FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-06-09 17:29  [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Nadszedł czas aby rozpocząć następna relacje. Postanowiłem jednak pozostać przy pancerce i zafascynowany już od dawna niemieckimi pojazdami rozpoczynam budowę czołgu PzKpfw VI TIGER Ausf.E wydanego przez firmę GPM numer 1.2008.

Na początku miałem dylemat czy zainwestować w aerograf i pomalować model na końcu, czy też pozostać przy malowaniu takim jaki znajduje się na arkuszach. Postanowiłem że w tej chwili zadowolę się malowaniem Gpm-u, a w przyszłość skleję ponownie ten sam model z własnym malowaniem.



ZAŁOŻENIA DO BUDOWY:

Tym razem idę nieco na łatwiznę (co nie jest oznaką mojego lenistwa lecz przekonaniem że by nie wyrzucać pieniędzy w błoto). Model kupiłem praktycznie w ful opcji tj. laserowo cięte koła, gąsienice i szkielet. Skoro to kupiłem to szkoda było by mi to wyrzucać.

Własna inicjatywę postaram się wykazać np. przy wygniataniu zimmeritu, bez którego nie wyobrażam sobie tego modelu. Niestety będzie to tylko namiastka prawdziwego zmimmeritu, ponieważ przy jego budowie będę ograniczony wytrzymałości papieru. Lepszy efekt uzyskałbym po przez nałożenie jakieś mieszanki, pasty itp. a następnie naniesieniu wzorków. Niestety wiązało by się to z malowaniem modelu, a tego nie będę robił ( nie tym razem ).
Poza tym na pewno dojdą jeszcze inne drobne dodatki, na które pomysł urodzi się w trakcie prac.

To chyba tyle co chciałbym napisać na wstępie. Ze względu na to iż nie mam jeszcze farb do retuszu zajmę się wygniataniem zimmeritu i wkrótce zaprezentuje zdjęcia z pracowni.

--

WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

Post zmieniony (09-06-09 18:24)

 
09-06-09 19:00  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Marcin,oglądałem Twojego Cromwella we Wrocławiu i bardzo mi się podobał . Pokazałeś świetny warsztat i modelarską inwencję , jedyne o co większość miała "pretensje" to połysk na modelu .To oczywiście możesz spróbować zniwelować poprzez pokrycie czołgu matowym lakierem bezbarwnym .
Skoro w tym projekcie malowania nie przewidujesz , to może przeprowadź próby wygniecenia zimmeritu radełkiem .Szkielet oklej płytami bez zimmeritu ,doklej ściany z zimmeritem wczesniej pokserowane (dla zachowania wymiaru (grubości) . Następnie na kolorowych ściankach od strony niemalowanej wyciśnij radlem fakturę i doklej do całości .Radełko możesz wykonać z kółka zębatego o odpowiednim wymiarze .
Zimmeriter do skali 1-35 wygląda tak jak w tym wątku .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (09-06-09 22:42)

 
09-06-09 20:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Jezier 

Na Forum:
Galerie - 1
 

>oglądałem Twojego Cromwella we Wrocławiu<

Popieram i zasiadam na widownię ;D

 
09-06-09 20:51  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Temat lakieru matowego był omawiany na spotkaniu we Wrocławiu i mam nadzieje, że poprawi to już niedługo a efekty pokaże na forum. Zasiadam przy kompie i czekam na pierwsze zdjęcia z pracy nad Tigerem.
Powodzenia

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (11-10-09 18:25)

 
09-06-09 22:42  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Czekam z niecierpliwością. Cromwell był super, więc Tygrys będzie lepszy. Wybrałeś wymagający model i o to chodzi. Do dzieła.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
11-06-09 18:27  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziękuje wszystkim za te ciepłe słowa, motywują mnie one do wytrwalszej pracy. Piterpanzer dziękuje za tą radę, na pewno zanim wykonam zimmerit wypróbuje tą metodę, ażeby wyszło jak najlepiej.

Można powiedzieć że skleiłem cała wannę, ale prawdopodobnie powędruje do śmieci. Pochasiłem się na laserowo wycięty szkielet i strasznie się na tym zawiodłem. Więcej czegoś takiego nie kupie!. Okazuje się że boczna ścianą (tj. cześć T2 i T1) jest za krótka o dobre 2 mm. Gdy przyłożyłem poszycie do wanny okazało się że wystaje poza wręgi. Myślałem na początku że to mój błąd ale wyciąłem wręgi standardowe i faktycznie coś tu jest nie tak.
Żal mi troch marnować już sklejony kadłub, i spróbuje jeszcze coś z nim pokombinować. A może Wy macie jakieś pomysły?.





Oto sytuacja o której pisałem wyżej:


Tutaj zmierzyłem długości od otworu do otworu, z czystej ciekawości, wymiar potwierdza że albo laserówki są za krótkie albo poszycie za długie.

 
12-06-09 15:44  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Problem z za krótkimi bokami wanny, rozwiązany. Odciąłem mocowania na haki holownicze. Dokleiłem tylną ścianę zgrubioną na brakujący wymiar, a następnie dokleiłem mocowania haków. Całość przeszlifowałem i teraz jest dobrze. Mam nadziejże że reszta będzie dobrze z wymiarowana.

Jeżeli ogląda ktoś tą relacje z firmy GPM, to proponuje sprawdzenie wymiarów wprowadzony do komputera, wręgi boczne tj. T1 i T2 są za krótkie, wymiar ucieka przy końcu elementu, brakuje około 2mm. Osobiście uważałem że firma z taką renomą nie pozwala sobie na takie błędy i sprawdza swoje wyroby przed wypuszczeniem ich na rynek.

Elementy T1 i T2 laserowo cięte w porównaniu z tymi samymi elementami z wycinaki są o 2mm za krótkie.!!!



Zmuszony byłem odciąć i pogrubić osobno podstawy mocowania haka holowniczego.



Teraz gdy nie mam jeszcze farb na retusz, zaczynam wytłaczać zimmerit. To tyle na dziś :).

 
12-06-09 19:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

No i super był problem i został rozwiązany. Tylko tak dalej.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-06-09 22:32  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

pol - gdyby nie rożne problemy mniejsze czy większe modelarstwo było by czasami nudne :)

 
14-06-09 19:22  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Skleiłem ten model ze wszystkimi laserami - ja dodatki stanowczo i szczerze polecam, szczególnie szkielet i gąsienice :)

--
pzdr
-----------
ams



 
17-07-09 15:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Jak napisałem wcześniej, rozpoczęcie relacji Karasia nie oznacza że Tygrys poszedł w kont, i pora aby pokazać jak uporałem się z zimmeritem. Wbrew pozorom nie był on taki łatwy do wyciśnięcia i jeszcze teraz bolą mnie ręce po śrubokręcie :). Nie zrobiłem jeszcze retuszu, to też zajmie trochę czasu, więc macie możliwość zobaczenia od kuchni jak wygląda papier i nadruk zaraz po wygnieceniu. W wolnej chwili zrobiłem na próbę kawałeczek retuszu i wszystkie białe skrawki które są widoczne na zdjęciach znikają.
Ogólnie wyszło całkiem fajnie, aczkolwiek bardziej zadowoliłaby mnie nieco większa wypukłość zimmeritu, jednak uzyskanie tego, ograniczała mi wytrzymałość papieru.
Malowanie modelu, sprawia że wyciśnięty zimmerit jest trudniej zauważalny niż gdyby wykonał go na papierze o pojedynczej barwie. Dlatego też zrobiłem kilka fotek w porze nocnej i przy użyciu lampy.




Podobnie jak w Karasiu, zaraz po wytłoczeniu zimmeritu od wew. zalewałem go wikolem, aby podczas dotykania nie spłaszczył się.


Manufakturę spawu, próbowałem uzyskać poprzez skośne nacinanie paska. Niestety moje makro nie pozwoli tego dokładnie zobaczyć.


Chciałbym się dowiedzieć co o takim wykonaniu zimmeritu sadzicie???.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
20-07-09 07:54  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeśli chcesz model robić w standardzie (lub po prostu niemalowany - moje pojęcie standardu nie każdemu odpowiada) to jest to chyba najlepsze co do tej pory widziałem. Naprawdę ciekawy efekt końcowy.

Taka mała uwaga. Nie "manufaktura spawu" :))) a faktura spawu. Manufaktura to zakład. Zbliżony do rzemieślniczego, produkujący w małych seriach. Faktura to struktura powierzchni (w tym rozumieniu, a nie np. dokument finansowy).

A tak żeby już zupełnie wyczerpać temat. Te nacinanie paska nie oddają faktury spawu, a krawędź pociętej płyty pancernej. Spaw był zawsze na granicy 2 płyt.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-07-09 09:38  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

QN - dzięki za ta informacje, nie w co mnie z ta manufakturą wzięło :P

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
21-07-09 14:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Podoba mi się ten zimmeryt. Prosty sposób i bardzo dobry efekt. Żałuję, że sam wcześniej na to nie wpadłem, to bym spróbował czegoś takiego w IVce. Czekam na postepy :-). Powodzenia.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
21-07-09 14:29  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Heh...nie wiem co się tak projektanci uparli z tym rożnymi bajerami...ja tam takich śladów na krawędziach płyt Tigera nie widzę...



Podobnie ma się sprawa spawów...w nie których plastikach wygląda to zupełnie bajkowo ;-)

Model super, podglądam dalej :))

Pozdrawiam !

--



Post zmieniony (21-07-09 14:29)

 
21-07-09 23:14  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Cieszy mnie fakt że niektórym spodobało się to co wymyśliłem żeby pokryć czołg zimmeritem. Będzie mi miło jeśli ktoś także spróbuje wykonać go tą metodą.

Ozzy(rys) - Ty gdybyś w swoim czołgu zaczął nanosić taki zimmerit to miałbyś wiele dni pracy i obolałe ręce :) Masz tam tego dużo więcej niż ja w Tygrysie :)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
03-08-09 16:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Postanowiłem nieco odświeżyć temat, wprawdzie nie wiele ostatni zrobiłem, ponieważ niedawno powiało trochę w moim regionie i miałem inne zajęcie, ale pokazuje to co mam na dzień dzisiejszy.

Na płytę przednią pancerza został naniesiony zimmerit i całość przytwierdziłem do kadłuba. Pozostało mi jeszcze ją wyretuszować.
Wykonałem także komplet wahaczy, jednak powstrzymałem się z ich przyklejeniem do czasu aż nie wykonam wszystkich kół i razem z nimi je zamocuje. Przy wahaczach najbardziej obawiam się aby uzyskać prawidłowy kont nachylenia wahacza.
A skoro mowa o koła to właśnie nadszedł ten czas który lubią chyba wszyscy pancerniacy :razz: , czas na wykonanie kół i gąsienic.
W miarę postępu prac postaram się aktualizować relacje z każdym wykonanym typem kół.



--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
03-08-09 21:00  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
kari   

pmarcin napisał:
<..., rozpoczęcie relacji Karasia nie oznacza że Tygrys poszedł w kont, ...>
... i tu moje pytanie: ... a co to znaczy "kont" ...???

 
03-08-09 22:13  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

kari - to znaczy że nie ma ludzi nieomylnych i błędy ortograficzne zdarzają się każdemu :)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-08-09 15:59  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Extra ten zimmerit! Ja pewnie nie miał bym do tego cierpliwości :)

--

 
18-09-09 18:07  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Czas na aktualizacje tematu, koła napędowe!:



Niestety budując te koła nie obeszło się bez przeróbek :cry:. Ale po kolei. Przy budowie wykorzystałem laserowo cięte cześć kół. Maja plusy i minusy, największą wadą jest chyba to że elementy na kolorowym papierze wogóle nie są podpisane i trzeba się domyślać i kombinować aby dobrać części.
Mój problem akurat nie był związany z częściami laserowymi.
Problem obrazuje zdjęcie poniżej.



Rozstaw zębatek nie pokrywał się z gąsienicami, brakowało około 3mm. 1,5mm mogę ewentualnie za wdzięczyć sobie ale resztę chyba zgubił projektant. Element zaznaczony na niebiesko okazał się za krótki i po ułożeniu go na cześć 54m nie dolegał do piasty koła. W efekcie postanowiłem skrócić cześć 54m o około 1-1,5mm i wszystko zaczęło ładnie przylegać. Dlatego wcześniej napisałem że te 1,5mm jest zapewne moją zasługą ale co z pozostałym 1,5mm???.
Problem rozwiązałem następująco.





Oczywiście odbiega to znaczącą od oryginału, ale niestety coś musiałem wykombinować, a takie rozwiązanie wydawało mi się najlepsze.

Mam jeszcze małą prośbę do osób które sklejały lub obecnie sklejają ten model, czy ktoś z Was miał podobne przeboje z kołami napędowymi???

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
22-10-09 15:11  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Ciąg dalszy relacji - koła napinające.
Części koła napinającego cięte laserowo to totalna porażka!!! Części tego koła zostały chyba wykonane pod skale 1:22 a nie 1:25. Utwierdza mnie to w przekonaniu że laserowe nie zawsze znaczy lepsze i dokładniejsze. Dodatkowy minus to, to iż cześć na kolorowym papierze wogóle nie są oznaczone, i zmusza to do główkowania co do czego przykleić.



Samo koło wyszło mi bardzo kiepsko, nie jestem z niego zadowolony !. Upaćkane elementy cyjanopanem!, mam nadzieje że lakier to ukryje.


Na dziś to tyle. Czas zabrać c się za koła toczne.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 15:09  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Sporo czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji. Moja przerwa była spowodowana remontem w domu oraz problemami z pracą. Nie oznacza to że kompletnie się obijałem :), kiedy tylko mogłem coś tam ,,dłubałem". Układ jezdny w czołgach jest zawsze dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia ze względu na monotonie, ale większość już praktycznie za mną. Myślę że teraz prace znacznie przyspiesza gdyż chciałbym aby model był gotowy na V MWSMK.
Oto kilka fotek z obecnego stanu:



W układzie jezdny jest sporo elementów w postaci tulei, zamykanych na końcach krążkami podklejonymi tekturą 1mm. Wycinanie tej drobnicy metodą ,,dzięciolenia" jest także dość męczące. Zauważyłem jednak iż idealnie równe wymiarami krążki można uzyskać z dziurkacza biurowego. Jedyne co należy zrobić to po wyciśnięciu trzeba je prostować ponieważ maja lekko łukowaty kształt.



Przy układzie jezdny jest trochę zabawy. Instrukcje i schematy są mało precyzyjne i czytelne. Po przyklejeniu kół napinających, musiałem je oderwać ponieważ nie pokrywał się w jednej linij z kołami tocznymi, co nie pozwoliłoby na założenie ostatniego koła a także gąsienic (musiałem skrócić oś tego koła, dopiero wtedy za pasowało). Zrezygnowałem także z elementów laserowych kół które były w zestawie, kompletnie nie pasowały pod względem rozmiarów.




Mam jeszcze prośbę do osób malujących swoje modele. W sumie jest to moje pierwsze malowanie w taki sposób, nigdy wcześniej tego nie robiłem. Chciałbym abyście powiedzieli mi co sądzicie o malowaniu tych gąsienic (co zmienić, co poprawić itp.?)



Cdn.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 15:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Marcin spoooro Cię nie było :). To co pokazałeś podoba mi się, bo jest równo, czysto i dokładnie, bez zbędnych dodatków. Sam kleiłem ten model (lecz z MM), więc wiem, że jest sporo przy nim roboty, jeśli chodzi o układ jezdny. WARTO mieć TYGRYSA w kolekcji :), świetnie się prezentuje na półce. A odnośnie malowania gąsienicy to wg. mnie jest dobrze i pasuje do całości.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
12-05-10 16:42  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

W jaki sposób wykonywałeś te półokrągłe przetłoczenia na kołach nośnych? Bardzo ładnie Ci wyszły, a ja się boję zabrać za tego Tygrysa właśnie ze względu na te elementy.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-05-10 17:13  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Efekt taki o dziwo uzyskałem postępując według wskazówek instrukcji, z tym że zamiast na mokro robiłem to na sucho. W równych odstępach co kawałeczek po obu krawędziach (wew. i zew.) robiłem małe nacięcia skalpelem. Widać to zresztą na zdjęciach. Jednak najwięcej czasu zajęło mi takie wyprofilowanie tych obłych kształtów aby jak najmniej było widać nacięcia. Wycięty i nacięty element profilowałem wstępnie w palcach lub za pomocą czegokolwiek co się nadało. Następnie wklejałem w to papierowy pierścień nadający kształt (coś w stylu ożebrowanie jeśli mogę to tak nazwać). Gdy delikatnie przyłapało doklejałem do koła. I teraz cała zabawa :). Brałem wykałaczkę i kręciłem kołem wielokrotnie dociskając patyczek do tego elementu jednocześnie kręcąc samą wykałaczką
Co jeszcze ciekawego, to, to że dzięki takiemu sposobowi w miejscu nacięć nie widać białych miejsc a nie były one retuszowane.
I jak widać wyszło w miarę dobrze:).
A w ramach ciekawostki to powiem jeszcze że przetłoczenia te zostały trochę źle zaprojektowane, są za grube względem oryginału.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 17:41  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Teraz widzę Marcin tą laserówkę...na oko widać że rozstaw zębów jest za duży :-/

Powinny być bliżej siebie...



Pozdrawiam !

 
13-05-10 15:16  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podziękował dobry człowieku : )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-05-10 08:24  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Naprawdę przyzwoita robota.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
21-05-10 23:29  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Czas na kolejną aktualizacje. Udało mi się skończyć i zamontować gąsienice. Jak na pierwsze malowanie wyszło średnio :/. Może następnym razem będzie lepiej. Plan zakładał że gąsienice będą gotowe w środę, lecz niestety tegoroczna powódź pośrednio krzyżuje mi plany i ukończenie modelu na czas staje pod znakiem zapytania :(.

Co do układu jezdnego i pasowalności gąsienic z kołami. Rewelacji nie ma, minimalnie za bardzo odstające (za długie) koła napędowe sprawiły że gąsienica właśnie na tej wysokości uciekła mi lekko na zewnątrz co zapewne widać na zdjęciach. Mam nadzieje że gdy przyjdą błotniki to delikatnie to zamaskują, lecz pozostanie świadomość :(.

Laserowe gąsienica fajna sprawa, przyśpieszają prace wyglądają pięknie lecz ponownie raczej z tej wygody nie skorzystam.

Obecny stan modelu:







--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
22-05-10 11:05  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Najtrudniejszy, najbardziej mozolny i pracochłonny etap budowy masz za sobą. Wg. mnie wygląda bardzo czysto i dokładnie. Gąsienice są trudne do 'spasowania'. To o czym piszesz widać troszeczkę, lecz po zamontowaniu błotników i całej reszty zupełnie tego widać nie będzie. Mnie się podoba. Swoja drogą - dlaczego laserówek już nie zamówisz?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
23-05-10 11:23  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Marcin kilka uwag dotyczących malowania wewnętrznej strony gąsienicy. Okurzyłeś akurat odwrotnie niż powinieneś .Tam gdzie tarły bieżnią stalowe koła po gąsienicy masz kurz a tam gdzie zbierał się brud ,bloto etc masz wyslizgane powierzchnie. Co do odstawania gąsienicy to po porównaniuz zdjęcia z oryginałami wydaje mi się ,ze problemem jest zbyt płytkie osadzenie koła napędowego .Powinno być bliżej kadłuba,odsłaniając tylko pancerną osłonę obudowy sprzęgieł ,a "siedząc" i zasłaniając samą obudowę.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-05-10 11:03  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziękuje Ci Piotrze, zaraz po przyklejeniu tez to zauważyłem że w tym miejscu nie miałby co trzeć. Co do miejsca pomiędzy zębami gąsienicy to i tak praktycznie nic tam nie widać więc zostanie. Szkoda jedynie że nie mogę zbliżyć gąsienic do kadłuba :( tu niestety jest wina projektu.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
29-05-10 16:47  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Angerfist 

 

No no Marcin model Tygrys wygląda rewelacyjnie mam nadzieje że ukończysz go do spotkania we Wrocławiu :) Pozdrawiam

 
21-06-10 19:04  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Po spotkaniu we Wrocławiu, rozmowach ze świetnymi modelarzami i po tym jak naoglądałem się tych wszystkich ,,perełek" :),na nowo wróciła chęć do klejenia. Jednym słowem akumulatory naładowane :) a i czasu jest teraz więcej.

Udało mi się ukończyć przednią cześć górnej płyty pancerza. Żadnych problemów nie było. Jedynie element przedniej płyty tej na której zamontowany jest KM od wew. strony wymagał uzupełnienia kolorem gdyż brak było tam malowania, dokładnie obrazują to zdjęcia poniżej.
I to by było właściwie tyle na dziś :)





Cdn.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
05-11-10 14:20  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Po długiej, długiej nieobecności w końcu coś drgnęło w relacji. Ostatnimi czasy z klejeniem było różnie, jednak mam teraz trochę wolnego czasu od pracy, i mam nadzieje że w większości przeznaczę go na modele :).
Tymczasem obecny stan Tygrysa przedstawia się następująco:



Niektóre z elementów laserowych pasowały, więc zostały wykorzystane, resztę zrobiłem z wycinanki. Większych problemów nie zauważyłem.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
06-11-10 09:53  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
micdmo   

Wreszcie! Już nie mogłem się doczekać dalszego ciągu relacji.

 
08-11-10 16:33  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Marcin Tygrys trochę poczeka, czy będziesz w przerwie robienia TK-3 coś dłubał przy nim?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
13-11-10 15:16  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Przednia cześć kadłuba oraz błotniki ukończone, pozostało jeszcze wykonać delikatny retusz.



Cdn.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
13-11-10 18:25  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Marcin widzę, że kleisz jednocześnie dwa modele. Jesteś coraz bliżej końca relacji, a tym samym ukończenia czołgu, tak więc życzę udanego klejenia wieżyczki i pozostałych jego elementów (m.in. linek holowniczych).

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
01-04-11 10:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Odgrzewam temat.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-07-11 16:34  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Marcinie i udało Ci się posklejać dalej Tygrysa?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
22-07-11 09:13  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Mam wrażenie, że był sklejony na wystawie we Wrocławiu.
Sorry to było wrażenie poszperałem w fotkach i tamten miał gąsienice z wycinanki.

--

Post zmieniony (22-07-11 09:20)

 
22-07-11 20:28  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

To był Tygrys kolegi gen87 ;)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024