FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
20-05-10 08:32  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Pirania 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Trochę sobie musieliśmy poczekać na ten model ale zapewniam was że było warto.
W Kruszwicy miałem okazje dokładnie obejrzeć sobie surówkę modelu (wykonaną zresztą perfekcyjnie) oraz porozmawiać z autorem modelu. Model przezentuje się bardzo okazale, stopień detalizacji jest bardzo wysoki. Również zgodność historyczna jak dla mnie jest wpełni zadawalająca - raczej szkoda czasu na szukanie dodatkowej dokumentacji, w modelu jest wszystko co być powinno.

Model opracowany jest bardzo dokładnie. Wiele trudniejszych elementów jest wydrukowanych podwójnie: oklejki dna na rufie, poszycia szalup itp. Burty posiadają zapas na długości. Ponadto niektóre części można skleić w różnych wariantach np. stępki przeciwprzechyłowe, łodzie (z wnętrzem lub przykryte brezentem). Jak dla mnie model "marzenie" i dla miłośników floty japońskiej pozycja obowiązkowa.

I na koniec pytanie do wydawcy: Może przy tej ilości dodatków warto zrobić jakiś zestaw promocyjny zawierający model i wszystkie dodatki?

Pozdrawiam Pirania.

 
24-05-10 08:08  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak wypada w porównaniu do "Yukikaze" z AH? Chodzi mi głównie o stronę graficzną.

 
24-05-10 21:17  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powiem krótko - bezkonkurencyjnie ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
25-05-10 07:51  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aż tak? "Yukikaze" miał bardzo trafioną waloryzację. Burty, dno bardzo ładne. Lewa strona wycinanki była w kolorze. Żadnych błędów projektowych, merytorycznych. Logicznie rozmieszczone części, sklejalny na zasadzie "raz przymierz i klej". Uważam, że do dzisiaj nie przewyższono poziomu tego opracowania.

 
25-05-10 09:21  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Więc będzie można się porozwodzić jak bedzie dostępny :) Ja opisałem co zobaczyłem.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
27-05-10 11:12  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy ktoś zna maila do M H?

 
27-05-10 11:32  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wujek Google
d-_-b

 
27-05-10 11:34  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 



Post zmieniony (08-11-16 12:35)

 
30-05-10 07:23  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

W związku z szalona cenzurą na temat wydawnictwa AH spróbuję raz jeszcze wygłosić swój sprzeciw przeciwko takiemu postępowaniu w tym wątku. Przynajmniej wiem, że Model Hobby nie będzie miał o te słowa pretensji. Sam pan Haliński zapowiedział wydanie niszczyciela klasy Fubuki, także to właśnie do tego nawiązałem (zresztą do Shidena też). Myślałem, że pan Haliński sam coś odpisze skoro juz zaczął pisać na forum, ale niestety nie zdążył. A poniżej powtórka mojego postu, ciekawe czy ten wątek też zostanie wyczyszczony?

"Pierwszy raz w całej swojej historii modelarskiej w necie zabiorę głos w takiej dyskusji. Co prawda interesuję się tylko pancerką i muszę przyznać, że posiadam wszystkie pojazdy gąsienicowe z wydawnictwa pana Halińskiego. Są po prostu świetne, a samo wydawnictwo jest najlepsze na rynku jeśli chodzi o modele kartonowe. Tak się składa niestety, że to co robi pan Haliński jest niczym innym jak dokopaniem wydawnictwu Model Hobby pana Piotra Walo, poprzez odebranie mu klientów. Wiadomo, że wydawnictwo ze Stegny istnieje na rynku bardzo długo i zapracowało na swoją renomę. Ale to nie zobowiązuje do takiego zachowania wobec konkurencji, jak dla mnie to czyste świństwo. Model Hobby jest jedynym po AH wydawnictwem, które wypuszcza tak skomplikowane modele. Także jest największym rywalem dla wydawnictwa pana Halińskiego. Skoro AH będzie miało te same tematy w swojej ofercie, to jako firma dłużej istniejąca na rynku, a co za tym idzie mająca większą renomę, będzie miała większą szansę na sprzedaż danej pozycji. Można to tłumaczyć wolnym rynkiem, oczywiście, ale świństwo pozostanie świństwem. Mnie interesują konkretne modele i nie ważne z jakiego wydawnictwa je kupię, jeśli będzie to AH to biorę, jeśli coś ciekawego z Model Hobby też kupię. Wyraziłem tutaj tylko swoją opinię na temat postępowania wydawnictwa AH. Widzę, że czyta to sam pan Haliński, także głównie do niego kieruję te słowa. To tyle, więcej mnie w tym wątku już nie ma."




dopisek moderatora

Kujot napisałeś na innym forum pod powyższym tekstem jeszcze uwagę :

Hehe, wątek w którym to napisałem został wyczyszczony po kilku godzinach, to się nazywa szybka cenzura na temat wiodącego wydawnictwa na rynku. Nie ma to jak mohery nie dające nic powiedzieć o swoim guru, żenada.

Zastanawiam się co taka wrażliwa, prześladowana za głoszenie prawdy osoba robi w tym szambie jakim jest to zwyrodniałe forum?

Rajkub

 
30-05-10 09:08  Odp: [Zapowiedz] IJN Uranami MODEL HOBBY
krzysiek   

Taka konkurencja między wydawnictwami powinna doprowadzić do obniżenia cen , a przynajmniej do tego, że nie będą jakieś kosmiczne i to jest właśnie ta niewidzialna ręka wolnego rynku! My jako konsumenci powinniśmy się tylko z tego cieszyć, dzięki klientom,którzy kierują się tym,że kupię z przekory u konkurencji,oba wydawnictwa będą się wzajemnie uzupełniać .Niech żyje Kapitalizm!!!

--
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024