FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 46Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 
25-10-11 19:35  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Nie no bez jaj, przecież to już jest nanotechnologia!!! Człowieku, ty to pod mikroskopem kleisz? Naprawdę pełen szacunek, brak mi słów.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
25-10-11 19:47  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

No cóż. Każdy ma swoje ograniczenia i ja na przykład wiem że nie zejdę poniżej 1:100 ;-)
Tzn. mógłbym ale zostałaby zachwiana równowaga między wielkością a jakością.
U TomSa ta równowaga wydaje się być zachowana idealnie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-10-11 20:35  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie to wygląda! TomS, jeśli się nie pogniewasz, to wykorzystam Twój pomysł na mocowanie samolotów na Nisshinie!:)

Post zmieniony (25-10-11 20:35)

 
25-10-11 21:16  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Tomek, samoloty są przecudnej urody, robią ogromne wrażenie, a to co do nich pododawałeś budzi mój pełny podziw.
Gratuluję jest co oglądać.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
25-10-11 21:57  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Stary, nie schodź poniżej 1:100! Nie dlatego, że nie dasz rady (bo o to jestem spokojny), ale wspaniale Ci idzie w setce:) Piękny ten Agassiz. A co do równowagi... "wydaje się" to bardzo trafne określenie :D

Jorziku, muszę podkreślić że w owym dodawaniu masz swój wkład.

Maverick - Twój Nisshin jest wprost stworzony do upychania na nim samolotów z odciągami, mocowaniami itd. Powiem więcej: obrażę się jak nie wykorzystasz ;)
To zdjęcie raczej nie pochodzi z Nisshina, ale układ wodnosamolotów, niemal idealny:

ja widzę na nim:
1 - usztywnienia skrzydeł
2 - łańcuchy mocujące wózki
3 - płócienne pasy (ten najbliżej prawej krawędzi - tu jest płócienny, ale widziałem foto Dave gdzie zamiast niego był pręt/rura z mechanizmem pozwalającym na rozprężanie. U mnie na Hiei, Dave ma właśnie taki pręt "rozprężający")
4 - linki mocujące (przedłużenie pasów)

Miłego dodawania.

PS. Gdyby nie było wiadomo o co chodzi z "rozprężaniem" zamieszczam foto:


Pozdrawiam
Tomek

 
25-10-11 22:26  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

TomS po raz kolejny zaskakujesz . Skad Ty bierzesz te fotki ?

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
25-10-11 22:50  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fotki są niesamowite jak i Twój model z detalami budzącymi podziw i zachwyt w trakcie oglądania modelu na żywo a teraz jeszcze te samoloty!
Gratuluję.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
26-10-11 08:19  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Zegarmistrzowska precyzja ! :) Lepiej się przyznaj ile polokokty schodzi Tobie na jeden model ;-)

Świetny pomysł z dodatkowymi elementami do samolotów. Oprócz pokazanych i wymienionych zabezpieczeń stosowano jeszcze blokady steru kierunku - widać je na zdjęciu z ostatniego postu TomSa przedstawiającym wodnosamoloty na pokładzie Mogami.

--

 
26-10-11 10:07  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Dobrze, że ta relacja się już kończy, bo człowiek nie będzie się więcej stresował i zamartwiał myślami "jak on to kurna zrobił..., ja tak nie potrafię..."

Pozostaje teraz zarchiwizować ją sobie bo to skarbnica wiedzy, nie tylko o samym Hiei ale o modelarstwie ogólnie.

Jedyne czego mi brakuje (i to jedynie moja wina)... nie widziałem jeszcze modelu na żywo. Mam jednak nadzieję, że w końcu uda mi się wybrać na konkurs gdzie będzie ten model.

--
pzdr
Kemot

 
17-03-12 20:19  Odp: [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Przepraszam, że tyle czasu musieliście czekać na galerię końcową. Kłopoty z aparatem, brak oświetlenia i miejsca na sesje oraz moje lenistwo opóźniły jej publikację.

Nadszedł czas na na nadrobienie zaległości, zmianę tytułu na "Relacja/Galeria" i podsumowanie.

Budowa „Hiei” wraz z upgrade zajęła mi prawie cztery lata. Maraton ten nie byłby dla mnie możliwy do wykonania bez wielu osób. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaglądali do tej relacji, kibicowali i zagrzewali do walki. Szczególne podziękowania należą się mojej piękniejszej połówce, która dzielnie znosiła życie w trójkącie z Hiei, oraz tym bez których pomocy pewnie nie dałbym rady: Szyszkownikowi, Waldkowi Góralskiemu, Yanisowi, Svenowi, Witkowi, Batonusowi, Rammowi, Thunderowi909, Jorzikowi, Piranii, chłopakom z ŁSM, forum Konradus i Papermodels. Dziękuje także Zbigniewowi Sałapie za projekt, który sprawił mi tyle frajdy.



Model Hiei wydany przez Małego Modelarza został zaprojektowany na wysokim poziomie, posiada pewne błędy ale nie są one tak duże aby uniemożliwiały jego sklejenie nawet w czystym standardzie. Większość z nich starałem się pokazać w relacji, z najważniejszych należy wymienić:
- nie najlepsze rozwiązanie oklejek bąbli przeciwtorpedowych,
- za niski drugi komin,
- źle zaprojektowaną oklejkę podstawy rufowej nadbudówki,
- odwrotne (lustrzane siatki) osłon dział 127mm,
- za niska barbeta wieży B
- za wysokie podstawy lornetek na nadbudówce dziobowej,
- spotkałem się też z opiniami dotyczącymi złego pasowania oklejek kadłubów łodzi i kutrów

W modelu dokonałem wielu przeróbek i zmian. Jest ich tak wiele, że nie ma sensu wymieniać ich wszystkich poza zaznaczeniem najważniejszych:
- zmiana wnętrza kominów
- zmiana podstaw p-lot za nadbudówką dziobową
- malowanie: biały najwyższy poziom nadbudówki dziobowej, czarne górne części kominów i masztu
- zmiany na śródokręciu (pomosty)

Jak pokazuje mój przykład, przy odrobinie konsekwencji i samozaparcia możliwe jest ukończenie modelu nawet przez osobę w zasadzie początkującą, bo mającą kilkunastoletnią przerwę w modelarstwie. Oczywiście uprzedzam, że do łatwych nie należy i może stanowić swego rodzaju wyzwanie.

Dodałem do niego tysiące części i jak w każdym projekcie długofalowym wiele rzeczy teraz zrobiłbym inaczej. Dość pisania, Czas na galerię finalną


















Kilka "starych" fotek Hiei



____________
Pozdrawiam
Tomek



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 46Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024