FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-11-09 22:05  [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

    Witam. Chciałbym pochwalić się modelikiem, który właśnie skończyłem. Jest to produkt GPM, skala 1:87, całkowicie wycięty laserem z kolorowych kartonów. Pierwszy raz miałem do czynienia z takim cudeńkiem, i mimo kilku problemów z dokładnym formowaniem brył jestem zadowolony. Ogólnie modelik fajny, łatwy do zrobienia, typowy odstresowywacz (pomagał mi pisać pracę magisterską - też dzisiaj skończyłem :D ). Kilka zdjęć oryginału można zobaczyć tutaj. Zdjęcia:


    Podstawka powstała spontanicznie z części gromadzonych do budowy makiety: trylinka (chyba laserowo wycinana, ale nie dam głowy), kawałek muru, trawa w formie maty i karton z opakowania po ryżu. Chcę zabrać modelik na wystawę i obawiałem się, czy bez podstawki ktoś go zauważy. :D Na pace zwój drutu miedzianego, jak będzie wena dorobię jeszcze jakieś *******ki.

--
Kartonowe H0

 
26-11-09 22:49  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję ! Pieknie wykonany. Misterna robota. Ja też go dostałem ale na razie leży i czeka na powrót zainteresowań kolejowych. Na razie próbuję sił w okrętach.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
27-11-09 07:57  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Ładnie ładnie ,teraz jakaś rampa,magazyn obok bocznica .....
Pozdrawiam.

--

 
27-11-09 09:37  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

    Dziękuję za komentarze. Stanisław, trafiłeś w sedno. Magazyn spedycyjny ze Świata Modeli już czeka aż skończę to, co mam pozaczynane. Do tego projektu chcę jeszcze wykorzystać ten modelik (jeżeli firma ModArt działa, nie próbowałem się kontaktować), jakąś lokomotywkę manewrową (SM02 lub SM03, ale do obu trzeba narysować wnętrze) z wagonem i fabryczne samochody dostawcze w duchu epoki (np. VW Transporter T3). A że od czegoś trzeba zacząć, to mam wózek. :D Jako ciekawostkę powiem, że w pudełku od zapałek spokojnie zmieściłyby się dwa lub jeden z przyczepką (której jeszcze nie zacząłem, więc jest daleko w kolejce).

--
Kartonowe H0

 
27-11-09 10:20  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Świetny! Jak zobaczyłem fotki na gpm.pl z zapałką obok to dopiero zdałem sobie sprawę z wielkości tego cuda. Gratuluję!

Piszesz że modelik jest wycięty w kolorowym kartonie - jest on na wskroś wybarwiony, czy konieczne jest retuszowanie?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
27-11-09 10:32  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
cloudwalker 

 - 0

Cześć, sklejałem SM03 z Kartonowego Fana - a właściwie obydwie, bardzo fajny model.Faktycznie wnętrze trzeba dorobić, albo chociaż przeszklić szybki. Ja tego nie zrobiłem i żałuję, zwłaszcza, że dodałem od siebie 'odrutowanie' i tabliczkę przynależności do Zakładu Taboru w Poznaniu. Mogę cyknąć parę fotek jak coś :) i dzięki za tą stronkę ModArt, nie wiedziałem że coś takiego istnieje :)
pozdrawiam

 
27-11-09 13:32  Odp: [G] Wózek akumulatorowy Stal 258 (1:87)
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Kroolo, retuszować nie trzeba, karton jest barwiony w całej objętości.

--
Kartonowe H0

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024