FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-04-09 15:34  [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Jacekjaco 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich
Jestem tu nowy i mam nadzieje że moja praca przypadnie komuś do gustu (w co oczywiście wątpię), ale liczę na krytykę z której mam zamiar się czegoś nauczyć. W przeszłości sklejałem niezliczone ilości kartonowych modeli, jednak nigdy niczego nie udało mi się dokończyć. Teraz postanowiłem to zmienić i zacząć sklejanie od czegoś niezbyt trudnego - Panzerjagerwagen.

Sam początek nie był już dla mnie zbyt radosny. Po podklejeniu dwóch części platformy wagonu jednym kartonem okazało się, że materiał mi się nieco rozjechał. Na szczęście nie jest to znaczna odległość (a tak mi się przynajmniej wydaje), ale w przyszłości będę już wiedział na co zwrócić uwagę w takim przypadku.

Prawdziwą katastrofą okazała się jednak podłużnica.

Mimo kilku godzin grzebania na forum w poszukiwaniu ratunku efekt dalszej pracy jest praktycznie niezmienny. Próbowałem powoli i cierpliwie zaginać karton, wykreśliłem długopisem linię wzdłuż zaginanego miejsca i eksperymentowałem ze zwilżeniem kartonu. Efekt jest ciągle ten sam więc podjąłem decyzję że spód wagonu zostanie pomalowany.

 
29-04-09 16:00  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy to jest ten podklejony element, czy inna część o grubości kartonu? Faktycznie strasznie to wymęczone. Jeżeli chciałeś wyginać podklejony element, to nie jest to takie proste. Lepiej elementy najpierw porozcinać, a potem podklejać.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-04-09 16:03  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Jacekjaco 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W instrukcji kazali to podkleić więc posłuchałem się. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o czym myślisz. Chodzi Ci o to żebym porozcinał tą część na kilka osobnych paseczków?

 
29-04-09 16:54  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak. Wtedy niektóre elementy łatwiej jest doprowadzić do planowanego kształtu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-04-09 17:13  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Jacekjaco 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby nie siedzieć bezczynnie postanowiłem wykonać obie podłużnice we własnym zakresie. Jeszcze nie skończyłem, ale wygląda to obiecująco. Przy odrobinie szczęścia wieczorem umieszczę jakąś fotkę.

 
29-04-09 20:27  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Hey,

ja proponuję ksero, podklejenie, porozcinanie, sklejenie i pomalowanie. Ten element i tak nie będzie widoczny więc.... do dzieła:)

Pozdrawiam

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-04-09 22:58  Odp: [Relacja] Panzerjagerwagen GPM
Jacekjaco 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ksero też dobry pomysł, ale już miałem większość zrobione jak to przeczytałem. Podłużnice są już gotowe.

Szkoda tylko że nastawiłem się na malowanie dołu i nie pomalowałem elementu zanim go przykleiłem, a tak trochę zapaskudziłem farbą to co nie trzeba :]
Efekt jest ogólnie lepszy niż się spodziewałem więc malowanie na razie odkładam aż spapram coś nowego he he

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024