FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-09 23:56  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Huberto   

a ludziska znają patent ze światłowodami?
Ja zakupiłem w sklepie z modelami rc pręty plastikowe o średnicy 2 mm i zamiast wycinać krążki z pleksi to odcinam kawałek pręcika, widoczną część poleruję papierem 1500 i szmatką i wsuwam w wywiercony otwór w kadłubie. jak bulaj mniejszy to pręcik można obtoczyć na mniejszy wymiar. A pasy poszycia przy bulajach lekko nawilżyć żadkim glutem i można wiercić i szlifować do woli.

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
28-10-09 23:13  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Czołem!

No to mnie Panowie namówiliście na modernizację Kiji zanim przykleiłem stępkę:) szkoda tylko, że wszystkie okapniki miałem już poprzyklejane:/





Co do efektów przebudowy hmmm... jestem zadowolony z faktu, że kadłub Kiji jest w tym momencie bliższy oryginałowi. Poprawiłem zarówno kluzy kotwiczne (tamte były z kosmosu) jak też i pasy. Nie jestem natomiast zadowolony kiedy przyglądam się kadłubowi z bliska. Widać sporo niedociągnięć, począwszy od drobinek kleju, poprzez delikatne zagłębienia, wgniecenia, rysy itd. :/
Poprzedni kadłub pod tym względem wyglądał lepiej. Momentami zastanawiam się czy może nie spróbować na nowo z tym kadłubem.. narazie lecę dalej, czas na bulaje.

Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-10-09 01:48  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nie jest źle - papierek ścierny do ręki, poprawka malowania i będzie ok. Pasy nadal jednak są "pancerne" - szkoda że nie użyłeś cieńszego papieru. Będziesz go nitował?

Już się palę żeby go zobaczyć na WLKP5 :)

 
29-10-09 07:09  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Brak mi słów

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
21-11-09 10:46  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

uprzedzam będzie nudno! dlaczego? a no...

stwierdziłem, że kadłub trzeba zrobić na nowo, poprzednia wersja było dość "zmęczona" po przebudowach i za dużo było na niej niedokładności. Jak już zrobić na nowo to z uskokiem na przejściu poziomów kadłuba. Chyba się udało:)








blachy poszycia wykonane z papieru satynowanego 90gr
Dodatkowo rylcem wykonałem poprzeczne podziały blach, w późniejszej fazie chcę zalać te miejsca dosyć mocno farbą. Kiedy wykonam wasch i tak zostaną te miejsca mocno "uwypuklone".



a tutaj odlew ryfli z żywicy, który dostałem kiedyś dzięki uprzejmości kolegi z forum (sory, ale nie pamiętam Twojego nicka).

Na Kiji większość pokładu jest ryflowana, także mam już zakupioną żywicę i jak tylko uporam się z kadłubem zacznę robić odlewy.

--

ku chwale kartonu!!! ;)



Post zmieniony (21-11-09 10:47)

 
21-11-09 11:49  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie jest nudno:)
Godny podziwu jest upór i konsekwencja w dążeniu do ideału. Nie każdy zdecydowałby się na budowę kolejnego kadłuba przy tak dobrze wyglądającym poprzedniku.

 
21-11-09 18:43  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I to się nazywa podejście do budowy modelu.

Szacuneczek - nie każdy potrafiłby się tak poświęcić dla właściwego efektu końcowego. Ale wierz mi, jak go skończysz, to będziesz wiedział, że było warto ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-11-09 20:43  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Marek1970   

hmmmmm................czy to jest jeszcze model kartonowy czy szpachlowo-żywiczny?

 
21-11-09 21:41  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Podziwiam, należę do tych nie nie każdych i szlifowałbym kadłub, tak jak ci mówiłem na WLKP5, ale szanuję wybór :)

Zaglutowałeś pokład tak jak o tym mówiliśmy? Wygląda na zmaltretowany...

 
21-11-09 22:22  Odp: [Relacja] IJN Kiji czyli mastodont z walorką;)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ryfle na pokładzie dziobowym wyszły rewelacyjnie. Co do reszty się nie wypowiadam bo mam dzisiaj imieniny i mogę być trochę nieobiektywny :)

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024