FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
13-07-09 09:04  Odp: [Relacja] Holenderski torpedowiec Z 5 (Answer 1:200)
bandi   

Obiecałem Rajkubowi że nie będę robił więcej wpisów na tym forum ale doszły mnie słuchy że:

......Poczekaj aż zacznę robić pancernik - będę kupować SG wiadrami :D.....

Mój wpis ma charakter OSTRZEŻENIA !!! , też kiedyś używałem SG wiadrami i teraz wystarczy że znajdę się w pomieszczeniu gdzie użyty był SG dostaję tak silnego uczulenia że przez tydzień mam silny ,,katar" i bóle głowy(objawy jak silna grypa a z nosa leje się ciurkiem woda), lekarz powiedział że jeśli będę używał tej trucizny do klejenia to mogę dostać silnej niewydolnośći układu oddechowego i w najgorszym razie ,, do piachu" , więc radze się zastanowić nad tymi ,,wiadrami SG".
Rajkub, wybacz !! , musiałem.

 
13-07-09 10:30  Odp: [Relacja] Holenderski torpedowiec Z 5 (Answer 1:200)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Coś w tym musi być. Wczoraj sobie poglutowałem kadłubka (duuużo SG) i jakoś od wczoraj mam taki katar, że oddychać ciężko. Chyba czas najwyższy zacząć uważać...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-07-09 12:52  Odp: [Relacja] Holenderski torpedowiec Z 5 (Answer 1:200)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Jakoś tajemnicą nie jest , że w SG jest pół tablicy mendelejewa i , że to straszna trucizna - za małolata go trochę używałem i teraz jak jestem już trochę starszy to wiem , że za to świństwo się nie wezmę nigdy choćby moje modele miały być nie wiem jak piekne - szkoda zdrowia ot co...

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (13-07-09 12:52)

 
13-07-09 14:23  Odp: [Relacja] Holenderski torpedowiec Z 5 (Answer 1:200)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Po gałach też nieźle daje! Przy dłuższej styczności z oparami oczy szczypią jak diabli.
Dlatego ważne jest żeby dobrze wentylować pokój jak się używa dużo SG.

 
14-07-09 20:50  Odp: [Relacja] Holenderski torpedowiec Z 5 (Answer 1:200)
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bandi, przykro mi słyszeć o twoich kłopotach z SG. Mam nadzieję że ci się poprawi, jak również że mnie to ominie. Wiem dobrze że SG to chemiczne świństwo, używam je bardzo ostrożnie, przy otwartym oknie i włączonym wentylatorze, tak aby opary nie docierały bezpośrednio do mojej twarzy tylko by zwiewał je wcześniej ruch powietrza.

Powód dla którego używam SG jest bardzo prosty - pozwala on uzyskanie na dużej precyzji wykonania modelu, wzmacnia karton i zabezpiecza go przed "zmęczeniem" które towarzyszy przysłowiowemu potrójnemu przymierzeniu przed przyklejeniem.

Z tego powodu dopóki moja reakcja na klejenie SG mieści się w granicach normy, dalej będę z niego korzystał.

Dziękuję za twoje ostrzeżenie, naprawdę to doceniam.

Leszek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024