FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-09-09 18:07  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Czas na aktualizacje tematu, koła napędowe!:



Niestety budując te koła nie obeszło się bez przeróbek :cry:. Ale po kolei. Przy budowie wykorzystałem laserowo cięte cześć kół. Maja plusy i minusy, największą wadą jest chyba to że elementy na kolorowym papierze wogóle nie są podpisane i trzeba się domyślać i kombinować aby dobrać części.
Mój problem akurat nie był związany z częściami laserowymi.
Problem obrazuje zdjęcie poniżej.



Rozstaw zębatek nie pokrywał się z gąsienicami, brakowało około 3mm. 1,5mm mogę ewentualnie za wdzięczyć sobie ale resztę chyba zgubił projektant. Element zaznaczony na niebiesko okazał się za krótki i po ułożeniu go na cześć 54m nie dolegał do piasty koła. W efekcie postanowiłem skrócić cześć 54m o około 1-1,5mm i wszystko zaczęło ładnie przylegać. Dlatego wcześniej napisałem że te 1,5mm jest zapewne moją zasługą ale co z pozostałym 1,5mm???.
Problem rozwiązałem następująco.





Oczywiście odbiega to znaczącą od oryginału, ale niestety coś musiałem wykombinować, a takie rozwiązanie wydawało mi się najlepsze.

Mam jeszcze małą prośbę do osób które sklejały lub obecnie sklejają ten model, czy ktoś z Was miał podobne przeboje z kołami napędowymi???

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
22-10-09 15:11  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Ciąg dalszy relacji - koła napinające.
Części koła napinającego cięte laserowo to totalna porażka!!! Części tego koła zostały chyba wykonane pod skale 1:22 a nie 1:25. Utwierdza mnie to w przekonaniu że laserowe nie zawsze znaczy lepsze i dokładniejsze. Dodatkowy minus to, to iż cześć na kolorowym papierze wogóle nie są oznaczone, i zmusza to do główkowania co do czego przykleić.



Samo koło wyszło mi bardzo kiepsko, nie jestem z niego zadowolony !. Upaćkane elementy cyjanopanem!, mam nadzieje że lakier to ukryje.


Na dziś to tyle. Czas zabrać c się za koła toczne.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 15:09  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Sporo czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji. Moja przerwa była spowodowana remontem w domu oraz problemami z pracą. Nie oznacza to że kompletnie się obijałem :), kiedy tylko mogłem coś tam ,,dłubałem". Układ jezdny w czołgach jest zawsze dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia ze względu na monotonie, ale większość już praktycznie za mną. Myślę że teraz prace znacznie przyspiesza gdyż chciałbym aby model był gotowy na V MWSMK.
Oto kilka fotek z obecnego stanu:



W układzie jezdny jest sporo elementów w postaci tulei, zamykanych na końcach krążkami podklejonymi tekturą 1mm. Wycinanie tej drobnicy metodą ,,dzięciolenia" jest także dość męczące. Zauważyłem jednak iż idealnie równe wymiarami krążki można uzyskać z dziurkacza biurowego. Jedyne co należy zrobić to po wyciśnięciu trzeba je prostować ponieważ maja lekko łukowaty kształt.



Przy układzie jezdny jest trochę zabawy. Instrukcje i schematy są mało precyzyjne i czytelne. Po przyklejeniu kół napinających, musiałem je oderwać ponieważ nie pokrywał się w jednej linij z kołami tocznymi, co nie pozwoliłoby na założenie ostatniego koła a także gąsienic (musiałem skrócić oś tego koła, dopiero wtedy za pasowało). Zrezygnowałem także z elementów laserowych kół które były w zestawie, kompletnie nie pasowały pod względem rozmiarów.




Mam jeszcze prośbę do osób malujących swoje modele. W sumie jest to moje pierwsze malowanie w taki sposób, nigdy wcześniej tego nie robiłem. Chciałbym abyście powiedzieli mi co sądzicie o malowaniu tych gąsienic (co zmienić, co poprawić itp.?)



Cdn.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 15:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Marcin spoooro Cię nie było :). To co pokazałeś podoba mi się, bo jest równo, czysto i dokładnie, bez zbędnych dodatków. Sam kleiłem ten model (lecz z MM), więc wiem, że jest sporo przy nim roboty, jeśli chodzi o układ jezdny. WARTO mieć TYGRYSA w kolekcji :), świetnie się prezentuje na półce. A odnośnie malowania gąsienicy to wg. mnie jest dobrze i pasuje do całości.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
12-05-10 16:42  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

W jaki sposób wykonywałeś te półokrągłe przetłoczenia na kołach nośnych? Bardzo ładnie Ci wyszły, a ja się boję zabrać za tego Tygrysa właśnie ze względu na te elementy.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-05-10 17:13  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Efekt taki o dziwo uzyskałem postępując według wskazówek instrukcji, z tym że zamiast na mokro robiłem to na sucho. W równych odstępach co kawałeczek po obu krawędziach (wew. i zew.) robiłem małe nacięcia skalpelem. Widać to zresztą na zdjęciach. Jednak najwięcej czasu zajęło mi takie wyprofilowanie tych obłych kształtów aby jak najmniej było widać nacięcia. Wycięty i nacięty element profilowałem wstępnie w palcach lub za pomocą czegokolwiek co się nadało. Następnie wklejałem w to papierowy pierścień nadający kształt (coś w stylu ożebrowanie jeśli mogę to tak nazwać). Gdy delikatnie przyłapało doklejałem do koła. I teraz cała zabawa :). Brałem wykałaczkę i kręciłem kołem wielokrotnie dociskając patyczek do tego elementu jednocześnie kręcąc samą wykałaczką
Co jeszcze ciekawego, to, to że dzięki takiemu sposobowi w miejscu nacięć nie widać białych miejsc a nie były one retuszowane.
I jak widać wyszło w miarę dobrze:).
A w ramach ciekawostki to powiem jeszcze że przetłoczenia te zostały trochę źle zaprojektowane, są za grube względem oryginału.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-05-10 17:41  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Teraz widzę Marcin tą laserówkę...na oko widać że rozstaw zębów jest za duży :-/

Powinny być bliżej siebie...



Pozdrawiam !

 
13-05-10 15:16  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podziękował dobry człowieku : )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-05-10 08:24  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Naprawdę przyzwoita robota.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
21-05-10 23:29  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Czas na kolejną aktualizacje. Udało mi się skończyć i zamontować gąsienice. Jak na pierwsze malowanie wyszło średnio :/. Może następnym razem będzie lepiej. Plan zakładał że gąsienice będą gotowe w środę, lecz niestety tegoroczna powódź pośrednio krzyżuje mi plany i ukończenie modelu na czas staje pod znakiem zapytania :(.

Co do układu jezdnego i pasowalności gąsienic z kołami. Rewelacji nie ma, minimalnie za bardzo odstające (za długie) koła napędowe sprawiły że gąsienica właśnie na tej wysokości uciekła mi lekko na zewnątrz co zapewne widać na zdjęciach. Mam nadzieje że gdy przyjdą błotniki to delikatnie to zamaskują, lecz pozostanie świadomość :(.

Laserowe gąsienica fajna sprawa, przyśpieszają prace wyglądają pięknie lecz ponownie raczej z tej wygody nie skorzystam.

Obecny stan modelu:







--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024