FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-09 15:52  [R/G] - Pancernik Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam wszystkich forumowiczów!
Po sklejeniu kilku modeli i zaprezentowaniu swojego dorobku na forum w ramach galerii przyszła kolej na moją pierwszą relację.
Za cel wybrałem rosyjski pancernik Pietropawłowsk z wydawnictwa Modelik.


No to tyle wstępu zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania i pomocy. Za wszelkie uwagi i spostrzeżenia będę wdzięczny i zobowiązany.
Model według moich planów ma być waloryzowany i malowany.

Tyle wstępu , zaczynam:

jestem na etapie kadłuba i to już jego drugiej wersji. Szkielet robiłem z laserków więc pasował idealnie. Natomiast moi stoczniowcy chyba trochę strajkują bo poszycia nijak nie mogli zgrać z tym wzorowym szkielecikiem. Zostały szczeliny, których niestety nie potrafili załatać w wersji standard.
Kadłub wrócił na pochylnię i został poddany totalnej demolce polegającej na zerwaniu połowy przyklejonego poszycia. :(

Po nieudanym starcie, pierwszego inżyniera wyrzuciłem i drugi wziął się ostro do roboty.Kadłub został zapiankowany i szpachlowany. W chwili obecnej jest poddawany systematycznej obróbce mechanicznej za pomocą szlifierki ręcznej i papieru ściernego
Widok na dzień dzisiejszy nie jest zbyt zachwycający ale w stoczni powiało optymizmem


--

Post zmieniony (02-01-11 14:28)

 
12-09-09 17:23  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Popieram malowanie i waloryzację. Standard nie zawsze wygląda tak jak byśmy chcieli a malowanie może wiele poprawić.

Pozdrawiam!

 
12-09-09 23:58  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam
trwa przerwa w stoczni, schnie czwarta warstwa szpachli na kadłubie więc trzeba było stoczniowcom znaleźć robotę
wybór padł na bulaje w burtach, \przygotowanie do oklejenia poszycia kadłuba\

otwory wycinane wybijakiem 2mm

druga ekipa stoczniowców w tym czasie przygotowała ponad 150 bulajów


bulaje kręcone na wiertle 1,5 mm, z drutu 0,25 , metoda znana i lubiana, kółeczka po wycięciu prostowałem uchwytem od pensety na macie Olfa

po przygotowaniu kompletu bulaje przykleiłem na taśmę aby nie uciekły i się nie ruszały,

całość poszła do lakierni do malowania, kolor mosiądz


tyle na razie dobranoc
pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (13-09-09 00:08)

 
13-09-09 09:07  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich
dzisiaj kolejna porcja walki z bulajami, technikę podpatrzyłem na innym forum przy relacji ze sklejania żaglowca Kruzensztern /miodzio/
do wykonania przeszkleń użyłem twardej foli do bindowania i dwustronnej taśmy przylepnej

najpierw w kawałku taśmy wycinakiem 2 mm zrobiłem otwory



następnie taśmę przykleiłem do foli i wybijakiem 5 mm wyciąłem szybki które drugą strona taśmy dwustronnej nakleiłem od wewnętrznej strony burt



przeszklenia pomalowałem od środka kolorem czarnym i wkleiłem ramki z drutu pomalowane na kolor mosiądzu



teraz czas na resztę okienek w sumie 150
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
13-09-09 10:22  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja tu widzę kawał profesjonalnej roboty. Dlatego właśnie wolę śledzić relację niż oglądać galerię. Przynajmniej można coś podpatrzeć co może się przydać na przyszłość.
Do oszklenia bulai wykorzystałbym specyfik Micro Kristal Klear. Polecono mi go przy okazji budowy ORP Orzeł. Dzięki niemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wystarczy wpuścić go w otwór gdzie ma być szybka i poczekać aż wyschnie. Specyfik jest biały jak wikol ale po wyschnięciu jest przezroczysty.



Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam!

 
13-09-09 11:43  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Jasiek gdzie kupic takie cudo?

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
13-09-09 12:18  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Czyli klej introligatorski. Mozna też użyć bcg

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
13-09-09 12:37  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

dzięki za podpowiedź
bulaje idą dosyć sprawnie, udoskonaliłem trochę technologię ostatnie wycinanie gotowych okienek to nie wycinak 5 mm tylko nożyczki, idzie dużo sprawniej, kształt i rozmiar mogę dowolnie dopasować

ale mam butelkę kleju introligatorskiego i na pewno spróbuje, do tej pory próbowałem z hermolem ale okienka były marne

dzięki i pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
13-09-09 14:16  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

MICRO KRISTAL KLEAR kupiłem w sklepie modelarskim. Buteleczka kosztuje ok. 17 złotych.

Pozdrawiam!

 
13-09-09 21:53  Odp: [Relacja] Pietropawłowsk wyd. Modelik
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

trochę aktualizacji na dobranoc

kadłub jest już po pierwszych czterech warstwach szpachli i po zgrubnym szlifowaniu więc został przekazany do lakierni najpierw lakier podkładowy coby była jasność gdzie jeszcze trzeba szpachlować

stan na dzień dzisiejszy



pierwsza warstwa szpachli to zwykła szpachla samochodowa FINISZ i to był błąd, powierzchnia mocno się uginała przy szlifowaniu więc druga warstwa to szpachla z włóknami szklanymi co dało dużo sztywniejsze poszycie,
po szlifowaniu znowu szpachla wykończeniowa i na końcu akrylowa, na razie szlifowane papierem ściernym od 80 do 500
przede mną kolejna warstwa już wykończeniowa i szlifowanko

a tak w ogóle to polecam mocowanie kadłuba na desce /patrz zdjęcia/ sprawdzone i dobrze działa

pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024