FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-11-09 06:09  [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeśli dobrze policzyłem, to jest to już czwarty w Polsce model kartonowy tego czołgu, jaki został wydany. Oprócz starego modelu GPM dwa ostatnie ukazały się stosunkowo niedawno - w czasie, gdy praca nad naszym modelem była już mocno zaawansowana. Był on opracowywany równolegle z czołgiem mostowym IT-28 (Modelik 2/09). Zdecydowałem się na wydanie tego modelu ponieważ poziom opracowania znacznie przekracza to, co ukazało się wcześniej. Nazwisko autora (Waldemar Rychard) gwarantuje merytoryczną dokładność i świetną sklejalność modelu.
Zasadnicza wersja modelu posiada:
• kompletne wyposażenie przedziału silnikowego;
• całkowite ukompletowanie przedziału bojowego i wszystkich wież;
• armatę ruchomą w płaszczyźnie pionowej;
• obracające się wszystkie wieże;
• otwierane włazy wież;
• otwierany właz mechanika-kierowcy;
• otwierany wizjer mechanika-kierowcy;
• otwierane luki dostępu do silnika i wentylatora;
• otwierane schowki skrzyni zawieszenia;
• ruchomy wentylator;
• obracające się wszystkie koła;
• ruchome wózki jezdne;
• możliwość wykonania gąsienicy z taśmy lub z pojedynczych ogniw;
• atrakcyjny, niezbyt częsty u Rosjan, trójkolorowy plamiasty kamuflaż.
Modelarze mniej zaawansowani mogą wykonać model w prostszej wersji, rezygnując z wielu wymienionych powyżej propozycji.
Ze względu na znaczną objętość (20 arkuszy A3 z samymi częściami do wycinania) i wielokolorowość (wysoki koszt druku) cena detaliczna modelu wynosi 75,00 zł. Do modelu dostępny jest zestaw wręg i kół wycinanych laserowo w cenie detalicznej 18,00 zł.
Zapraszam do odwiedzenia sklepu internetowego Wydawnictwa Modelik: www.modelik.pl

UWAGA: jak wiecie od kilku miesięcy sklep internetowy Modelika jest zupełnie nowy. Ten nowy program sklepowy ma wiele zalet (przede wszystkim bogata galeria umożliwiająca prezentację wielu zdjęć, skanów stron, rysunków i foto modeli). Niestety serwis firmy w której wykupiłem program i serwer jest wprost beznadziejny! Opłaconą aktualizację do nowej wersji programu sklepowego robią mi już 4 tydzień i dalej nie wszystko działa jak należy! Nowości chciałem wstawić do sklepu już wczoraj, ale okazało się, że nie da się wprowadzać zdjęć do galerii! Nowe modele są prawie gotowe (w poniedziałek-wtorek wydrukujemy jeszcze tylko okładki - „środki” już w 100% są wydrukowane). Ze względu na okres przedświąteczny postanowiłem wprowadzić nowości do oferty sklepu internetowego z „pustą galerią” którą uzupełnię jak tylko będzie to możliwe. Zamówienia (wysyłka) będą realizowane od piątku 4 grudnia. Autorzy są znani, więc większość z Was wie czego się spodziewać. Wahający się mogą poczekać aż serwis naprawi błąd w programie sklepowym i będę mógł wprowadzić do galerii w sklepie zdjęcia (skany) arkuszy i rysunków montażowych, które czekają przygotowane. Niecierpliwym na życzenie mogę to ewentualnie przesłać w załączniku na prywatnego maila.

Przy okazji: będę wdzięczny za informowanie mnie o każdym napotkanym błędzie w funkcjonowaniu sklepu internetowego www.modelik.pl. , np. nie powiększającej się grafiki.



--
JOL

 
29-11-09 11:56  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

W sprawie błędów cośmogę napisać . Większe grafiki jak skany czy zdjęcia ładują się bardzo długo , czasem w ogóle . Średnio ze skanów da się otworzyć , cztery góra pięć zanim "mechanizm" siada . Ze zdjęciami chyba dużo zależy od rozmiaru - mniejsze nie sprawiają kłopotu , większe się nie dają załadować .
Tyle odemnie

--
Pozdrawiam

 
29-11-09 13:04  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

O , a jednak radziecki. ;-)

--


 
29-11-09 15:54  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
Thunder909 

 

Pytanie: dalczego ceny w Euro sa zawsze wyzsze w stosunku do cen w zl ?
Ile wynosza koszty wysylki do Niemiec , 5 zl ?

P.S
technicznie nie mam zadnych problemow z Waszym sklepem. Wszystko sie laduje ,przelaczanie pomiedzy polski i angielski funkcjonuje perfekt. Jedynie funkcja "do koszyka" bylaby lepiej jakby po nacisnieciu "do koszyka" towar zostalby do koszyka dodany i mozna by dalej ogladac liste modeli. Teraz to wedrujemy na strone danego produktu i trzeba sie znowu cofnac by ogladac liste.



Post zmieniony (29-11-09 18:08)

 
29-11-09 17:35  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
Starling   

Jeżeli się nie mylę to koszt wysyłki do Niemiec wynosi 11zł.

--

Pozdrawiam Grzegorz



Post zmieniony (29-11-09 17:36)

 
29-11-09 22:44  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Super temat!!! A ja akurat złożyłem zamówienie, nie można było wypuścic 3 dni wcześniej:) Ale spokojnie, po Mikołaju jest jeszcze Aniołek, a w styczniu mam urodziny:P

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
30-11-09 09:08  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Kuba - To ty w styczniu też .... ;)

--
Pozdrawiam

 
30-11-09 11:42  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W "galerii" przy modelu na www.modelik.pl można już obejrzeć przykładowe arkusze z częściami i rysunkami montażowymi oraz 3 zdkjęcia surówki tego modelu. Zapraszam.

--
JOL

 
30-11-09 20:41  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
Thunder909 

 

@ JOL ,zrecznie przeoczyles moje pytanie. Wyglada na to ze nie zalezy Wam na zamowieniach z zagranicy, ok.

 
01-12-09 09:32  Odp: [nowość: MODELIK 17/09] Czołg radziecki T-28
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Thunder odpowiadam.
1.Ceny Modelików w stosunku do cen z 2008 roku się nie zmieniły - tyle samo kosztują obecnie w złotówkach dla klientów krajowych i mniej więcej tyle samo kosztują obecnie w euro dla klientów zagranicznych co w 2008 roku. Każdy sprzedawca ma prawo do własnej polityki cenowej, ja też. Akurat nie uważam, że na niedoszacowanym obecnie kursie polskiej waluty powinni korzystać klienci zagraniczni. Ceny w euro i w pln są stałe i nie są powiązane z aktualnym kursem bankowym.
2."Modelik" jest zarejestrowany jako czasopismo. To jest zupełnie normalne, że poskie czasopisma są za granicą znacznie droższe niż w kraju. Przykładowo: tygodnik "Wprost" kosztuje w Polsce 4,90 zł, a za granicą (ceny podane są na okładce) w Unii Europejskiej kosztuje 2,95 euro, w GB 2,50 funta, a w USA 4,95 USD. "Modelik" według przeliczenia kursowego jest dla klientów zagranicznych tylko około 1/3 droższy niż w Polsce - mimo to i tak na ogół jest tańszy niż u dystrybutorów zagranicznych.
3. Koszt przesyłki zagranicznej naliczany jest obecnie na zryczałtowanym poziomie 5 euro. Modele wysyłam pocztą do 2 kg jako list polecony, a pow. jako paczkę zwykłą. Modele są ciężkie i nie ważą kilku deko. List polecony do Niemiec do 1 kg kosztuje 26,60 zł., 1-2 kg kosztuje 46,20 zł, a zwykła paczka 2-3 kg kosztuje 67,00 zł. W każdym przypadku jest to więcej niż 5 euro, więc do wysyłki dopłacam.
4. Polakom mieszkającym za granicą którym to nie odpowiada często doradzam, aby modele kupił im ktoś w Polsce (kolega czy rodzina) i wysłał za granicę we własnym zakresie pokrywając w 100% koszty przesyłki.

--
JOL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024