FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
30-05-10 09:41  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

A ja bym się nie pogniewał na kolejnego "Fubuki", tylko III serii - niektórzy wyszczególniają tu oddzielny typ "Akatsuki" (z cienkim pierwszym kominem) - w wersji na 1942-1944 rok.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
30-05-10 10:51  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Rajkub, proszę nie wkładaj mi do ust słów których nie wypowiedziałem. Nigdzie nie napisałem, że konradus to szambo. Jestem już tu dość długo zarejestrowany i uważam je za jedno z najlepszych for modelarskich. Nie wyraziłem opinii o forum tylko o postępowaniu pana Halińskiego i jego wydawnictwa, którego modele również kupuję. Nie jestem wcale taki wrażliwy i nikt nie prześladuje mnie za to co piszę, to pierwszy mój głos jaki zabrałem w takich dyskusjach. A to, że napisałem prawdę tak bardzo kogoś zabolało. Nie róbcie za adwokatów i będzie ok. Dziwi mnie tylko dlaczego co niektóre osoby tak zawzięcie bronią pewnych osób i nie pozwalają wygłosić opinii innym. Stąd ten dopisek na papermodels, którego tu nie było. Zresztą też bym tego nie napisał gdyby po dwóch godzinach nie były usunięte moje słowa na konradusie. Dajcie się wypowiedzieć panu Halińskiemu a nie się wcinacie pomiędzy normalnie rozmawiających ludzi.

Krzysiek, jeszcze nawiążę do twojej wypowiedzi. Napisałeś, że my modelarze skorzystamy na takiej polityce wydawniczej. Coś mi się wydaje, że nie, ceny zamiast niższe staja się coraz wyższe (zreszta nie o nie mi chodzi, bo jak temat będzie mnie interesował to i tak go kupię). Wydaje mi się, że takie podbieranie klientów tymi samymi tematami wydawniczymi innemu wydawnictwu doprowadzi do jego plajty. Jest to niestety świadomy zabieg bo tematów jest masa, nie trzeba powtarzać po kimś. A jeśli robi taki manewr potentat, który wykorzystuje swoją pozycję lidera na rynku to czyste swiństwo. A wtedy zamiast dwóch świetnych wydawnictw będziemy mieli jedno, super korzyść dla modelarzy, nie ma co. Zresztą może niech wypowie się też pan Piotr Walo, bo to jego wydawnictwa tyczy się problem.

Post zmieniony (30-05-10 11:13)

 
30-05-10 11:05  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Kujot666, to są przecież Twoje słowa. Nic nie dodałem nic nie ująłem.

Jeżeli uważasz , ze źle odczytano Twoje intencje, to znaczy ze wyraziłeś je powiedzmy delikatnie mało czytelnie.

Chcesz być dobrze rozumiany, to pisz tak, żeby było to czytelne dla każdego w sposób zgodny z Twoimi intencjami.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-05-10 11:19  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Rajkub, a to są twoje słowa: "Zastanawiam się co taka wrażliwa, prześladowana za głoszenie prawdy osoba robi w tym szambie jakim jest to zwyrodniałe forum?"

Skoro tak interpretujesz moje słowa to twoja sprawa. Powtarzam, to tylko twoja interpretacja. Zachowaj ją dla siebie a nie bawisz się w dziennikarza i wciskasz swoje słowa w usta ogółu.

 
30-05-10 13:11  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzień dobry,
na taki zarzut nie mogę nie odpowiedzieć i proszę Moderatorów, by nie usuwali tych wpisów przez 2-3 dni. Potem oczywiście - to wątek o Uranami, a nie dyskusja na temat polityki wydawnictw.

Podaj defiicję "świństwa", p.Kujot666. Co nim jest? To, że robię temat, który jest na rynku od ponad pół roku? Czy może to, że wydam model niszczyciela typu Fubuki wg stanu na lata 1941/43? Pewnie świństwem dla Ciebie (i innych) jest to, że w 2008 r. wydałem P-38G - pewnie na złość firmie WAK... . Nie wiesz jednak, że autor P-38H wydanego w WAK już w roku 2007 wiedział, że przymierzamy się do P-38G, a mimo to P-38H ukazał się. Pewnie nazwiesz to "konkurencją rynkową". Nie mam pretensji do Wydawców, że wydają modele, które ja mam w ofercie - przypomnij sobie P-39 Airacobrę. Uważam jednak, że nasze wydawnictwo jest traktowane ze szczególną surowością - znacznie większą, niż inne. Każda nasza zapowiedź powoduje burzę protestów, niechęci, domysłów, ocen i porównań (choć modelu jeszcze na runku nie ma) itp. Można (chowając się za nickiem) nas obrażać chamskimi wpisami i złośliwymi uwagami i nikomu to nie przeszkadza, a Moderatorzy zamiast kasować takie wpisy "trzymają" je na forum tygodniami. Wystarczy jednak, bym coś napisał w swojej obronie, to zaraz następuje "czyszczenie" lub zamykanie wątku. Jak to nazwiesz, p.Kujot666? Nie tak dawno jeszcze utrzymywałem niemal przyjacielskie kontakty z dwoma autorami - jeden z nich na spotkaniu w Porąbce zobowiązał się do wykonania dla mnie 2 projektów, o czym wiedział p.Piotr Walo. Wiedziałem, że p.Walo chce pozyskać tego autora dla swojej firmy - miał jednak zaczekać z tym, aż owe projekty dla mnie zostaną zakończone. Tak się jednak nie stało. Nagle autor zaczął okazywać mi niechęć, a zamiast projektu dla mnie wypuścił projekt dla p.Walo. Oczywiście żyjemy w wolnym kraju... . Drugi z autorów zakończył naszą ostatnią rozmowę słowami "... do pana pierwszego z nim (projektem) zgłoszę się" - teraz jest moim zaciekłym antagonistą. Nazwij to jak chcesz, ale dla mnie wnioski nasuwają się same.
A co do tego, kto kogo już dogania i przegania - popatrzcie na modele innych firm tak wnikliwie, jak przyglądacie się moim ( o ile będziecie chcieli...).
Pisanie o tym nie sprawia mi przyjemności. Uważam jednak, że to nastawienie niektórych z tu obecnych nie bierze się tak samo z siebie - wobec czego należy tą sprawę (zachowań wydawców) nieco rozjaśnić.
Podtrzymuję to, co napisałem w innym wątku, a co zostało skasowane (i nikt mnie nie pytał o zgodę, a nikogo tam nie obraziłem) - będę robił to, co służy mnie i moim współpracownikom. Będą tematy nowe i będą wznowienia (inne wersje, malowania) i nie będę miał pretensji do któregokolwiek z Wydawców, gdy uprzedzi mnie z tematem.
Pozdrawiam
A.Haliński

--

 
30-05-10 13:24  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest tyle innych klas niszczycieli, dlaczego uparł się Pan akurat na Fubuki? Ja osobiście ucieszyłbym się z innego okrętu IJN niż dwóch tych samych ( pomijając różne jednostki w klasie). Ja wziąż w tym widzę jakieś drugie dno..

--

Post zmieniony (30-05-10 13:24)

 
30-05-10 13:30  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
krzysiek   

--

Post zmieniony (30-05-10 13:45)

 
30-05-10 14:21  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Panie Andrzeju bardzo mnie cieszy fakt, że zaczyna się pan częściej odzywać na forum i podejmować dyskusję, o to chyba w tym chodzi. Jak sam pan napisał warto pewne rzeczy rozjaśnić i wtedy nie będzie żadnych niedomówień. Definicji świństwa nie będę rozjaśniał bo już wyżej wszystko napisałem. Jakby nie było w Polsce karton jest potęgą. Dużo mówi się o tym, że modelarze to dla siebie ludzie życzliwi i pomocni. Skoro jesteśmy postrzegani bardzo dobrze w tej dziedzinie to zadbajmy trochę o te relacje. A tu jak nie podziały pod względem wydawnictw to ze względu na przynależność do forum itp. Po co tak zapierać się przy jednej opcji skoro można dojść do kompromisów. Jak już napisałem wcześniej bardzo szanuję zarówno wydawnictwo ze Stegny jak i ze Szczecina. Świństwa pomiędzy wydawcami mają miejsce i to jest niezaprzeczalne (nie tylko z pana strony jak widać). Prawo rynku swoje ale dobry smak i podejście do innych ludzi to co innego. Czy wydawnictwa nie mogą pracować obok siebie bezkolizyjnie i sobie na złość? Jeśli chodzi o dyskusje na forum na temat modeli to przecież nic złego, zresztą dobry wyrób broni sam siebie. A czyszczenie wątków jest dla mnie tak samo niezrozumiałe jak dla pana, tym bardziej gdy wywala się z wątku wypowiedzi wydawcy modelu o którym toczy się dyskusja. Sam jestem moderatorem i staram się być neutralnym w swoich wypowiedziach panie Andrzeju, ale to jak wydawcy robią sobie na złość jest tak bardzo wyraźne, ze nie można obok tego przejść obojętnie. Pierwszy raz zabrałem głos w takiej dyskusji i od razu wątek był wyczyszczony. I jak tu dojść do jakiegoś porozumienia, innej możliwości wymiany zdań nie ma dla niektórych jak tylko na forum. A jeśli chodzi o projektantów, to nie uważa pan, że skoro zmieniają pracodawcę to może idą tam gdzie mają lepsze warunki pracy. To nie znaczy przecież o złośliwości, może na przykład chodzi o wynagrodzenie. Jak wspomniał Szebi, okrętów japońskich jest masa, tematów godnych zrobienia również, po co więc kolejny Fubuki. Takie postępowanie świadczy tylko o podłożeniu świni konkurencji. Panie Andrzeju, pana wydawnictwo jest na wygranej pozycji w przedbiegach przecież, i na pewno zdaje sobie pan z tego sprawę. To tyle ode mnie, nie chodzi mi tu o przyłożenie panu tylko o fakt, że takim postepowaniem można tylko pogrążyć kogoś i doprowadzić do jego plajty. A we mnie to trafi docelowo czyli odbiorcę waszych produktów. Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za podjęcie dyskusji.

 
30-05-10 15:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dokładnie tak jak pisze Kujot - to nasz wolny wybór gdzie i dla kogo chcemy pracować.

Widzę że nie zdradza Pan prawdziwych przyczyn zerwania współpracy z pierwszym wymienionym projektantem. A szkoda...

Jeśli chodzi o mnie, to wybrałem lepszą ofertę współpracy. Kiedy padły wyżej wymienione przez Pana słowa nie znałem jeszcze Pana Piotra Walo. Po tym jak go poznałem, zdecydowałem się na podjęcie współpracy z nim. Lepsze warunki po prostu. Pomijam że na piśmie do niczego się Panu nie zobowiązałem.

Wolny wybór, wolny kraj...

Cała ta sytuacja świadczy tylko o tym z kim się lepiej współpracuje. A nie o tym że to my jesteśmy oszustami....czy o tym że ktoś oczernia Pana w czyiś oczach tylko po to, by mieć projektanta dla siebie.

A jeśli chodzi o moje aktualne nastawienie wobec Pana wydawnictwa to jest ono spowodowane tylko i wyłącznie tym że zapowiedział Pan shidena tuż po MH, a teraz klasę Fubuki....też tuż po MH. Modelarze mogli by mieć już dwa inne tematy, nowe - które sprzedały by się dobrze...

A tak zapowiada Pan model który dopiero co się pojawił...zanim wyjdzie to połowa ludzi sklei model który już jest na rynku...

Nie pojmuję już tego powoli...po co to wszystko ?

Pozdrawiam !

 
30-05-10 16:14  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie bardzo wiem w jakim charakterze Pan (Kujot666) tu występuje - jeżeli jako rzecznik Model Hobby ze Szczecina to właśnie dał Pan do zrozumienia, że p.Walo zwyczajnie "podkupił" projektanta. Pisze Pan, że wydawcy podkładają sobie świnie - ale z nazwy tylko moje wydawnictwo zostało podane jako to złe. Czy nie uważa Pan, że nieco przesadził? Nie zamierzam przekonywać tu ani Pana, ani innych moich oponentów - ponieważ padły tu zarzuty pod moim adresem, a na to forum zagląda wiele osób, moim pragnieniem jest, by dotarły do nich i moje słowa.
Tolerujecie 2 modele Ju-87, 3-4 Hunty i tyleż Hurricane'ów.... - jest więc conajmniej dziwne, że nie chcecie zaakceptować 2 niszczycieli typu Fubuki, i to z innego okresu służby.
Panie Przemku W., między nami nie padły żadne ustalenia finansowe, więc nie może Pan ocenić, która oferta byłaby korzystniejsza. Przyjmując, że mail nie jest formą pisemną zgodzę się z tym, że na piśmie do niczego się Pan nie zobowiązał.
Pozdrawiam
A.Haliński

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024