FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-11-09 12:26  [Relacja/Galeria] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Galeria:










__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witam Wszystkich

Nadszedł chyba czas na kolejną relację z budowy prototypu. Będzie to, jak w temacie, Pzkpfw III ausf. J. Na dzień dzisiejszy zakończyłem pierwszy etap budowy, a mianowicie planowanie:



Mam zamiar wykonać go w dwóch wersjach malowania - dla miłośników polskiego oręża oraz dla miłośników barw niemieckich:



Nowością będzie wykorzystanie tzw. „blaszek” wszelkiego rodzaju zaczepów i uchwytów, które to dzięki uprzejmości Piterpanzera otrzymałem do wykorzystania w ramach testu. Są one dostępne w jego sklepie- http://shop.1-25saf.com/
Co z nich wyjdzie to nie wiem, bo będę to robił pierwszy raz.
Dzisiaj biorę się do wykonania szkieletu kadłuba. Ciąg dalszy niebawem.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 12:23)

 
04-11-09 12:53  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Co do polskiej wersji, to o ile masz możliwość zerknij w najnowszy numer Militarii XXw, albo M XXw Wydanie Specjalne na lądzie (a jeśli nie masz możliwości to ja poszukam) dotyczących użycie sprzętu obcych armii. Są tam właśnie opisane "polskie" Pzkpfw III i jest zwrócona uwaga, że (nie pamiętam teraz co flaga, czy numer) nie były czerwone. I faktycznie na zdjeciach widać zdecydowną różnicę w odcieniach szarości, więc można wnioskować iż ten kolor nie jest jednakowy.
A z kolejnego projektu się bardzo cieszę : )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-11-09 13:00  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, jak mam rozumiec, to bedzie za jakis czas wydany? :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-11-09 13:23  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Demon jak masz możliwość to byłbym bardzo wdzięczny za tą informację. Nie mam tego numeru Militarii XX w.
Rafael - Czy będzie wydany to na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam Mariusz

 
04-11-09 13:37  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz pamiętaj o tych błotnikach ;P

Żeby za blisko gąsienicy nie były... :-)

Pozdrawiam !

--

 
04-11-09 15:28  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nareszcie :-D
Polska trójka się szykuje, super.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-11-09 19:46  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Seweryn 

 

Zmień malowanie niemieckie na trójbarwne.

--
Seweryn

 
04-11-09 20:16  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

No i ruszyła maszyna. Dzisiaj na taśmę poszedł w ruch szkielet kadłuba.
Efekty poniżej:



Seweryn - jeżeli zmienię malowanie niemieckie na trójbarwne to nie będzie możliwości wyboru przez wykonującego wersji malowania - musiałyby powstać dwa oddzielne modele.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-11-09 13:04  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich

W dniu wczorajszym szkielet został oklejony.
Efekty poniżej:





W trakcie prac dręczyła mnie sprawa tej nieszczęsnej dwójki na wersji polskiej. Zmieniłem ją na czarną, bo granatowa to mi jakoś nie pasowała.



Oglądając zdjęcia, za które dziękuje Mariuszowi Kicie i Demonowi, zainteresował mnie charakterystyczny pasek na przedniej części kadłuba.



Możliwe, że to cień lufy, ale szperając po necie znalazłem to:


Teraz jestem w kropce:(. Nie wiem czy ten pasek ma być czy nie. Na tym zdjęciu widać także, że dwójka jest bordowa co także na zdjęciu czarno – białym wskazałoby ciemniejszy odcień szarości. Może ktoś z Was ma jakieś materiały, które rozwiałyby moje wątpliwości.


Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-11-09 13:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Co do kreski na pancerzu to Ci nie pomogę, mogę jedynie wstawić materiały które trochę mogą ci zmienić koncepcję upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu.
Chodzi o kolor farby jaką prawdopodobnie były pomalowane polskie trójki.
http://www.jadar.com.pl/armo/35427/imagepages/armo35427_instr01.html ( kliknij na strzałeczkę a dowiesz się wszystkiego ).

Jak już się uporasz z trójką to poproszę czwórkę http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/pol/polpz4.jpg a potem panterę http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum15/poln_panther.jpg oba w jedynie słusznym malowaniu :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-11-09 14:02  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Toż mnie Panie teraz zdruzgotał;). Chociaż w podanym przez Ciebie linku do malowań podany dla pojazdów niemieckich jest kolor humbrol 63, co na pewno nie jest prawdą. Szukając dalej odpowiednika farby Mid Stone znalazłem informację, że można zastosować farbę Humbrol 94, a tą farbą na pewno były malowane także pojazdy niemieckie.
Co do dwójki to chyba najlepszym wyjściem będzie bordo:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-11-09 14:07  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Na 99% to nie jest cień z lufy. Widać wyraźnie, że cienie ludzi są pod całkowicie innym kątem. Poza tym cień musiałby tez pojawić się na pionowej części pancerza.
To tyle jeśli chodzi o interpretację zdjęcia bo na samej pancerce się nie znam.

--
pzdr
Kemot

 
06-11-09 14:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja mam dokładnie odwrotną interpretację niż Kemot. Moim zdaniem to właśnie cienie od luf na czołgach nr 2 i 3.
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 2.imageshack.us/img22/5269/polskiepzkpfwiii.jpg to trochę lepszej jakości to samo zdjęcie. Wyraźnie widać obłości cienia (paska) tuż przy pionowej płycie pancernej na czołgu nr 3.
Na czołgu nr 2 u podstawy wieży widać cień lufy, który ma przebieg zgodny z tajemniczym paskiem na przedniej górnej płycie i wszystkimi cieniami na zdjęciu.
Dlaczego na pionowej części pancerza nie ma cienia lufy? Bo cała pionowa część pancerza jest w cieniu.
Numery czołgów są dość ciemne, skłaniałbym sie do czarnego, lekko wypłowiałego lub przykurzonego koloru.
Tyle ode mnie.

PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 14:26  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:30)

 
06-11-09 14:31  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A moim zdaniem to nie jest cień lufy, cienie luf wg mnie zaznaczyłem na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b85730537b09ee17.html. Zwróćcie uwagę na kierunek padania cieni żołnierzy

Pozdrawiam

--

 
06-11-09 14:37  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysiek napisał:

> cienie luf wg mnie zaznaczyłem na zdjęciu

Nie zgadzam się. Dlaczego cień na "2" jest taki krótki, krótszy niż lufa, podczas gdy wyraźnie widać że wszystkie cienie na zdjęciu padają "do przodu w prawo" patrząc wzdłuż osi czołgów. Cień powinien być zatem (upraszczając nieco określenie)
dłuższy niż lufa.
Na "3" to co zaznaczyłeś to właśnie cień. Gdzie zatem jest pasek?

Mała Mi

P.S. Alabama - gdzie ta krecha na wieży?
--

It'll End In Tears

Post zmieniony (06-11-09 14:39)

 
06-11-09 14:45  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:31)

 
06-11-09 14:50  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Alabama - ale to jest zdjęcie modelu, dość słaby dowód. Myślałem że pokażesz coś na oryginalnych zdjęciach.

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 15:15  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A moim zdaniem Mała Mi ma rację i to jednak jest cień lufy. Jego kierunek jest zgodny z cieniem (chyba) reflektorka na błotniku tego czołgu.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-11-09 15:29  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:31)

 
06-11-09 15:36  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

To nie jest cień lufy tylko jakiś pasek, popatrzcie sobie jak stoją ludzie i jaki mają cień o kąt mi chodzi...
Cień także nie miałby przerwy w połowie pochyłego przedniego pancerza.
Na załamaniu pancerza cień poszedłby ostro w prawo a tego nie widać na tym zdjęciu. Widzę że ten pasek idzie sobie równo przez środek kadłuba.

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
06-11-09 15:41  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Na płycie cienia lufy nie widać bo sama płyta daje cień na swej powierzchni. Druga sprawa to cień lufy nie jest prosto jak linia symetrii na pancerzu ale pod lekko po skosie .

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-11-09 15:48  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Według mnie Alabama ma rację, wskazując na "dwójce" prawidłowy cień lufy, a właściwie nie samej lufy, a jarzma, czy też jego przedłużeniea, wszystko jedno:-) Ten pasek jest zbyt wyraźny (kontrast) i o wiele ciemniejszy niż szare cienie.
Według mnie to pasek, nie cień.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 16:13  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

StuG - zwróć uwagę, że wyraźność i ciemność paska/cienia jest niemal taka sama na przedniej poziomej płycie jak i na kadłubie tuż przed wieżą.
Niestety jakość zdjęć z sieci pozostawia wiele do życzenia.
Tu http://www.afrikakorps.org/_photos/PCL/PCLPIIIs2.jpg nie widać żadnych pasków na środkowym czołgu (na pozostałych nie widać nic), chociaż fakt że zdjęcie kiepskie i być może że załogant zasłania....

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 16:24  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na pewnym forum (http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=72&t=11927) można znaleźć informację, będącą cytatem z jakiejś monografii, który chyba wyjasnia wszystko:-)

"Mjr Bobiński uzyskał od dtwa brytyjskiego zezwolenie na wzmocnienie uzbrojenia P.U.K. zdobycznym niemieckim sprzętem pancernym, armatkami ppanc. i moździerzami. Por Sarek, jako oficer broni, walnie przysłużył się Pułkowi szperając po składach i zdobywając kilkanaście armatek ppanc. i ciężkich moździerzy. Wydostał on też trzy czołgi niemieckie Mk III, które po wyreperowaniu przez mechaników Pułku (pod dtwem por. K. Mrowca) przeszły na jego własność. Dcą plutonu został ppor. Z. Paciorek. Aby lotnictwo własne nie było wprowadzone w błąd ich sylwetkami, czołgi te otrzymały znak szczególny: czerwony pas wymalowany przez całą długość"

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 16:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

no i wszystko jasne :-)

--

 
06-11-09 16:56  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Krzysiek napisał:

> no i wszystko jasne :-)

Oj, nie bardzo. Bo co to znaczy "przez całą długość"?
Czy pas był na wieży czy nie? Czy był na tylnym zasobniku wieży? A na płycie silnikowej? A na tylnym pionowym pancerzu? Niestety niejasności jest sporo, a szkoda bo to taki fajny temat....
Dobrze chociaż że wspólnymi siłami, bez kłótni i skakania do oczu dochodzimy do jakichś konstruktywnych wniosków :)

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
06-11-09 17:14  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No tak, będąc dokładnym musiałby któryś z nas porozmawiać z uczestnikami tamtych wydarzeń, albo posiadać zdjęcie z góry. "Przez całą długość" ja bym jednak rozumiał także i wieżę i płytę silnikową. Na samym przodzie byłaby chyba mało widoczna taka mała krecha?;-)
W każdym razie jedną kwestię - czy to namalowana kreska czy cień - mamy rozstrzygniętą:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 17:51  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Pasek to jeszcze nie tragedia i w razie czego będzie można go sobie przedłużyć jak będzie zapas koloru w kolorze paska.

Mario, nurtuje mnie mimo wszystko bardziej kolor farby którym mogły być pomalowane polskie trójki i ta niemiecka.
Według materiałów którymi dysponuję ( o ile nie są przeterminowane ) pt. Modelarska kolorystyka pojazdy brytyjskie były malowane kolorem Desert Sand H 93, a pojazdy Africa Corps Africa Corps Gelb H 94 ( kolor który wymieniasz czyli Dunkelgelb H 93 to raczej kolor "europejski" nie używany w Afryce ) czyli są to różne od siebie odcienie ( choć różnica jest stosunkowo niewielka ).
Materiały na których opiera się f-ma Jadar są nieco świeższe i być może różnica w kolorystyce pojazdów brytyjskich i niemieckich jest bliższa prawdy.
Dlaczego włączam do porównania brytyjskie barwy? Bo skoro zdobyczne trójki były remontowane przez "naszych" to wielce prawdopodobne jest że do ich malowania użyto angielskich farb.
W tych dociekaniach się oczywiście mogę się mylić, ale myślę że ktoś mądrzejszy może mnie poprawić.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-11-09 18:04  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeśli już Mario dobierze odpowiedni odcień farby, to mam nadzieję, że - ktokolwiek by wydał ten model - nie schrzani tego wszystkiego nie dopilnowując efektu finalnego:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-09 19:48  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

"Jeszcze się taki nie narodził żeby każdemu dogodził";)). Najchętniej wydałbym model jako biały wraz z barwnymi planszami. Wtedy każdy wybrałby wariant malowania jaki mu odpowiada;).
Najważniejsze to to, że wyjaśniła się,dzięki StuGowi, sprawa paska na kadłubie. Co do koloru dwójki i tegoż paska to myślę, że bordowy to najlepszy wybór.
Na razie zajmę się budową modelu, a nad wyborem malowania jeszcze się zastanowię. Kolory Humbrol 93 i 94 faktycznie nie wiele się różnią (H93 jest trochę ciemniejszy), więc jeżeli to komuś nie przeszkodzi to chciałbym mimo wszystko "zadowolić" obie grupy - i tych co lubią polskie malowanie i tych co niemieckie. Dla siebie to wykonam go w malowaniu niemieckim, gdyż uznaję zasadę - barwa zgodna z pochodzeniem pojazdu.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-11-09 23:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zaciekawiony Waszymi rozważaniami poszukałem w googlach i znalazlem to zdjęcie wraz z opisem. Mimo,że jest już wczesniej (bez podpisu)wstawię,bo może będzie pomocne .


--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-11-09 23:24  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dla cierpliwych i dysponujących wolnym czasem , zdjęcie pochodzi z tego wątku ,w którym mozna trafić coś jeszcze.
http://www.ww2f.com/weapons-wwii/22220-allied-use-captured-axis-afvs-tanks.html

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (07-11-09 08:10)

 
10-11-09 20:35  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich

Pora chyba na kolejną odsłonę. Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu więc i postępy niewielkie. Na tapetę poszły błotniki. Jak zwykle na ich powierzchni zastosowałem nieśmiertelną firankę ;)). Wykonałem także kilka włazów. Trochę czasu teraz zajmie mi naklejanie wszelkiego rodzaju nitów oraz śrub.
Efekty mojej pracy przedstawiam poniżej:




C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
13-11-09 09:34  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich

W ostatnim czasie model wzbogacił się o kilka nowych elementów, które widnieją na poniższych zdjęciach:





Może ich niewiele, ale po przyklejaniu wszelkiego rodzaju nitów oraz śrub musiałem odreagować;).

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
18-11-09 13:09  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Kadłub powoli wypełnia się o nowe elementy:)



Trochę elementów zawieszenia:



i widok całości:



Taka sobie drobnica, więc może wielkich postępów nie widać, ale jak dojdzie wieża to wreszcie będzie można stwierdzić, że to Panzer III ;))

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
18-11-09 20:48  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W ostatnich MILITARIACH też było zdjęcie polskich trójek. Podobne do prezentowanego ale z drugiej strony

--
MiSza

 
18-11-09 21:17  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To prosimy o skan i załącznik (z podaniem zródła) do dyskusji !!

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (21-11-09 22:25)

 
18-11-09 23:21  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będzie skan ale dopiero jutro ok.21

--
MiSza

 
19-11-09 08:48  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Będę zobowiązany:)

 
19-11-09 15:14  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wydaje mi się, że tutaj http://www.fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t=281 wyjaśniono wiele odnośnie malowania Pz III, w oparciu o wspomnienia żołnierzy PUK-u.

 
21-11-09 18:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepraszam, że później niż obiecywałem ale praca niestety... Obiecana fotka nie wiem czy można coś z niej wczytać ale....


--
MiSza

 
26-11-09 20:02  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Dzięki Messer za link i Tobie MiSza za zdjęcie, szkoda że jest tak mało wraźne:(

Na warsztat trafiła w końcu wieża.



Teraz już widać, że to jest panzer III;). Ponadto kadłub wzbogacił się o większość elementów zawieszenia oraz kilka drobnych części:




Kolejnym etapem będzie wyposażanie wieży oraz wykonanie gniazda „kulowego” karabinu maszynowego.

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--


Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501




Post zmieniony (26-11-09 20:06)

 
07-12-09 11:13  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Czas już może na kolejną odsłonę. Powoli uzupełniam wieżę. Wykonałem właśnie basztę dowódcy czołgu. Postanowiłem w niej wykonać otwarte wzierniki. Jest to zapewne utrudnienie dla ewentualnego wykonawcy, ale efekt chyba lepszy:)






Kadłub uzupełniłem o gniazdo karabinu maszynowego.



Idzie to może trochę mozolnie, ale chyba jesienna aura daje o sobie znać;)

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
07-12-09 19:43  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jakieś dziwne odczucia mam... Coś podobnego do mojej czwóreczki ;) Aż mi się przypomniało jak z nią walczyłem.

Walcz dalej, bo ładnie Ci to wychodzi.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-12-09 21:04  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tylko błagam Homika - niech ten "piaskowy" kolor będzie wkońcu taki jak powinien:-) Na razie chyba tylko Marder z pojazdów niemieckich był w miarę ok jeśli chodzi o kolorystykę. Skończcie zabawę a'la wczesny Modelik, bo takie świetne projekty nie moga być tak beszczeszczone:D

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-12-09 23:11  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To ja dołaczę sie z prośbą o dopracowanie kolorystyki niemieckich farb.
Co do aliantów to dla mnie są bez zarzutu i powtarzalne ,a niemieckie pojazdy każdy ma inny kolor (nawet nie inny odcień) .I po wielkim wysiłku Maria na końcu brakuje tej przysłowiowej kropki nad "i" .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-12-09 08:15  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Prawdę mówiąc nie mam już siły co do kolorystyki. Nie wiem czyja to wina, ale sądze, że drukarni, gdyż nie zmieniając składowych CMYK w poprzednich modelach kolor za każdym wydrukiem był inny. W końcu straciłem cierpliwość i dałem homikowi kilka próbek koloru, aby przy okazji je wydrukował. Wydrukowane próbki porównałem z kawałkiem pomalowanego na właściwy kolor (Pactra A-102) kartonu. Najbardziej bliski właściwemu kolorowi wybrałem i zastosowałem do StuG-a. Co wyszło, zostawiam bez komentarza:(. Chociaż ten kolor jest moim zdaniem najbliższy orginałowi.
Grzesiu kolor mardera też był skrytykowany przez niektórych, którzy uważali go za kanarkowy.
Może ktoś z Was zna właściwe składowe CMYK tego koloru?

Pozdrawiam Mariusz

--


Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501




Post zmieniony (08-12-09 08:34)

 
08-12-09 18:20  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mario zgadzam się z Tobą ,że drukarnie mogą podciąć skrzydła i zniweczyć wielomiesięczne wysiłki projektanta.
Dla mnie na dzień dzisiejszy ( jak już pisałem ) ideałem kolorystycznym ,ale także grafiki jako całości ,czyli kamuflażu weatheringu etc jest Wespe z GPM-u.
Pozostali Wydawcy mogą ,a nawet powinni skorzystać z doświadczeń Pana Pomorskiego .Najlepsi oferując wiele ciekawych rozwiązań mogą wzajemnie podnosić poprzeczkę ,a to da nam modelarzom opracowania na najwyższym poziomie.
Homiku proszę Cię bardzo wyśrubuj trochę drukarzom poprzeczkę , skoro dało się z amerykańcami to musi się udać z niemieckimi odcieniami kamuflażu !

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (14-12-09 16:54)

 
14-12-09 14:47  Odp: [Relacja] PzKpfw III ausf J- projekt własny
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Ciąg dalszy – wieża już prawie gotowa brakuje jedynie karabinu maszynowego w jarzmie armaty, ale jego słona jest;)




Jak opisywałem na wstępie w tym modelu zastosuję w ramach eksperymentu elementy fototrawione, a ściśle mówiąc wszelkiego rodzaju zaczepy do oporządzenia. Otrzymałem je od naszego forumowego kolegi Piterpanzera.
Te są chyba najmniejsze. Na moje zmęczone oczy to był już wysiłek;). Ten zaczep składa się z trzech elementów.



Z tymi już poszło lepiej;)




Opinię na temat tych dodatków pozostawiam Wam. Jeżeli jednak kogoś one zainteresują to odszyłam pod ten link: http://shop.1-25saf.com/

Jak w każdej odsłonie kilka zdjęć całości:



C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024