FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-06-09 12:21  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki SŁONECZKO za rade , o wikolu nawet nie myślałem bo wiem że może niezłego bałaganu narobic , a zastanawiam się jeszcze nad gruboscią kartonu na jakim podkleic pokład czy na 0,5mm czy na 1mm bo opis budowy jest trochę ogólnikowy .

Co do twojego modelu wyglada super !!!
pozdrawiam

 
29-06-09 00:02  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ogólnie rzecz biorąc jak pokład podkleisz kartonem 1 mm to będzie ok ale przy tak dużym okręcie nie ryzykowałbym, pokład może się (przypuszczam że i tak do tego dojdzie) powichrować, sam użyłem 2 mm tektury do pokładu Bismarcka.
Jeśli w instrukcji piszą że pokład po naklejeniu ma mieć np. 1 mm grubości a zastosujesz 2 mm tekturę, to ten milimetr trzeba zgubić ;]

Pozdrawiam i nie mogę doczekać się efektów :)

SŁONECZKO

--

 
30-06-09 10:22  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

przez ostatnie dni zajmowałem się sklejaniem poszycia do linii wodnej ,przytrafiły mi się dwie niespodzianki jak do tej pory jedna to widoczna tu :

miedzy 2 a 3 wręgom powstała mała szczelina na ok 1mm na jednym boku ,strasznie mnie to denerwuje i zastanawiam się co z tym zrobic ,może jakieś sugestie ??

a druga to moja fatalna pomyłka jedną z częsci poszycia przykleiłem odwrotnie wida to na tej fotce

drugie poszycie z lewej strony jest własnie tą moją pomyłką ,wystarczy zerknąc na cienką linie przy samym dnie i od razu widac .

reszta mojej pracy prezentuje się tak










dziś mam zamiar dokończyc sklejanie poszycia i jesli wyjdą jakies szparki to pomyśle nad malowaniem tej części okrętu ,przynajmniej bym uzyskał jednolitą gładką powierzchnie i w jakimś stopniu by ten zabieg wzmocnił konstrukcje .
Ale jako że jest to mój pierwszy okręt to troche się obawiam tego malowania bo nigdy nie malowałem tak dużych powierzchni wiec prosił bym o jakieś rady dotyczące jakiej farby zastosowac do takiego malowania ?, dodam że aerografu nie posiadam i pomyślałem o wałku malarskim takim z gąbki co o tym myślicie ?
Miłego oglądania

 
01-07-09 13:45  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Na wstępie pragnę pogratulować wykonania dna, bardzo ładnie, równo, bez wgnieceń, zważywszy że miałeś przerwę w modelarstwie, a model wcale do małych nie należy :)

Co do tej szczeliny, no cóż jest i już, wszystko zależy od dokładnego spasowania elementówprzed przyklejeniem. Jeśli zamierzasz pomalować dno można zastosować jakąś szpachlówkę do wypełnienia szczeliny.

Co do pomyłki, pamiętam że sam się pomyliłem w oklejaniu dna okrętu podwodnego, na szczęście nie było widać ;P
Linia przyklejenia stępki jest załamana ze względu na odwrotne przyklejenie części poszycia dna, na pewno stępka jest na tyle szeroka że ją zamaskuje.
Jeśli będziesz przyklejał burtę do dna na zakładkę, to na pewno zamaskuje także pomyłkę :)

Co do malowania, najlepiej popróbować na czymś pierwsze i poczekać na efekty, dużo się napracowałeś przy dnie i szkoda by było to zepsuć.
Niestety nie poradzę jak malować.

Pozdrawiam i czekam na efekty :))))

--

 
01-07-09 14:09  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Witam,
Moje zdanie jest takie, ze dopoki jest rowno i czysto bez upackania klejem jest dobrze. Pamietaj, ze jest to model kartonowy, a nie skladany z gotowych elementow wiec czesto moze sie zdazyc jakas szczelina. Nie mozna popadac w przesade jak niektorzy i probowac tworzyc poszycie jak by bylo odlane z jednolitej masy. Niestety udziela sie to na forum i sporo modelarzy to robi. Na tym forum w dziale CAFE jest ciekawy watek o waloryzacji i zdjecia poszycia statkow. Przeciez prawdziwy kadlub tez ma widoczne laczenia blach poszycia.
Po za tym Bismarck bedzie stal na stepce wiec nie ma co cudowac bo jeszcze moze wyjsc gorszy efekt.
PS. fajne masz laczki:)))

--

Pozdrawiam Malych Modelarzy

Post zmieniony (01-07-09 14:10)

 
01-07-09 16:15  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

Przerwę miałem i to sporą ale z modelarstwem jest tak że się tego nie zapomina tak jak z jazdą na rowerze a można się tylko więcej nauczyc i podszlifowac zdolności jeśli tylko dalej się człowiek tym interesuje :)
Jeśli chodzi o te malowanie to zastanawiałem się na tym długo ,w sumie ładniej by wyglądał pomalowany ten spód ,a po drugie obawiam się ze mogę zniszczyc dno i będzie lipa ,na pewno zerknę do działu CAFE , ale wczoraj trochę popracowałem nad modelikiem i skończyłem poszycie jeszcze nie do końca ale już na pewno widac więcej
oto efekty mojej pracy











fotek jest troche sporo i lepszej jakości,
myślę że lepiej widac na nich efekty mojej pracy .
Dziś zajmę się poprawkami retuszu bo na fotkach w makro widac trochę białych pasków i podoklejam resztę poszycia .
w nie których miejscach też po podklejam poszycie bo troche oszczędzałem kleju :)
i coś tam gdzie nie gdzie nie trzyma :)
Sprawdziłem też wczoraj tak na kawałku brystolu i 1mm kartonie ten klej SZEWSKI co mi polecałeś SŁONECZKO , do przyklejenia pokładu -będę musiał raczej z niego zrezygnowac bo ciężko mi się nim kleiło na tak dużej powierzchni i brystol mi sie troche sfalował i poszukam jednak kleju w sprayu ,słyszałem że klej VELPON jest też dobry do takich rzeczy nie zaszkodzi mi go wyprubowac .
To miłego oglądania



Post zmieniony (01-07-09 16:16)

 
02-07-09 08:23  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

wczoraj popracowałem nad wykończeniem poszycia i zajołem się wykonaniem wałów i śrub napędowych ,jednak wały wykonane z wycinanki nie przemawiaja zbytnio do mnie i pomyślełem nad patyczkami do szaszłyków ale muszę jeszcze wszystko raz jeszcze sprawdzic i pomierzyć ,długo zastanawiałem się nad tym malowaniem ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu, po wstępnym przymierzeniu burt wygląda super a szczelinki nie są widoczne :)
pozdrawiam

 
02-07-09 08:41  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Jako niedoświadczony modelarz wziąłem się za ten model, tyle że z wydawnictwa Pana Halińskiego. Teraz jak patrze na niego to szkoda mi wycinanki ;) ale co zrobić kiedy z motyką na słońce się porwałem. Idź do przodu! Samo skończenie takiego modelu daje bardzo dużo do doświadczenia. Oglądam Twoje zmagania z dużym zaciekawieniem ;) Moja rada - odpuść sobie patyczki. Jeżeli przyjrzysz się bliżej, zauważysz, że są one posklejane z "nitek" drewienka, co może na długości nie stworzy efektu warstw, lecz w obwodzie na pewno. Innymi słowy po pomalowaniu strasznie rzuci się w oczy ich faktura. Pamiętaj, że to wał - powinien być gładki. Patyczek się nie nadaje :) choć wiem co Cię w nim kusi :P łatwo się tnie, ma odpowiednią średnicę i jest prosty. Skup się raczej na odpowiedniej grubości pręcie.


Czekam na postępy

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
02-07-09 08:52  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

masz racje nie pomyślałem z tym patyczkiem , chociaż sprawdze ten wariant -oszlifuje go i pomaluje i zobacze jak się bedzie prezentowac , jeśli chodzi o jakiś pręt to przychodzi mi do głowy tylko gwozdzik bo łatwo coś dobrac odpowiedniej średnicy .
No jeśli macie jakieś pomysły na ten wał to pisać :)

 
02-07-09 12:41  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja używam szprych rowerowych. Są różnej średnicy, więc z doborem prawidłowej nie powinno być problemu.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 10Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024