FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-08-09 14:12  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Zapowiada się fantastyczny model !!
Obowiązkowa pozycja na liście zakupów... ;-)

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 
27-08-09 20:36  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Na stronie wydawnictwa jest okładka i cena, jak dla mnie rewelacja.
KLIK

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-08-09 20:56  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Może jednak tutaj Mad_vins napisałby dlaczego odpada Hermol. Czy to tylko żart ?

--


 
27-08-09 21:57  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja jako zdeklarowany "hermolowiec" nie uważałem kleju introligatorskiego za przydatny w modelach papierowych. Pod wpływem doświadczenia twierdzę, że klej introligatorski doskonale uzupełnia hermol. Gdy potrzebuję szybkiego wiązania na styk lub na małej powierzchni używam Hermol. Wręgi podklejam Hermolem. Wiadomo dlaczego.
Klej Introligatorski wyręcza doskonale hermol w wielu wypadkach. Klei bezproblemowo metal do papieru. Można tym podklejać ramki oszklenia.
Jest trochę więcej czasu na ustawienie elementów względem siebie zanim klej przyłapie.
Przód silnika sztukasa sklejałem introligatorskim. Hermol tego nie potrafi. Aby wykonać połączenia segmentów "bezszwowo" lub jak kto woli bez uskoków warto zastosować klej introligatorski. Przyda się też proste narzędzie jak pędzelek do nakładania kleju. Tym samym pędzelkiem -jego trzonkiem można "wałować" połączenia segmentów do zlikwidowania uskoków. Ten sam pędzelek pozwala na świeżo wyprofilować wlot do chłodnicy oleju na przykład.
Ja osobiście w hermolu nie dostrzegam takiego potencjału. Chyba, że mam przeterminowane tubki :-)
Polecam przygotować miksturę z wodą w stosunku według potrzeby.
Ja mam zawsze rozcieńczony i nierozcieńczony. Zalewam trochę do kapsla i dodając lub nie dodając nierozcieńczonego reguluję konsystencję według potrzeby.

--

 
27-08-09 23:40  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlaczego podklejasz wręgi Hermolem? (bo ja od zawsze butaprenem, a od kilku lat klejem poliuretanowym)... (+ w newralgicznych miejscach -w trakcie/po wycięciu cyjanoakryl). Czy Hermol nie za szybko schnie jak na podklejanie wręg?

 
28-08-09 08:09  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak Hermol podsycha szybko. Dlatego wycinam z arkusza po jednej lub kilku mniejszych wręgach i naklejam je na karton pojedynczo. Poliuretanowy klej pęcznieje nieznacznie i w efekcie daje to zbyt grube wręgi. Nie stosuję. Podklejane wręgi hermolem są sztywne i sprężyste. Ładnie się na nich pracuje, doszlifowuje. Cyjanoakryl używam do sklejania małych elementów szkieletu ze sobą, po złożeniu na sucho. Cyjanoakrylem impregnuję szkielet, szczególnie mniejsze elementy. Taki szkielet jest sztywny i fajnie się go obrabia.

--



Post zmieniony (28-08-09 08:13)

 
28-08-09 14:35  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To jeszcze mógłbyś dać linka o jaki klej introligatorski chodzi. ;-)
Jak długo schnie taki klej ?

--


 
28-08-09 14:47  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Słyszę słowa pochwały HERMOLU...
Wiem,to świetny klej, tylko,że już nie produkowany...
No, chyba,że o czymś nie wiem...;-)...

Jak zwykle zresztą...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-08-09 15:00  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Seweryn 

 

Ten introligatorski to prawie jak wikol jest.

--
Seweryn

 
28-08-09 15:22  Odp: [Zapowiedź]- relacja. Ju-87 KW CM
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Za dawnych lat , do paru modeli używałem kleju introligatorskiego. Mama przyniosła mi słoiczek z pracy. Po wyschnięciu zrobiła się z niego "słonina". ;-) O taki chodzi.

Hermol jest produkowany przez "Świat Modeli" z Rybnika. Pewnie to nie ten sam Hermol co dawniej ale jednak. Ja go używam . Nie mogę się przekonać do zachwalanego BCG.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024