FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-11 18:07  [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Przeglądałem model kartonowy statku pasażerskiego CAP ARCONA w 1:250 niemieckiego wydawnictwa HMV, w którym autor opracowania pokusił się i zaprojektował wyposażenie pomieszczeń wewnętrznych ( stoliki, krzesła, ławki w restauracji, meble, fortepian itp).
I naszło mnie pytanie. Czy jest sens dłubać sie w czymś takim przy projektowaniu kartonówek dla skali 1:200, 1:250 czy 1:300?
Ja rozumiem, czołgiści cisną projektantów by projektowali modele z wnetrzem, samolociarze również. A co z nami? Czy jest nam to do szczęścia potrzebne ?
Czekam na Wasze konkretne komentarze.

Pytam bardzo poważnie. Zastanawiam się właśnie nad wyposażeniem wnętrza znanego statku pasażerskiego w skali 1:200.

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (17-10-11 18:08)

 
17-10-11 18:30  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ciezko jest sobi wyobrazic, a tym bardziej zrobić pełne wnętrze, ale poszczególne pomieszczenia czy przedziały chętnie bym zrobił. Standardem już sa chyba wnętrza sterówek, zwłaszcza częściowo zasłoniętych. Nie zaszkodziłyby wnętrza wież artyleryjskich, może nawet niekoniecznie pełne, tylko ostatnie, górne piętro z działami. W statkach handlowych bywają odwzorowane ładownie, a w SSBN-ach silosy z rakietami, fajnie, można przybajerować. Chętnie bym zrobił na przykład okręt podwodny z nawet pełnym wnętrzem, najlepiej jakąś małą i starą jednostkę.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
17-10-11 19:47  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Fakt, że to 1:100 ale tu: http://www.digitalnavy.com/LillaWeneda/index.html autor zrobił pełne wnętrze. Myślę, że po przeskalowaniu do 1:200 taka np. Pani Kasia spokojnie by sobie dała z nim radę. A reszta, czyli my nieudacznicy, może się bez tego spokojnie obejść zamalowując środek na czarno:) Jako opcja, wnętrze nie zawadzi, myślę.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
17-10-11 19:50  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Gdaś 

 

Witam
a może jeszcze inne pytanie : czy byli by chętni na klejenie modelu jako przekrój wzdłużny z całym wyposarzeniem wewnętrznym kadłuba, lub wycinek na wzór jak robią to szkutnicy

--
uszanowanko gdaś

 
17-10-11 20:01  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ciekawy pomysł.Sam kiedyś myślałem nad czymś takim no ale czas...a właściwie jego brak :-) Osobiście optowałbym za tym pierwszym (wzdłużnica).

--
___________________________________

planowane: IJN Takao 1:600/HMS Hood 1:600
___________________________________

 
17-10-11 20:06  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Środek, jak środek, ale jak zaprojektować model z wnętrzem, żeby kadłub to "trzymał", bo jak rozumiem, w takim wypadku nie ma mowy o wręgach i tym podobnym...

--

 
17-10-11 20:08  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Gdaś 

 

witam
w takim przypadku to się robi wszelkie wręgi , węzłówki jak w budowie w stoczni

--
uszanowanko gdaś

 
17-10-11 20:12  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Freddie 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teraz też się nad tym zacząłem zastanawiać i właśnie widzę iż trudno będzie wybrnąć z tego problemu... pozostaje opcja wręg z dziurami w środku czyli tak jakby wręga tylko ze z wyciętym środkiem(sama rama :-) ) przecież można ustąpić na jakoweś ustępstwa bo innej opcji to ja nie widzę w tym przypadku...No chyba że mają państwo inne propozycje bardziej zaawansowane,gdyż moja to prymitywna jest... nie fachowa ot co:-)

--
no ale widać zostałem wyprzedzony więc cofam co powiedziałem gdyż problem rozwiązany:-)

Post zmieniony (17-10-11 20:13)

 
17-10-11 20:56  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=1318

Coś takiego, jak w powyższym linku chętnie bym zmajstrował :)

 
17-10-11 21:40  Odp: [Pytanie do Okrętowców] Wyposażenie wnętrz statków i okrętów w kartonówkach
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

SZKUTNIKU - najważniejsze pytanie jest: czy wyposażenie kabin może być widoczne z zewnątrz, przez okna? Jesli nie, to po jakie licho tyle dodatkowej pracy? No,chyba ze model ma zdejmowane pokład po pokładzie, ale chyba tak nie jest w tym przypadku?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024