FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-07-09 15:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Jak napisałem wcześniej, rozpoczęcie relacji Karasia nie oznacza że Tygrys poszedł w kont, i pora aby pokazać jak uporałem się z zimmeritem. Wbrew pozorom nie był on taki łatwy do wyciśnięcia i jeszcze teraz bolą mnie ręce po śrubokręcie :). Nie zrobiłem jeszcze retuszu, to też zajmie trochę czasu, więc macie możliwość zobaczenia od kuchni jak wygląda papier i nadruk zaraz po wygnieceniu. W wolnej chwili zrobiłem na próbę kawałeczek retuszu i wszystkie białe skrawki które są widoczne na zdjęciach znikają.
Ogólnie wyszło całkiem fajnie, aczkolwiek bardziej zadowoliłaby mnie nieco większa wypukłość zimmeritu, jednak uzyskanie tego, ograniczała mi wytrzymałość papieru.
Malowanie modelu, sprawia że wyciśnięty zimmerit jest trudniej zauważalny niż gdyby wykonał go na papierze o pojedynczej barwie. Dlatego też zrobiłem kilka fotek w porze nocnej i przy użyciu lampy.




Podobnie jak w Karasiu, zaraz po wytłoczeniu zimmeritu od wew. zalewałem go wikolem, aby podczas dotykania nie spłaszczył się.


Manufakturę spawu, próbowałem uzyskać poprzez skośne nacinanie paska. Niestety moje makro nie pozwoli tego dokładnie zobaczyć.


Chciałbym się dowiedzieć co o takim wykonaniu zimmeritu sadzicie???.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
20-07-09 07:54  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeśli chcesz model robić w standardzie (lub po prostu niemalowany - moje pojęcie standardu nie każdemu odpowiada) to jest to chyba najlepsze co do tej pory widziałem. Naprawdę ciekawy efekt końcowy.

Taka mała uwaga. Nie "manufaktura spawu" :))) a faktura spawu. Manufaktura to zakład. Zbliżony do rzemieślniczego, produkujący w małych seriach. Faktura to struktura powierzchni (w tym rozumieniu, a nie np. dokument finansowy).

A tak żeby już zupełnie wyczerpać temat. Te nacinanie paska nie oddają faktury spawu, a krawędź pociętej płyty pancernej. Spaw był zawsze na granicy 2 płyt.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-07-09 09:38  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

QN - dzięki za ta informacje, nie w co mnie z ta manufakturą wzięło :P

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
21-07-09 14:21  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Podoba mi się ten zimmeryt. Prosty sposób i bardzo dobry efekt. Żałuję, że sam wcześniej na to nie wpadłem, to bym spróbował czegoś takiego w IVce. Czekam na postepy :-). Powodzenia.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
21-07-09 14:29  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Heh...nie wiem co się tak projektanci uparli z tym rożnymi bajerami...ja tam takich śladów na krawędziach płyt Tigera nie widzę...



Podobnie ma się sprawa spawów...w nie których plastikach wygląda to zupełnie bajkowo ;-)

Model super, podglądam dalej :))

Pozdrawiam !

--



Post zmieniony (21-07-09 14:29)

 
21-07-09 23:14  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Cieszy mnie fakt że niektórym spodobało się to co wymyśliłem żeby pokryć czołg zimmeritem. Będzie mi miło jeśli ktoś także spróbuje wykonać go tą metodą.

Ozzy(rys) - Ty gdybyś w swoim czołgu zaczął nanosić taki zimmerit to miałbyś wiele dni pracy i obolałe ręce :) Masz tam tego dużo więcej niż ja w Tygrysie :)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
03-08-09 16:30  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Postanowiłem nieco odświeżyć temat, wprawdzie nie wiele ostatni zrobiłem, ponieważ niedawno powiało trochę w moim regionie i miałem inne zajęcie, ale pokazuje to co mam na dzień dzisiejszy.

Na płytę przednią pancerza został naniesiony zimmerit i całość przytwierdziłem do kadłuba. Pozostało mi jeszcze ją wyretuszować.
Wykonałem także komplet wahaczy, jednak powstrzymałem się z ich przyklejeniem do czasu aż nie wykonam wszystkich kół i razem z nimi je zamocuje. Przy wahaczach najbardziej obawiam się aby uzyskać prawidłowy kont nachylenia wahacza.
A skoro mowa o koła to właśnie nadszedł ten czas który lubią chyba wszyscy pancerniacy :razz: , czas na wykonanie kół i gąsienic.
W miarę postępu prac postaram się aktualizować relacje z każdym wykonanym typem kół.



--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
03-08-09 21:00  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
kari   

pmarcin napisał:
<..., rozpoczęcie relacji Karasia nie oznacza że Tygrys poszedł w kont, ...>
... i tu moje pytanie: ... a co to znaczy "kont" ...???

 
03-08-09 22:13  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

kari - to znaczy że nie ma ludzi nieomylnych i błędy ortograficzne zdarzają się każdemu :)

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
12-08-09 15:59  Odp: [Relacja] PzKpfw VI TIGER Ausf.E
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Extra ten zimmerit! Ja pewnie nie miał bym do tego cierpliwości :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024