FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-07-07 18:42  [R/G] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam szanownych Kolegów!

Od dłuższego czasu chodziłem z tym zamiarem , by zbudować model tego słynnego samolotu. Parę osób wie , jak długo...;-)
Przed kilkoma dniami spostrzegłem podobną relację Wojtasa.r i to dopiero zdopingowało mnie ostatecznie do rozpoczęcia relacji.

Okładeczka modelu:


Sklejanie rozpocząłem zgodnie z instrukcją od cz. nr 1...;-)
Wnętrze kabiny to osobny model.Podobnie jak Wojtas.r mam świadomość , że od dokładnego wykonania tego etapu zależy wygląd całości. Zatem postępy są bardzo wolne , gdyż nie chcę niczego zepsuć , a ponadto chcę zrobić wreszcie jakiś porządny model...;-)

Poniższe fotki obrazują stan na dzień wczorajszy:


Wprawne oko wychwyci sporo nierówności krawędzi , no i te zbiorniki tlenu...hmmm.
Muszę nad tym trochę popracować - będzie trochę szlifowania , bezbarwnego lakierowania i malowania .
Początek taki sobie , ale myślę , że dalej będzie lepiej...

--

Post zmieniony (07-06-10 14:25)

 
24-07-07 19:13  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Sie lotnictwo rozkręciło ;-D
Mariuszu czy Caponowałeś karton? Robi się taki fajny "plastusiowy", swoją "suczkę" już potraktowałem w ten sposób. Na pewno będzie Ci lepiej formować, a jak widzę u Ciebie będzie "kupka" małych elemencików. Obserwuję z uwagą i trzymam kciuki ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
24-07-07 19:41  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

>>>>chcę zrobić wreszcie jakiś porządny model...;-)<<<<

no to czekamy :) :!:

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-07-07 20:45  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Abys Mariuszu nie czul sie przypadkiem w tej relacji samotny, pragne Cie poinformowac, ze jestes bacznie obserwowany, a za niedlugi czas zostaniesz zbombardowany mnostwem pytan nt. rzeczonego modelu ;-)
Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze pojdzie szybciej niz SdKfz :-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-07-07 09:25  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki!
Czuje zatem silne wsparcie!
Postaram się nie zawieźć , chociaż za tempo prac nie mogę ręczyć.
Będzie raczej tak jak w tytule...
...chociaż... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-07-07 09:47  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Pięknie kurna pięknie .Nareszcie będzie z kogo ściągać .Także mam zamiar zabrać się za Karasia tak więc panowie informujcie o wszystkich problemach . Będę śledził z zainteresowaniem postępy Waszych prac z czystego wyrachowania .Życzę powodzenia i nie chcę słyszeć że czegoś tam nie da się zrobić tylko jak .

Pozdrawiam i czekam na więcej !


Jańcio

 
02-08-07 13:11  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
::Grzegorz_S::   

model wychodzi pierwsza klasa jestem ciekaw, czy w dalszych postępach opracowanie będzie dobre, jeśli tak, to chyba go zakupię:) mam już karasia z MM, ale podobnie jak przy relacji: co dwa karasie to nie jeden:D Sprzydałyby się jakieś nowe fotki z budowy, oczywiście, jeśli takowe są. (mam nadzieję, że nie cierpisz na chroniczny brak czasu:D)powodzenia w pracy, będę śledził tę relację bacznie:)

 
02-08-07 14:27  Re: Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Mariusz dziobaj kabinkę i rób dużo fotek bo mam zamiar przenieść taką kabinę do mojego Sumika :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
23-08-07 12:40  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wróciłem z urlopu.
Wypocząłem i przemyślałem parę rzeczy...;-)

Jedna z nich:

Te zbiorniki z tlenem od początku mi się nie podobały.
Wyszły po prostu za duże ( średnica). Pójdą zatem do kosza , a na nowe mam już pomysł.
Jak już je zrobię , to dopiero wtedy podzielę się tekstem i obrazem.
Dobrze widać , że za cholerę nie chcą wpasować się w podstawkę. Na zdjęciach budowanych i gotowych modeli szczególnie zmroził mnie widok butli tlenowej w kabinie pilota ; wyglądała jak z Liberatora...;-) - pilot powinien mieć dużo chudszą prawą nogę... ;-)
Myślę , że przyszli sklejacze powinni zmniejszyć obwód zbiorników - powiedzmy o 1 ząbek kopuły zbiornika...Wydaje mi się , że wtedy elementy z wycinanki dadzą się wykorzystać...
Moje już nie , bo są sklejone fatalnie , są za grube i w ogóle za dużo z nimi zachodu - pójdą do kosza!

A aktualnie w modelu mam wklejone wręgi wewnątrz kabiny i powoli ten etap zaczyna nabierać kształtów...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-08-07 15:32  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Passer Montanus   

Mariusz nie wyrzucaj do kosza zbiorników - wytnij z nich obejmy ,a następnie wykorzystując "złom" kartonowy - odrysuj z " błekitnego" kartonu ( np. pozostałości jakiegoś samolotu - dolne fragmenty poszycia ) nowe już zmniejszone butle .

 
24-08-07 09:37  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Kolego kleję ten sam model i powiem Ci że wczoraj przeczytałem o Twoich problemach z butlami, a ponieważ jestem na etapie kabiny pilota i właśnie zabierałem się za ten element postanowiłem sprawdzić Twoje sugestie co do wycięcia z butli jednego elementu. Sprawa ma się tak że, usunąłem trzy elementy i teraz dopiero jako tako pasuje ta butla. Zaczyna wyglądać jak butla z tlenem a nie jak beczka z piwem :).
Wydaje mi się że nie musisz dorabiać nowych dobrze będzie jak po prostu odkleisz stare przytniesz i na nowo posklejasz, no chyba że kleiłeś jakimś takim specyfikiem którego nijak nie można rozkleić bez uszczerbku dla modelu.

Powodzenia w dalszej budowie

KM Taurus

Post zmieniony (24-08-07 09:39)

 
24-08-07 11:53  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cieszę się , że komuś już przydały się moje spostrzeżenia!
Na szczęście nie muszę niczego odrywać , gdyż stosuję starą modelarską maksymę o przymierzaniu ;-) .

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-08-07 20:06  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejna fotka - po wklejeniu wręg wewnątrz kabiny.:


Na razie z wstępnym retuszem , przed " dopieszczaniem" ;-)

Wciąż walczę ze zbiornikami tlenu ; stare przeciąłem i zmniejszyłem średnicę.Wyszły jednak ...wymęczone.
Drugi pomysł - wykorzystałem kapsułki od leku ; wciąż jednak średnica mnie nie zadowala...
Poszukuję dalej.
Powoli konkretyzują się też moje spostrzeżenia co do spasowania modelu - ale jeszcze za wcześnie na osądy...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-08-07 21:46  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Passer Montanus   

1. Czy sposób rozwiązania problemu jaki podałem jest tak porażający ,że nie można z niego skorzystać ???
2.W wycinance jest ZAPAS KOLORU NIEBIESKIEGO z którego można wykonać wspomniane butle .
3.Wycięcia w częściach 2b i 5f mają średnicę 4 mm . Obwód części 2g ,czyli butli wynosi 21 mm co po sklejeniu daje średnicę ok 7mm co po przeliczeniu skali daje średnicę 231mm- jaka była rzeczywista średnica tych butli - nie wiem .
4. Gdyby w modelu nie było zapasu koloru - to polecam kartony kolorowe barwione na wskroś dostępne w sklepach dla plastyków .

 
27-08-07 09:01  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Passer Montanus:
Twoje zaangażowanie w mojej relacji jest wspaniałe!
Przekonałeś mnie ; nie będę dalej poszukiwał - aktualnie osiągnięta przeze mnie średnica zbiorników tlenu wynosi ( po przeliczeniu w skali ) 198 mm. Zatem KONIECZNIE muszę zaprzestać dalszych prób zmniejszania owej średnicy , aby uniknąć śmieszności!
Uff , dobrze , że się odezwałeś! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-08-07 15:05  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mam małą sugestię - może tak więcej fotek ??
Chętnie bym zajrzał do środka tej gondoli :)

 
28-08-07 17:27  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Mariusz,

Uważam, że decyzja budowy Karasia z Fly Model jest jak najbardziej słuszna. Model jest świetnie opracowany i ma mocno skomplikowany kadłub.

Przy kadłubie rzeczywiście nie ma się co śpieszyć. Warto zbudować centropłat, który jest stosunkowo nieskomplikowany i dopasowywać kadłub z centropłatem przed oklejeniem.

Trzymam kciuki!

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-09-07 22:39  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cześć , Drodzy Oglądacze!
Dziś 2 fotki z mojego "projektu tlen".
Dość długie przemyślenia , podpowiedzi życzliwych Kolegów no i przymiarki doprowadziły mnie do myślę , że ostatecznej formy zbiorników tlenu w moim modelu Karasia.
Materiałem do ich wykonania stały się ( jakżeby inaczej w moim wykonaniu) kapsułki leków...
Konkretnej nazwy nie zdradzę ( wiadomo-reklama). Jednak takie kapsułki są na tyle powszechne w zastosowaniu , że ich dostępność jest bardzo łatwa...
W moim przypadku zaszła jedynie konieczność skrócenia kapsułki ( nożyczkami).
Zalecam ewentualnym naśladowcom dużą ostrożność i wyczucie , gdyż kapsułki takowe są bardzo kruche ( w końcu to substancja wchłanialna w przewodzie pokarmowym...).
Na poniższej fotce "zbiorniki tlenu" już z z zaworami, pokryte warstwą lakieru bezbarwnego nitro ( dlatego tak się świecą...).


Po dokładnym wyschnięciu lakieru pierwsza warstwa farby - tutaj biały "primer" z farbki Humbrola, mający za zadanie wydobycie miejsc wymagających dopracowania.
Jest ich trochę...


Ale ogólnie wydaje mi się , że teraz owe zbiorniki tlenu będą prezentować się znacznie lepiej... (?)
Następne fotki już gotowych zbiorników - na swojej "półeczce" w modelu .

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-09-07 22:21  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Passer Montanus   

Bendonc znanym ortodoksem kartonowym muszem stwierdzić ,że jestem zniewolony ,porażony ,wstrząśnięty i rozdygotany widokiem efektu użycia elementów nie przetrawionych farmaceutyków w modelarstwie kartonowym . Nie da się ukryć,że tego typu części ,czyli elementy z listkami to nie jest to co lubiejom i projektanci ( Ci renczni ) i sami modelarze . Efekt jest rewelacyjny , rewolucyjny i wspaniały . Kupiony pod temat butli tlenowych w "Karasiu " karton błękitny barwiony na wskroś formatu A3 w przystępnej cenie 40 groszy ,kupiony w sklepie dla plastyków na ul Zachodniej przeznaczę na inne cele .Tak poważnie to gratuluję wyboru tematu - model jest świetnie opracowany i wydany ,ale i wymagający - mam nadzieję ,że postępy w sklejaniu będzie można oczmi zobaczyć na ŁSM .

 
05-09-07 20:42  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Do Sz.Pana Passera Montanusa
Sugeruję, by część czasu poświęcanego trudnej sztuce epistolografii przeznaczył Pan na zgłębianie jeszcze bardzej wymagającej sztuki ortografii.

Życząc sukcesów
Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
05-09-07 21:16  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

NicZtego dałeś się złapać na prowokujący wpis Passer Montanus jak jakiś małolat na forum z Onetu. Mówiąc krótko dałeś się złapać jak stary wróbel (:)) na plewy. A Tobie Passer Montanus gratuluję udanego wpisu (yes, yes, yes).
Tobie Mariuszu gratuluję tych zbiorniczków, gdyby nie te igły to byłoby real photo - super to wyszło. Pozdrawiam.

--



Post zmieniony (05-09-07 21:37)

 
06-09-07 11:39  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

To ja po wszystkim :-) czyli po walce z butlami itd. przypomnę Ci Mariusz, że czeka u mnie dla Ciebie jeden egzemplarz Karasia :) nowy, śliczny itd. Mam nadzieję, że przyjmiesz go z radością i będzie pomocny w dalszych pracach :).

P.S. Przekazanie towaru ;-) Sjesta lub poczta jak nie dotrę.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-09-07 22:19  Re: [R] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Mariusz,
Przyznam szczerze, że oglądałem ten model juz wiele razy wyciągając go z półki. I miałem rzecz jasna ochotę go zbudować. Może wreszcie zachęcony Twoją energią zdecyduję się na ten piękny modelik. Ale najpierw z przyjemnością obejrzę jak powstaje w Twoim warsztaciku....i nacieszę oko :)

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
25-09-07 12:24  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Butle tlenowe tymczasem czekają na nową farbę ( stara zmieniła sie w "serek" ;-( ) , a w międzyczasie powstaje centropłat:


Nie wiem z czyjej winy ( podejrzewam swoją ) musiałem nieco poprzycinać tu i ówdzie , by całość się spasowała.
Ale jak widać ostatecznie wyszło nieźle ( chyba ? ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-07 17:21  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Minął ponad miesiąc od ostatniego wpisu zatem czas najwyższy na raport z jakże powolnych postępów w budowie.
Poniżej prawie kompletna ;-) kabina pilota:

Postanowiłem trochę popastwić się nad poduszkami siedziska pilota i nawigatora ; poniżej małe zbliżenie:

Uprzedzając pytania: na podklejoną tekturką oryginalną część z wycinanki nakleiłem nie żałując kleju trzy warstwy chusteczki higienicznej, lekko przyklepałem paluchem, a następnie przy użyciu poprzecznie przyciętej igły lekarskiej nr 12 wytłoczyłem guziczki. Zagniecenia "skóry" przy guziczkach wykonałem tępym nożykiem-nagniatając promieniście.Po wyschnięciu obciąłem nadmiar chusteczki, oszlifowałem brzegi i pomalowałem na ciemnobrązowo. Następnie przetarcie suchym pędzlem jasnobrązowym ( słabo widać więc-)następnie ciemnożółtym.
Tutaj centropłat z klamotami:

Wiem,wiem - jeszcze pasy - te się właśnie produkują...

No i na koniec wracamy do dwóch butli z tlenem...


Mówcie co chcecie , ale jak dla mnie to są wciąż za duże...
Ale już nie zamierzam tego zmieniać...
Po pomalowaniu ich na biało, pomalowałem je następnie na jasnoniebiesko i przetarłem suchym pędzlem aluminium - że niby trochę odrapane...;-)
Pokrętła zaworów - aluminium. Paski mocujące- wyciąłem ze starych butli.
No i widać od razu , że przyjdzie zamaskować conieco przy półce na której leżą butle...

No , nie wiem ,czy się będzie podobać , ale trudno...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-10-07 18:02  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Mi się bardzo podoba. Ekstra są te wszystkie szczególiki.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
28-10-07 18:07  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fotel wygląda na prawdę wygodnie;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-10-07 09:45  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Bardzo mi się Mariuszu twoja robota podoba. Robisz to powoli ale jakże bardzo starannie.
Naprawdę warto czekać na kolejne odsłony. Za patent z fotelem bardzo dziękuje :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-10-07 10:44  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za miłe słowa!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-11-07 22:38  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mija prawie kolejny miesiąc...
Tymczasem dłubię przy kabinie pilota ; ba! wczoraj wykonałem segment kadłuba właśnie z nią... Muszę się trochę po tym przeżyciu pozbierać , zatem dziś jedna fotka:

Jest to kaem pilota wraz z pojemnikiem amunicyjnym.
Chciałem tutaj troszkę poeksperymentować ; element km-u-zamek ma ładnie wydrukowane delikatne detale...Jak więc wykonać taką rzecz nie niszcząc tego rysunku , ale malując gotowy karabin ( lufa zwijana na igle lekarskiej - wyciąłem kilka podłużnych otworów w osłonie lufy, ale tylko w przedniej, ledwo widocznej z zewnątrz końcówce...). Cały karabin także będzie właściwie zupełnie niewidoczny , ale jak wspomniałem chodzi o eksperyment...
Zrobiłem tak: lufa malowana w całości, zamek - tylko elementy bez wspomnianego delikatnego rysunku - na czarno. Całość przetarta "gun metal" suchym pędzlem.
Po wklejeniu na miejsce ( pojemnik amunicyjny zmieścił się na swoim miejscu idealnie! ) i tak niewiele z tej misternej roboty widać...
Przy oklejaniu poszyciem segmentu z kabiną pilota namęczyłem się znacząco , a i efekty pokaże jak trochę wyprostuję kilka "zonk'ów" . Na razie nie chcę się kompromitować...
Wraz z fotkami wspomnianego segmentu będzie parę dobrych rad dla chętnych do sklejenia tego modelu ;-).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-11-07 10:45  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Strasznie powściągliwy jesteś w opisywaniu swoich poczynań jak i w materiale fotograficznym :). Ja proszę o więcej !! Więcej opisów (uwag) i fotek gdyż to wszystko przede mną.

--
KM Taurus

 
25-11-07 00:30  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Takie cudenka i nie dadza poogladac. Ja tez prosze o wiecej :)

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
26-11-07 11:30  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Będą,będą! ;-)
Jak wspomniałem muszę dopieścić kilka szczegółów, by się nie zbłaźnić przed Wami Koledzy! Poza tym takie cudeńka tu pokazują , że wręcz inaczej nie wypada...;-)
Poza tym już w temacie wątku zawarłem ostrzeżenie o powolności relacji...
Ale poważnie - sklejanie uzależnione jest od wolnego czasu na którego nadmiar dawno nie cierpiałem...;-)
Następną sesję sklejania/fotografii planuję w najbliższy piątek ; fotki w relacji w najbliższy weekend.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-12-07 19:12  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Weekend zbliża się do końca , zatem czas najwyższy na obiecane fotki.
Jak wspomniałem skleiłem segment z kabiną pilota - wszystkie mieszczące się w nim "klamoty" już na miejscu ( nareszcie! ;-) ).:

Jak widać - doszły jeszcze pasy pilota ( w zasadzie standard z wycinanki - klamry malowane na srebrno...).Trochę je powyginałem, starając się nadać im w miarę naturalny "zwis" i "nonszalanckie" ułożenie ;-)

Tutaj jeszcze bardziej "niewymuszone" ułożenie pasów...

Na koniec segment pilota od spodu:

I tutaj jedna ze wspomnianych "dobrych rad" : dobrze widoczne są okienka obserwacyjne w poszyciu kadłuba ; wewnątrz styka się z nimi pudełeczko przyklejane do spodniej powierzchni podłogi kabiny pilota. Przez górny otwór tego pudełeczka wchodzi do niego drążek sterowy ( wydaje wi się , że najlepszym klejem do jego wklejenia jest CA ).Wspomniane pudełeczko ma także odwzorowane w/w okienka na swojej dolnej ściance ; moja rada - wyciąć w całości tą ściankę z okienkami! Dlaczego? Zgranie okienek bez przesunięcia wymaga znakomitych umiejętności - w moim przypadku trochę ich zabrakło i musiałem się nieco napocić i pomagać sobie "twardymi męskimi słowami" próbując wyciąć wspomnianą ściankę jak już miałem założone poszycie segmentu...
Wręgi segmentu, a zwłaszcza tylną , polecam zawczasu nasączyć klejem CA ; wszyscy widzą chyba dlaczego... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-12-07 11:07  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Mariuszumoże to i wolna relacja, ale za to jaka jakość. Jak go skończysz to chyba się aż wybiorę na konkurs, w którym będzie można go zobaczyć na żywo. Sam model już widziałem sklejony, ale nie aż tak dobrze jak to się zapowiada u ciebie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
03-12-07 11:46  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki,dzięki !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-08 22:47  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny "update" ;-) :
Sklejam sobie powolutku i skleiłem takie coś:

Jest to radiostacja ...
Jak widać duże powiększenie obnaża niedoskonałości ; ale kiszka...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-08 22:53  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Mariusz, weź się...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-01-08 10:51  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...aaale "weź się" na "tak",czy na "nie"...?
...chyba na "nie"... ;-)
?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-01-08 10:50  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam ponownie!
Dzisiaj zdjęcia podstawy km-u strzelca.
Nie ukrywam,część dość trudna, zwłaszcza, że rysunki montażowe raczej "perspektywiczne" ; brakowało mi rysunku montażowego w skali 1:1, dokładnego pokazania mocowania pasów ( na rysunkach w instrukcji mamy raczej "wizję artystyczną"...)
Przydałoby się zaznaczenie średnicy sklejanych rurek.
No ale w końcu udało się ( chyba ? ).

Jak zwykle czekam na opinie ;-)

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-04-08 14:08)

 
25-01-08 11:38  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zgrabnie Ci to wyszło. Oglądanie Twojej relacji skłoniło mnie do zakupu tego modelu. Trzymam kciuki za dalszą budowę!

--

 
25-01-08 13:24  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyMo
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Cóż tu można mądrego powiedzieć jest piknie panocku :-)))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-01-08 16:23  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Mariusz ! A po co tam rysunki montarzowe skoro TY to zrobisz i pokażesz nam w realu jak to wszystko ma wyglądać . Robota świetna , przeglądam tą relację szczególnie uważnie gdyż sam się zabiorę za niego ale na razie muszę skończyć pracę zleconą .Tak trzymaj a my wszyscy będziemy podziwiać Twoją pracę!


Pozdrawiam !



Jańcio .

 
25-01-08 17:26  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Poprostu fantastycznie Ci to wychodzi:) Szczerze podziwiam:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
25-01-08 19:09  Odp: [Relacja] Bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy Karasia 1:33-FlyModel nr.027.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki wielkie !
No,właśnie ja tak traktuję swoje relacje - jako przetarcie szlaku innym,którzy zrobią to lepiej - przy niewielkiej mojej pomocy ;-)
Powoli i nieubłaganie zbliża się moment "zamknięcia" kabiny załogi i skoku w postepie prac przy modelu ( czytaj - będzie już widać kawałek gotowego kadłuba ;P ).
No,bo w zasadzie mam już gotowe wszystkie elementy wnętrza kabiny załogi , którą uważam za osobny model ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-03-08 22:52  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ech...
Na razie nic nie wyszło z tych obietnic "zamknięcia" kabiny , choć uczciwie powiem,że wszystko na to gotowe ;-) !
A nie wyszło,bo nie wiedzieć "dlaczemu" ;-) zabrałem się za sklejenie ogonka.
Wstyd się przyznać , ale jest to dopiero mój pierwszy ogonek z oddzielnymi powierzchniami sterowymi... ;-(
Zatem do rzeczy:
Ogólny wniosek ze sklejania: "Haliński" to to nie jest...
Ładne rysunki montażowe , ale nie za bardzo wyjaśniają najbardziej "zakręcone" momenty.
Z mojego nieco nerwowego doświadczenia powiem: z góry zrezygnujcie z wklejania drutów w stery wysokości i kierunku ( no , chyba,że jesteście zdolni przemyśleć sobie wcześniej wszelkie niuanse przestrzenne ).Po ich sklejeniu wystarczy nawiercić otworki i wkleić krótkie odcinki drutu...Takie moje zdanie.
Jak powiedziałem , skleiłem wszystkie zasadnicze elementy ogonka ( no, może bez płozy-ale to nastąpi na etapie stawiania modelu "na nogi").


Najtrudniejszym moim zdaniem elementem usterzenia jest ster kierunku:

W instrukcji jest ogólny rysunek nie wyjaśniający jednak,że najważniejszy element ( w wersji z oddzielnymi sterami ofkors...) należy zmyślnie powycinać,aby po połączeniu z elementem(nazwijmy go ) zawiasowym wyszło nam coś takiego jak wyżej.
Może przesadzam , ale mniej doświadczeni modelarze jak ja mogą w tym miejscu "polec" ;-)
Mnie jakoś się udało...
To tyle na gorąco , następne fotki jak połączę tą sieczkę w całość ;-)
Już teraz wiem,że będzie ( oj będzie) sporo przymierzania i przycinania.
Ale może jakoś to wyjdzie.
A jak już skończę ogonek, to już naprawdę zajmę się kabinką!

Acha!
Jakbyście mieli jakieś pytania, to walcie śmiało!

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (04-04-08 14:11)

 
08-04-08 22:39  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Minęło kilka dni i udało się posklejać to wszystko do "kupy".


Tak jak mówiłem było trochę przycinania,pasowania , ale były to ułamki milimetrów.
Na fotkach, w powiększeniu widać wszyskie "babole" , a przede wszystkim niedostatki retuszu...
Ale mam nadzieję , że na koniec wszystko "ujdzie w tłumie" ;-)
Uprzedzę pytania: całość błyszczy się tak mocno dlatego,że jest polakierowane bezbarwnym lakierem nitro.Zrobiłem tak dla lekkiego wygładzenia elementów i zabezpieczenia przed zabrudzeniem lub starciem druku - wszak będę to jeszcze brał w łapska ze sto razy ;-).

Z ostatniej chwili:
Okleiłem poszyciem segment kabiny załogi.Jest ono zaprojektowane łącznie z fragmentem oszklenia.Daje to znaczne utrudnienie w klejeniu i bardzo dużo wymaga od sklejacza. Jak dojdę do siebie po tym oklejaniu i polikwiduję liczne,kolejne "babole" - będą fotki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-08 18:00  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,cóż...
Minęły kolejne tygodnie,dotychczasowa relacja nie wzbudza gwałtownych reakcji ;-) , zatem jadę dalej.
Ochłonąwszy po oklejeniu segmentu kabiny poszyciem,wyrównawszy większość "baboli" wstawiam fotki :


i dwa zbliżenia:


Widoczne liczne niedostatki retuszu,krzywe malowanie i takie tam inne...
Z góry proszę o wybaczenie ;-)

Nadal zachęcam do zadawania pytań.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-08 22:32  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z budowy
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Zaglądam tu i podziwiam. Mimo tych "niedostatków" jak to nazywasz wygląda ekstra!
Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
05-05-08 07:07  Odp: [Relacja] Karaś - FlyModel #27 - bardzo długa i bardzo powolna relacja z bu
Thunder909 

 

Jak widac model cholernie trudny ,ale radzisz sobie po mistrzowsku. Moze mniej doswiadczeni skleja najpierw ten ogon. Jak nie "wyjdzie" to odpada kupa roboty z kabina ;-)
Mam tego karaska na kupce i jakos ciagle odkladam na dol. Zdjecia sobie archiwuje ,kiedys sie moze przydadza. Bedzie gdzie podgladac.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024