FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-06-09 17:29  [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Nadszedł czas aby rozpocząć następna relacje. Postanowiłem jednak pozostać przy pancerce i zafascynowany już od dawna niemieckimi pojazdami rozpoczynam budowę czołgu PzKpfw VI TIGER Ausf.E wydanego przez firmę GPM numer 1.2008.

Na początku miałem dylemat czy zainwestować w aerograf i pomalować model na końcu, czy też pozostać przy malowaniu takim jaki znajduje się na arkuszach. Postanowiłem że w tej chwili zadowolę się malowaniem Gpm-u, a w przyszłość skleję ponownie ten sam model z własnym malowaniem.



ZAŁOŻENIA DO BUDOWY:

Tym razem idę nieco na łatwiznę (co nie jest oznaką mojego lenistwa lecz przekonaniem że by nie wyrzucać pieniędzy w błoto). Model kupiłem praktycznie w ful opcji tj. laserowo cięte koła, gąsienice i szkielet. Skoro to kupiłem to szkoda było by mi to wyrzucać.

Własna inicjatywę postaram się wykazać np. przy wygniataniu zimmeritu, bez którego nie wyobrażam sobie tego modelu. Niestety będzie to tylko namiastka prawdziwego zmimmeritu, ponieważ przy jego budowie będę ograniczony wytrzymałości papieru. Lepszy efekt uzyskałbym po przez nałożenie jakieś mieszanki, pasty itp. a następnie naniesieniu wzorków. Niestety wiązało by się to z malowaniem modelu, a tego nie będę robił ( nie tym razem ).
Poza tym na pewno dojdą jeszcze inne drobne dodatki, na które pomysł urodzi się w trakcie prac.

To chyba tyle co chciałbym napisać na wstępie. Ze względu na to iż nie mam jeszcze farb do retuszu zajmę się wygniataniem zimmeritu i wkrótce zaprezentuje zdjęcia z pracowni.

--

WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

Post zmieniony (09-06-09 18:24)

 
09-06-09 19:00  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Marcin,oglądałem Twojego Cromwella we Wrocławiu i bardzo mi się podobał . Pokazałeś świetny warsztat i modelarską inwencję , jedyne o co większość miała "pretensje" to połysk na modelu .To oczywiście możesz spróbować zniwelować poprzez pokrycie czołgu matowym lakierem bezbarwnym .
Skoro w tym projekcie malowania nie przewidujesz , to może przeprowadź próby wygniecenia zimmeritu radełkiem .Szkielet oklej płytami bez zimmeritu ,doklej ściany z zimmeritem wczesniej pokserowane (dla zachowania wymiaru (grubości) . Następnie na kolorowych ściankach od strony niemalowanej wyciśnij radlem fakturę i doklej do całości .Radełko możesz wykonać z kółka zębatego o odpowiednim wymiarze .
Zimmeriter do skali 1-35 wygląda tak jak w tym wątku .

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (09-06-09 22:42)

 
09-06-09 20:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Jezier 

Na Forum:
Galerie - 1
 

>oglądałem Twojego Cromwella we Wrocławiu<

Popieram i zasiadam na widownię ;D

 
09-06-09 20:51  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Temat lakieru matowego był omawiany na spotkaniu we Wrocławiu i mam nadzieje, że poprawi to już niedługo a efekty pokaże na forum. Zasiadam przy kompie i czekam na pierwsze zdjęcia z pracy nad Tigerem.
Powodzenia

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (11-10-09 18:25)

 
09-06-09 22:42  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Czekam z niecierpliwością. Cromwell był super, więc Tygrys będzie lepszy. Wybrałeś wymagający model i o to chodzi. Do dzieła.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
11-06-09 18:27  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziękuje wszystkim za te ciepłe słowa, motywują mnie one do wytrwalszej pracy. Piterpanzer dziękuje za tą radę, na pewno zanim wykonam zimmerit wypróbuje tą metodę, ażeby wyszło jak najlepiej.

Można powiedzieć że skleiłem cała wannę, ale prawdopodobnie powędruje do śmieci. Pochasiłem się na laserowo wycięty szkielet i strasznie się na tym zawiodłem. Więcej czegoś takiego nie kupie!. Okazuje się że boczna ścianą (tj. cześć T2 i T1) jest za krótka o dobre 2 mm. Gdy przyłożyłem poszycie do wanny okazało się że wystaje poza wręgi. Myślałem na początku że to mój błąd ale wyciąłem wręgi standardowe i faktycznie coś tu jest nie tak.
Żal mi troch marnować już sklejony kadłub, i spróbuje jeszcze coś z nim pokombinować. A może Wy macie jakieś pomysły?.





Oto sytuacja o której pisałem wyżej:


Tutaj zmierzyłem długości od otworu do otworu, z czystej ciekawości, wymiar potwierdza że albo laserówki są za krótkie albo poszycie za długie.

 
12-06-09 15:44  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Problem z za krótkimi bokami wanny, rozwiązany. Odciąłem mocowania na haki holownicze. Dokleiłem tylną ścianę zgrubioną na brakujący wymiar, a następnie dokleiłem mocowania haków. Całość przeszlifowałem i teraz jest dobrze. Mam nadziejże że reszta będzie dobrze z wymiarowana.

Jeżeli ogląda ktoś tą relacje z firmy GPM, to proponuje sprawdzenie wymiarów wprowadzony do komputera, wręgi boczne tj. T1 i T2 są za krótkie, wymiar ucieka przy końcu elementu, brakuje około 2mm. Osobiście uważałem że firma z taką renomą nie pozwala sobie na takie błędy i sprawdza swoje wyroby przed wypuszczeniem ich na rynek.

Elementy T1 i T2 laserowo cięte w porównaniu z tymi samymi elementami z wycinaki są o 2mm za krótkie.!!!



Zmuszony byłem odciąć i pogrubić osobno podstawy mocowania haka holowniczego.



Teraz gdy nie mam jeszcze farb na retusz, zaczynam wytłaczać zimmerit. To tyle na dziś :).

 
12-06-09 19:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

No i super był problem i został rozwiązany. Tylko tak dalej.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-06-09 22:32  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

pol - gdyby nie rożne problemy mniejsze czy większe modelarstwo było by czasami nudne :)

 
14-06-09 19:22  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Skleiłem ten model ze wszystkimi laserami - ja dodatki stanowczo i szczerze polecam, szczególnie szkielet i gąsienice :)

--
pzdr
-----------
ams



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024