FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-05-09 00:25  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Do kompletu jarzm brakowało lufy. A to ona. Część wewnętrzna i dwie zewnętrzne (nie lubię sklejać cienkich długich rurek).


I komplet jarzm z lufą.


A na koniec kilka zdjęć całego modelu (jarzma, podpórka lufy i koła nie są jeszcze doklejone):



Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
08-05-09 09:47  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No to zes pojechal ;-).

--
pozdro.


 
08-05-09 21:21  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ano pojechał. A dziś można było to cudo na spotkaniu QWKAKu własnoręcznie obejrzeć. Michał nie dość że świetnie skleja to jeszcze świetnie projektuje.

 
10-05-09 23:01  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Kolejnymi elementami, o które wzbogacił się mój pokrak są zbiorniki tylni (chyba z do produkcji dymu) i boczne paliwa. Na pierwszy ogień poszedł zbiornik tylni. Mocowanie jego jest dość delikatne ale po usztywnieniu super glue zyskało sztywność. Sam zbiornik jest prosty a całość wygląda tak:



Cztery zbiorniki paliwa łącznie z mocowaniami. Oczywiście końcówki obejmy są mocowane dwoma nakrętkami :) Po doklejeniu mocowania do kadłuba wkleiłem jeden koniec obejmy, potem dokleiłem sam zbiornik i drugi koniec obejmy.


I całość razem:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
13-05-09 13:54  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Jednym z ostatnich brakujących elementów pojazdu jest, a raczej był, karabin maszynowy. Po trzech wieczorach walki, choć powinno być dłużej gdybym nie skorzystał z "gotowca”, skleiłem ten KM. W ramach testowania technologii otrzymałem prawie kompletny KM i postanowiłem go wykorzystać (także presja czasu miała znaczenie). Tak czy siak KM skleję z papieru dla testu, ale później. Z założenia ma się on obracać w mocowaniu a także podnosić i opuszczać. Wracając do samego KMu to tak wyglądają poszczególne jego elementy:




Po złożeniu w całość, co też zajęło mi trochę czasu ze względu na wielkość, tak prezentuje się KM wraz z podstawą:


Po pomalowaniu powinien on wyglądać lepiej.

I na koniec tradycyjnie trzy szybkie zdjęcia całości:


Do finału pozostało mi sklejenie przedniego reflektora i gąsienice (laserki). Jest spora szansa, że malowanie rozpocznę w przyszłym tygodniu.

Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-05-09 12:27  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
bandi   

Jasny gwint!!!!! piękna robota!!!!, chciałem kiedyś zbudować sobie ten pojazd w 1:16 ale dokumentacji żadnej nie było i kilka zdjęć orginału w internecie , w związku z tym ze chyba powrócę do moich dawnych planów zbudowania tego modelu w większej skali -czy mozna prosić o namiary na dokumentację?
Pozdrawiam

 
18-05-09 21:49  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Michał, co tu dużo gadać, rewelacja! Nie pozostaje nic innego jak czekać aż ukaże nam się to cudo z jakiegoś wydawnictwa.

 
19-05-09 10:09  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bandi,

Rysunki SU-101 są tutaj: http://www.battlefield.ru/content/view/201/102/lang,en/ (http://www.battlefield.ru/content/view/59/50/lang,ru/)
Zdjęcia: http://svsm.org/gallery/Su-101
Koła i gąsienice są od T-34 a dokumentacji do nich jest pełno.

Dzięki.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
21-05-09 15:57  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
bandi   

Dzięki , znam te rysunki, jak na 16 to za mało (myslałem że wyszło coś nowego).
Jeszcze raz gratuluje modelu !
Pozdrawiam

 
26-05-09 11:44  Odp: [Relacja] Projekt własny - SU-101 rosyjskie działo samobieżne
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,
Po skończeniu ostatniego brakującego elementu, reflektora, zacząłem malowanie modelu. Wczoraj cały model pomalowałem czarną emalią.




Teraz widać wszelkie niedokładności, włoski, które będę usuwał ale też fakturę jarzma i wszelkiego rodzaje wypukłości (kołpaki, "grzybek na wieży", przedni reflektor).

Jak farba wyschnie to model pomaluję akrylową farbą zieloną jako kolor podstawowy. W międzyczasie męczę gąski.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024