FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-08-09 12:16  [pytanie/technika] o BCG i inne...
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czołem!

Po dzisiejszej wizycie w supermarkecie w pobliskiej miejsowości, zdobyłem klej a'la BCG. No właśnie, co sądzicie o tej odmianie tego jak słyszałem świetnego kleju :



To klej marki Herlitz.

Czołem!

Post zmieniony (13-08-09 15:51)

 
13-08-09 12:33  Odp: [pytanie] o BCG
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Posiadam ten klej ale nie jestem z niego zbytnio zadowolony. Lepszy jest Glue Pen:



Pozdrawiam!

 
13-08-09 12:50  Odp: [pytanie] o BCG
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

mlody_modelarz na tak nie świetny klej to przepłaciłeś za niego. Ja ostatnio za 2 BCG od Spokoweb.com zapłaciłem mniej i nawet spoko ;-) nim się klei.

--
pozdro.


 
13-08-09 14:06  Odp: [pytanie] o BCG
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Macie jakieś rady co do klejenia BCG? Słyszałem, że trzeba posmarować obie klejone powierzchnie odczekac kilka minut i złączyć, prawda to? Jak już je ze sobą złącze to ścinąć je, czy to zbędne?

--
Czołem!

 
13-08-09 15:13  Odp: [pytanie] o BCG
leetomek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

odnośnie klei - każdemu modelarzowi odpowiada co innego, ale tym czym klei to wynik jego własnych doświadczeń

BCG jest wg mnie trudnym klejem (sam nie opanowałem jego używania) i tylko najlepsi go używają !

Polecam Hermol (na allegro idzie dostać inny niż ten z libella bo go nie robią ale ten wg mnie jest dobry HermolM ) , ale potrzebny dobry dozownik (igła i strzykawka skleić super glu, igłę odpowiednio spiłować ) - wg mnie świetna sprawa .

A jak chcesz wybrać coś innego ,zrób testy - sam używam kilku rodzajów każdy do czegoś innego (polimerowy , butapren )

Poczytaj artykuł o klejach na konradusie , musi być symbioza modelarza z klejem :) każdy lubi wąchać inny :)

Pozdrawiam :)



Post zmieniony (13-08-09 15:16)

 
13-08-09 15:51  Odp: [pytanie] o BCG i inne...
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Obecnie kleje tylko Butaprenem, zastanawiam sie czy nie używać dodatkowo Magica.

Poproszę was jeszcze o radę, dotyczącą poszycia. Skleiłem poszczególne elementy poszycia meśka w walec, teraz jak wiadomo, muszę tam umieścić wręgi, wręgi okrągłe to oczywiście nic trudnego gorzej jest z tymi :



No właśnie bracia modelarze, jak teraz zrobić, żeby wręga o takowym kształcie zostało odpowiednio ułożona w walcu poszycia, obkręcić nie da rady. No chyba, że kilkanaście prób trafienie i "a nuż za 14 razem się uda" tylko jak wtedy z kleiem jak złapie a będzie krzywo to już lipa. ;)

Przeglądam właśnie ten e-zin Fanatyk Kartonu, cudeńko i świetny pomysł według mnie, szkoda, że upadł :(

--
Czołem!

 
13-08-09 17:14  Odp: [pytanie] o BCG i inne...
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie dlatego części formuje się PRZED ich sklejeniem, a nie po. Wtedy mógłbyś wręgę po prostu wsunąć w sklejone i uformowane już poszycie i obyłoby się bez jakichkolwiek walk...

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
13-08-09 17:50  Odp: [pytanie] o BCG i inne...
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

elessar.telc napisał:

> Właśnie dlatego części formuje się PRZED ich sklejeniem, a nie
> po. Wtedy mógłbyś wręgę po prostu wsunąć w sklejone i
> uformowane już poszycie i obyłoby się bez jakichkolwiek walk...

Rozumiem, ale jakoś to będzie, w końcu wystarczy tylko włożyć wręgę w walec poszycia, za którymś razem wejdzie odpowiednio :)

--
Czołem!

 
13-08-09 18:41  Odp: [pytanie] o BCG i inne...
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kol. leetomek prawdę Ci mówi. BCG po pierwszych testach rzuciłem w kąt na około rok, dopiero z czasem nauczyłem się go używać i choć zdemolował mi spód płata od Buffalo, to i tak uważam ten klej za moje odkrycie roku 2008.

To jest taki super glue - tylko zupełnie inaczej i dużo wolniej, co niekiedy ma znaczenie. Do nauki klejenia BCG chyba trzeba przeznaczyć na zmarnowanie przynajmniej jeden model. Oba klejone elementy należy pokryć BCG, poczekać aż dobrze wyschną, następnie jeden z nich ponownie posmarować klejem i łączyć - tak to mniej więcej wygląda.
Odnośnie kształtowania poszycia - młody modelarzu - żyjesz w cudownych czasach o których mi się nie śniło - będziesz z siebie dumny, gdy zrobisz tak: rozklej jakoś te walce godne np. MiGa 21 i np. na krawędzi stołu uformuj poszycie do kształtu wręgi - czyli idąc od góry - walec-lekki łuk-ostry łuk - prosta. Sklej toto i spróbuj nałożyć na wręgę, przy czym nie używaj za dużo siły - lepsza za mała wręga niż za duża - w razie konieczności szlifuj wręgę aż wejdzie z lekkim oporem w poszycie.

 
13-08-09 18:57  Odp: [pytanie] o BCG i inne...
mlody_modelarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Miskowski napisał:
> Odnośnie kształtowania poszycia - młody modelarzu - żyjesz w
> cudownych czasach o których mi się nie śniło - będziesz z
> siebie dumny, gdy zrobisz tak: rozklej jakoś te walce godne np.
> MiGa 21 i np. na krawędzi stołu uformuj poszycie do kształtu
> wręgi - czyli idąc od góry - walec-lekki łuk-ostry łuk -
> prosta. Sklej toto i spróbuj nałożyć na wręgę, przy czym nie
> używaj za dużo siły - lepsza za mała wręga niż za duża - w
> razie konieczności szlifuj wręgę aż wejdzie z lekkim oporem w
> poszycie.

To takie buty, teraz mniej więcej rozumiem :)

Dzięki za odzew w mym temacie!

--
Czołem!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024