FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-11-09 13:17  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Cześć.
Ja te ryfle też dostałem, więc przekazałem dalej, a że się przydały to miło.;-)
Kiji jest następny w mojej kolejce do sklejania, i miło będzie podpatrzeć jak tobie idzie klejenie, a idzie rewelacyjnie!
Pozdrawiam.

W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

Post zmieniony (23-11-09 19:14)

 
22-11-09 22:29  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

TomS, QN dzięki za miłe słowa:)

Marek 1970, moim skromnym zdaniem jak najbardziej kartonowy waloryzowany malowany. Sporo za tym przemawia, ale nie będę wymieniał bo i dyskusja pewnie rozbudziłaby się niepotrzebna.

lehcyfer, wydawało mi się, że pomimo żmudnego glutowania i szlifowania nie dopieszczę kadłuba tak jakbym chciał. Dlatego zdecydowałem się na nowy, dużo pracy mnie to kosztowało, ale było warto. Na wlkp porównasz oba kadłuby i wyjaśnię Ci bliżej o co mi chodziło:)
Co do pokładu to będą tam przyklejane płyty linoleum, także glutowałem tylko krawędzie. Pomimo tak jak wspomniałeś zmaltretowania widzę na nim pola oznaczone do przyklejenia tego i owego:)

Jasiek, wszystkiego dobrego!;)

Cyryl wielkie dzięki i sory za dziurę w głowie! do zobaczenia na jakiejś wystawie, IJN Rules!;)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
23-11-09 09:33  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Huberto   

no i kolega idzie dokładnie w tym samym kierunku co ja pare lat temu - budowa od podstaw. Tylko czekać jak kolejny model będzie budowany z planów, a widząc podejście i dążenie do urealnienia modeli to poprzeczka idzie w górę.
Czekamy na ciąg dalszy!!!.
Ps. tylko się nie należy zniechęcać bo budowa modelu będzie coraz dłuższa, a w chwilach "zmęczenia modelem" można coś łatwo spiep....:-)

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
28-11-09 14:47  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Cześć!

Kiji pomalowany tam i ówdzie:)









pomiędzy stępkami wklejone dwa krążki tej samej średnicy podkładki pod myszkę i wywiercone dziury pod część podstawki a mianowicie to:



wykonałem również linoleum. Oglądając wycinankę Yukikaze AH zauważyłem, że autor sugeruje, że linoleum było nad krawędziami zewnętrznymi pokładu (dwa pokłady ze sobą sklejone najpierw podstawa a na to linoleum).Zrobiłem podobnie dodając "stok" w miejscu spływu wody z pokładu i druciki miedziane sugerujące listwy łączące płyty :





A teraz bulaje a właściwie ich przeszklenie. Mając mętlik w głowie spróbowałem swoich
sił zarówno z clearfixem jak i z sztywną przeźroczystą folią (chyba do rzutników multimedialnych) wycinaną wybijakiem. Żadna metoda nie powaliła mnie na kolana. Przy clearfixie problemem są pęcherzyki powietrza i coś w rodzaju menisku po zastygnięciu. Natomiast przy wklejaniu kółeczek z folii nie wiedziałem jakiego kleju użyć. Cyjanopan, którym najlepiej mi szło zmatowił szybkę, butapren brudził od nitek, lakier....hmm może i najlepszy ale jakoś nie szło mi znim:/ chciałbym wypróbować metodę z światłowodami, ale nie mam materiału. Byłem w sklepie z modelami RC kupiłem coś żywicznego, ale okazało się, że jest tam zatopione włókno szklane i nie da się nijak wypolerować końcówki na szybkę. Spróbowałbym z ramkami przeźroczystymi od oszkleń samolotów plastikowych ale nie mam takich.... Zanim będę kombinował dalej oceńcie efekt clearfixa i folii.

clearfix:



folia



--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
28-11-09 16:25  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Jeśli chcesz zostać przy folii to użyj DEBONDERA. Polecałem go już jednemu z forumowiczów. Usuwa opary jak również sam cyjanopan, tak świeży jak i zaschnięty:



--
Pozdrawiam!

 
29-11-09 03:12  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marcin ja akurat mam debondera i nie używam, przyniosę Ci na WLKP to się pobawisz ;)
Pozdrooo

--
GG 6801515

 
30-11-09 00:10  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP


Cześć!

Dzięki uprzejmości kolegi Pit Blanka (wielkie dzięki) poznałem całą prawdę o spływie wody na japońcach, a mianowicie:




Czyli moje wymysły z dziurami w burcie z kosmosu, spadu też właściwie żadnego na końcu spływu, powinna być również listwa na całej długości kadłuba która "zgarnia" wodę z pokładu w spływy. Jeszcze jedna ważna sprawa pokład linoleum/ryflowany i na skraju kadłuba za "listwą" jest na tym samym poziomie, odzielony jedynie wspomnianą listwą. Podsumowując szykuje się kolejna przebudowa:/

właściwie to przebudowa już ruszyła:




ale się nie specjalnie podoba (jakoś skali nie trzyma i za duży skok wysokości listwy do zewnętrznej części pokładu) dlatego najprawdopodobniej jutro zrywam to co zrobiłem na pokładzie, glutuję, szlifuje i na tak przygotowany pokład naklejam wspomnianą listwę i maluję od środka linoleum. Podział pasów linoleum zrobię z cienkiego paska papieru koloru mosiądzu (docelowo chciałbym zrobić tak jak kolega Batonus na Takao). Drut który użyłem teraz jak i na Oyodo stwierdzam po czasie, że wygląda mało realistycznie dlatego pomysł z paskiem papieru. Ułatwi to pracę ponieważ nie trzeba będzie kolejno przyklejać pojedyńczych pasów linoleum. Tyle teorii zobaczymy co wyjdzie w praktyce, ale to w następnej odsłonie:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
30-11-09 00:15  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marcin, papier, jakiego byś nie użył będzie za gruby, pokombinuj lepiej z wygładzonym pazłotkiem z opakowania margaryny albo jakąkolwiek alufolię potraktuj metalizerem. da się ją elegancko bez śladów caponem przykleić ;)

--
GG 6801515

 
08-12-09 11:14  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nowy (drugi kadłub), bo pierwszy nie był idealny...
Zrywanie całego linoleum, bo nie wygląda idealnie...
Z takim podejściem zbudujesz naprawdę wielki (może nie gabarytowo, bo Kjij trzymany w dłoniach wydaje się niczym ze skali 1/700) model :) Tak trzymać.
Clearfix nie jest tragiczny, wiem że jakoś wybrniesz z problemu oszklenia.

Trochę prywaty:
Przepraszam, ale nie zdążyłem pojawić się powtórnie w niedziele. Będzie jeszcze okazja zobaczyć HIEI. Nadal masz u mnie piwo:) Gratulacje za "Oyodo" - moja połówka wywróżyła mu zwycięstwo na starcie.

--



Post zmieniony (08-12-09 11:15)

 
12-12-09 13:33  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

skoro stwierdziłem, że drut jako listwy mocujące linoleum się nie nadaje (błyszczy się pod każdym kątem) to co w zamian? Skorzystałem z podpowiedzi Pit Blanka i zakupiłem folię samoprzylepną. Kolor jaki nabyłem (w sklepie był bardzo marny wybór kolorystyczny) jest bardzo "wycinankowy", jednak w późniejszej fazie kiedy pokład pokryję washem powinien on zszarzeć i lepiej wkomponuję się w ogólny wizerunek pokładu. listwy mają szerokość ok. 0,4mm

Wykonałem również nowe spływy wody. Zbudowane z papieru satynowanego 90 gr, przetartego cyjanoakrylem dla usztywnienia. Bez tego zabiegu wycinając paski szerokości ok. 0,8mm zwijałyby się jak wstążka. Najpierw przykleiłem linoleum z listwami mocującymi potem wspomniany pasek 0,8mm i na końcu zewnętrzny obrys pokładu po to aby skok wysokości względem listwy zagarniającej wodę wszędzie był identyczny. I tak powstała "listwa do odpływu wody" o wysokości ok. 0,4 mm. Myślę, że ten wynik jest już do przyjęcia przy skali 1:200.

Wykonałem również zejścia łańcuchów do kluz kotwicznych z drucika miedzianego. Niestety przy tych manewrach zwiała mi symetria położenia otworów względem siebie

Tak to wygląda na zdjęciach











PS. tak na marginesie w związku z kilkoma pytaniami o dobry cyjanoakryl, prezentuję swój zakupiony w Poznaniu w sklepie dla modeli RC. Koszt ok 10 zł Warto!. Niestety naklejki na opakowaniu nie było, czyli możliwe, że superglut z jakiejś nielegalnej rozlewni;)



Pozdrawiam
szyszkownik!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024