FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-11-09 10:40  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Metoda może i żmudna, ale takiego efektu nie uzyskasz inną techniką - wiem, bo w Nieuporcie 11 z GPM silnik jest tak właśnie opracowany i mam porównanie z innymi modelami na półce. Żaden nawinięty drucik nie będzie wyglądał bardziej realistycznie.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-11-09 12:31  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trochę to krzywe wyszło. W tym powiększeniu niedokładności są bardzo widoczne. Potraktuję to jako nieudany prototyp a następne będą montowane na szpileczce.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-11-09 09:36  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak więc biorę się poważnie za silnik do PWS-54. Lewa strona wydruku elementów do została najpierw poczerniona tuszem. Po wyschnięciu wyprasowana żelazkiem. Wszystkie elementy (kółeczka - "żeberka") przekłute igłą a następnie kraterki powstałe po przekłuciu zostały ścięte.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-09 11:48  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No, to jest silniczek. Osłonki popychaczy zostawiłem "chromowane". Jak waszym zdaniem to wyszło?



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-11-09 12:30  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Jak na MM z 1967r. full wypas.

 
11-11-09 13:16  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Lehcyfer, nie wiem czy się uda, ale mam zamiar zrobić wnętrze kabiny pilotów i pasażerów, ale to będzie czysta fantazja - mam co prawda dwa zdjęcia dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów - jedno z kabiny pilotów PWS'a i jedno z kabiny pasażerskiej ale z Fokkera VII (z tamtej epoki) - zobaczymy.

Poniżej części na formacie A4 z których mozna skleić sinik Wright Wirwild J5c:



--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (12-11-09 10:38)

 
13-11-09 08:21  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Silnik osłonięty pierścieniem Townenda oraz część k-ba, którą trzeba rozciąć po linii przerywanej i wkleić, jedną część przed a drugą za silnikiem.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-09 11:00  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wychodzi na to, że znowu będę musiał zaprojektować szkielet skrzydeł od nowa, bo to co zaprojektował autor wycinanki A. Karpiński nie podoba mi się. Wyrysował takie "kartoflane" profile skrzydła: już dużo lepsze narysował w szkicach do instrukcji lepienia: . Chyba posłużę się tymi profilami, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakie profile miał PWS-54 a jak co poniektórzy się przekonali ma to niezwykle istotny wpływ na wygląd modelu. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-11-09 10:22  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Natknąłem się chyba na przeszkodę nie do przeskoczenia. To, że wręga nie pasuje (bardzo) to "małe piwko", ale brak "zgrywania" się kolejnych segmentów kadłuba jest dla mnie nie do przeskoczenia. Chyba ten modelik pójdzie "paść się na zieloną trawkę" - chyba, że zrobię scan i wydruk od nowa, ale tym razem sam, nie przez osoby trzecie.



--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (15-11-09 10:29)

 
16-11-09 14:07  Odp: [RELACJA] MM 12/1967 PWS-54
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Przeciąłbym tą bardziej zakrzywioną część wzdłuż białej krawędzi w centrum, i dokleił do drugiej, zaczynając od krawędzi łączenia segmentu - od tego końca wyglądają na w miarę zgrane. Skleiłbym oba segmenty razem bez wręgi, biały środek wklejając od spodu (powinien spokojnie chwycić) - myślę że to niezgranie jest do uratowania. Na koniec dopasowałbym wręgę i wkleił do środka. Skrzydło powinno zakryć nierówności środka.

Najpierw sprawdziłbym jeszcze pasowanie wszystkich segmentów i dostosował strategię do napotkanych przeszkód.

Nie poddawaj się - w tak starym MM to było do przewidzenia. Z takim fajnym silnikiem i osłoną nie ma co się podłamywać :P

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 11Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024