42  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Kadłub gotowy, więc czas na drobiazgi na nim, czyli włazy, pokrywy, zawiasy, nity itd. Generalnie proste elementy, choć trochę czasochłonne (szczególnie zawiasy):


A tak to wygląda w szczegółach:



Oczywiści kolejne drobne braki wyszły, ale tym razem to drobiazgi jak 13 zamiast 11 elementów, brak oznaczenia miejsca doklejenia części i za małe pokrywy. Reszta wydaje się że pasuje dokładnie.
Teraz chyba zajmę się podwoziem a resztę drobiazgów dokleję jak Ka-Mi będzie stał na kołach.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-01-10 00:34  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Po krótkiej przerwie pora na kontynuować prace nad modelem. Zabrałem się za koła nośne i napinające. Mają tę samą konstrukcje a różnią się jedynie wielkością więc sklejam je wszystkie razem. Mam prawie gotowe połówki kół nośnych i trochę więcej przy połówkach do kół napinających. Trochę postanowiłem poszaleć i dorobiłem imitacje śrub i ich zabezpieczeń na kołach napinających. Zajęło mi to ok 2 godzin więc te same drobiazgi dorobię do kół nośnych.



Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-01-10 00:39  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mały update. Skończyłem koła napinające. Według projektu miały one wyglądać tak:


a wyszło tak:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
18-01-10 11:07  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuższej przerwie, jednak nie na modelem. Pewne drobiazgi troszkę spowolniły relację.
Ale po kolei. Do kół napinających dorobiłem wahacze:


Skończyłem też zawieszenie kół nośnych, cztery wahacze:


A to jest przyczyna spowolnienia - zabezpieczenia śrub na kołach nośnych. W sumie jest to 320 drucików w kształcie ósemki i 640 krążków. Druciki mam już zrobione i doklejone, kończę doklejanie tych krążków i są szanse, że dziś uporam się z kołami nośnymi.


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
24-01-10 22:10  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

W końcu uporałem się z kołami. Po zabawie z drucikami i nitami powstały koła nośne:


Koła podtrzymujące:


Koła napędowe:


I koła wszystkie razem:


Na koniec mój Ka-Mi:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-02-10 21:53  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Po krótkiej przerwie spowodowanej małym problemem z aparatem pora na kilka fotek.

Po kołach i zawieszeniu wziąłem wieżę na warsztat. Brakuje jeszcze luf działa i KMu oraz kilku drobiazgów.
Projekt:


i wersja papierowa:


Lufy zostawiłem sobie na weekend i zająłem się osłoną na wieżę. Prawie gotowa - brakuje jeszcze "okienek".




I wieża z osłoną:




Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
04-02-10 22:01  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Robi wrażenie ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-02-10 10:20  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Podglądam sobie po cichu Twoją relację. Model wychodzi super, dobra detalizacja czyni go godnym uwagi. Zastanawiałem się czy zrobisz dodatkową osłonę na wieżę i widzę że tak. W tej wersji ten czołg ma swoisty urok. Porównując Twój projekt z dokumentacją nie można mieć zastrzeżeń. Praca na wysokim poziomie.
Czekam na kolejne odsłony.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
06-02-10 23:34  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Mały update. Dorobiłem brakujące "okienka" do osłony wieży:


Mam też gotową osłonę wlotu powietrza:


I szybki rzut okiem na całość:


Brakujące nity dokleję przy przy okazji "nitowania" pływaków.

@Rajkub: dzięki
@Jorzik: tak ma być :)

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-02-10 00:00  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Michał, tymi wszystkimi nitami utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu, że chcę go mieć w kolekcji kończ Waść zatem ino chyżo ;)
Przy okazji dzięki wielkie raz jeszcze za DeeSzKę ;)
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
07-02-10 22:53  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Troszkę miałem więcej czasu w weekend i popracowałem nad tylnym pływakiem. Projekt przewiduje coś takiego:


A z papieru wychodzi coś takiego:




Resztę detali dołożę gdy zrobię przednie pływaki. I tradycyjnie widok ogólny:


Mam już wycięty szkielet przednich pływaków:


A w wolnych chwilach (np. w trakcie nudnej telekonferencji) dziobie sobie puzzle, które nazywają się ogniwka gąsienicy:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
08-02-10 10:03  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie Ci wychodzi ten pokrak. Też bym chciał tak szybko kleić ;))

Mam nadzieję, że będzie można pomacać na następnym QWKAK-u (za tydzień).

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-02-10 22:14  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Przednie pływaki właściwie mam gotowe. A tak wyglądała ich "produkcja":



I gotowe pływaki:


I to były ostatnie większe części. Teraz już tylko drobiazgi łącznie z gąsienicami oczywiście.

Mariusz, przynieś też swojego Shermana niech i ja będę miał przyjemność. Dopiero 19, tak?

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
11-02-10 09:06  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wychodzi, że tak. Prezio zawiesił spotkania na czas ferii ;))) Ostatnio frekwencja nie dopisywała. A tydzień temu (tzn. przed feriami) byłem ze skończonym kadłubem Farenholta. Przeszło nas raptem 3, potem jeszcze dotarł ktoś, jak musiałem się zwijać na pociąg.

Będę z Shermankiem. Trał prawie cały gotowy - walczę teraz z przeniesieniem napędu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-02-10 00:32  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cześć,

Ostatnich kilka dni spędziłem nad drobiazgami. Wieża i działo:


Przednie pontony:


Tylni ponton:



Kadłub:


Śruby i tłumik:


I całość:


Koniec już blisko. Jeszcze kilka drobiazgów i gąsienice.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-03-10 23:43  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Skończyłem pracę nad wszystkimi drobiazgami i mogę pokazać całość, ale jeszcze przed malowaniem.

Sam czołg:



Czołg z osłonami:


I całość:





Pozostały mi gąski, linka do sterów i malowanie.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-03-10 07:18  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Jak dla mnie rewelka , czekam na kolejną relację 3D ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-03-10 08:02  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wykonałeś kawał solidnej modelarskiej pracy.
Gratuluję.
Oczy aż bolą od patrzenia na tak pięknie i szczegółowo opracowany model.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-03-10 08:12  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Michał świetnie to wygląda, czekam jak będzie dostępny w sprzedaży.
Pozdrawiam

--

 
10-03-10 08:44  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Świetny model.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
10-03-10 11:21  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Mariusz.R 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tylko czekać z niecierpliwością aż zostanie wydany ... :-)

 
16-03-10 23:31  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Aby na chwilę oderwać się od ulubionego zajęcia pancerniaków, sklejania ogniwek gąsienic, zacząłem malować model. Na początek pomalowałem całość farbą podkładową, szarą emalią.




Teraz poczekam, aż farba dobrze wyschnie, czyli 3-4 dni. Po tym poprawię drobne usterki i kolejna warstwa farby.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
16-03-10 23:43  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Po raz kolejny należą się wielkie brawa Michał :-)

Świetna robota !!!

Pzdr

 
23-03-10 23:53  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Gdy podkład wysechł pomalowałem model kolorem podstawowym, Tamiya XF-18 Medium Blue. Gdy i ta wyschła wszystkie płaskie powierzchnie rozjaśniłem mieszanką XF-18 i białej farby a spód modelu XF-18 i czarnej. Teraz wszystko schnie. Zdjęć nie wstawię ponieważ na zdjęciach jeszcze niewiele widać. Zdjęcia wstawię, pod dwóch kolejnych krokach, drybrushing i wash.
Ponieważ modelik schnie pracuję nad gąskami. Tym razem będą one z pojedynczych ogniwek. Dwa testowe mam gotowe - pozostało 216. Prace nad resztą mam zaawansowane w ok 30%.

A ogniwka wyglądają tak:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
29-04-10 11:42  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam po dłuższej przerwie.

Trochę to trwało, ale właściwie skończyłem gąski. W sumie zrobiłem 200 ogniwek, ale "tylko" 194 użyłem do gąsienic.
Zacząłem od wycięcia otworów pod połączenia ogniwek.


Po wycięciu i ukształtowaniu pojedynczych ogniwek przykleiłem najpierw wewnętrzną część ogniwka a potem zewnętrzną a na to dokleiłem imitację "bieżnika".



Następnie wyciąłem otwory w ogniwkach wybijakami zrobionymi z gwoździa. Wyciąłem także wszystkie zęby a w nich otworki, a raczej odwrotnie najpierw otworki a potem zęby.



Gotowe ogniwka przykleiłem do pudełka do taśmy klejącej i pomalowałem emalią Gun Metal. Ogniwka były jeszcze bez zębów i były przyklejone do pudełka stroną, gdzie będą właśnie zęby. Gdy farba wyschła odkleiłem ogniwka i dokleiłem super glue zęby. Teraz wszystkie ogniwka raz jeszcze przymocowałem do pudełka taśmą klejącą ale tym razem stroną "bieżnika" i pomalowałem je.



Następnie mozolnie połączyłem ogniwka.


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
29-04-10 11:47  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I tak na szybko nałożyłem ogniwka na koła czołgu.



I w ten sposób mam już wszystko sklejone. Teraz "tylko" dokończyć malowanie i brudzenie.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
06-05-10 22:04  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Skończyłem gąsienicę. Na początku nałożyłem mieszankę pigmentów i utrwaliłem je fixarem do pigmentów. Gdy pigmenty przeschły kolor ich zmienił się, wyszedł ładny kolor ciemnej rdzy. Od strony kół ołówkiem przetarłem ślad, który zostawiają koła. Od drugiej strony grzebienie przetarłem stalową farbą (suchy pędzel):


Teraz gąsienice czekają na końcowy montaż:


Jeszcze drobne brudzenie i będzie koniec.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-05-10 13:10  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

To niewiarygodne jak można sprytnie oszukać oko. Prawdziwa stal!

--
pzdr
Kemot

 
08-05-10 22:40  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Hator   

Michale, możesz napisać, czy ten model będzie do kupienia?
Tzn. czy plany tego czołgu, bo model to sam zrobię, może nie taki odjechany, jak Twój, ale zawsze to własna robota. :-)

--

Post zmieniony (08-05-10 22:42)

 
09-05-10 20:04  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

@Kemot: Czasami się udaje :)

@Hator: Model, mam nadzieję, będzie szybko wydany ale brakuje mi niestety czasu, żeby skończyć pracę nad materiałami dla wydawnictwa. Aktualnie moimi priorytetem jest skończenie modelu na Wrocek.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
09-05-10 22:37  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Hator   

To super. Czekać warto, więc nie poganiam. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
10-05-10 09:29  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Czy nie warto byłoby zmienić oznaczeń na czołgu. Takie oznaczenia jednostki już posiada model Ka Mi wydany w Małym Modelarzu. Jeśli jest to możliwe proponuje zmianę oznaczeń, na przynalezność maszyny do Marynarki (małe flagi IJN na bokach wieży).

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-05-10 11:22  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Co do malowania i oznaczeń z MM to z materiałów, które posiadam czołg oznaczony numerem 101 i znakiem księżyca z podkreśleniem był malowany na kolor szaro-niebieski a nie zielony jak w MM. Czołg tak oznakowany był używany przez Specjalne Siły Desantowe Marynarki w 1944 roku. Natomiast czołg oznaczony flagą IJN i numerem 651 był pomalowany na kolor zielony i był użyty min. przez 101 Oddział Specjalnych Sił Desantowych Marynarki w zatoce Orman na Filipinach w październiku 1944 roku. I to są właściwie wszystkie potwierdzone informacje, co do oznaczeń i malowania, jakie posiadam. Do zdjęć tylko tych dwóch egzemplarzy udało mi się dotrzeć.
Co do zmiany to pomyślę. A że "malowanie" jest dopiero przede mną to te dwie opcje są możliwe.
Dzięki za sugestię.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-05-10 11:35  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Piękne cacko...
Model wspaniały!!!
Moje gratulacje. :-)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
10-05-10 15:00  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Gąsienice to rewelacja. Sprawnie je wykonałeś i pomalowałeś. Całość bardzo ładna.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024