FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  -> 
29-04-13 08:47  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Czytanie postów modellota sprawia mi wielką frajdę:)) Zarzucenie jańciowi spadek wydajności(sam chyba nie wiesz co to znaczy no i nigdy chyba nie skumasz że oprócz Ciebie nikt tutaj nie klei na wyścigi, a robi to jak mu się podoba) to jednak przeginka, za to Tobie moddellot1(kimkolwiek byś nie był) bardzo wzrosło libido, a wydajność i płodność to już na maxa( kiedyś pisałeś posty raz na miesiąc i to po parę linijek a teraz jeden za drugim i to jeszcze na pół strony) Niestety nie mogę ocenić cię przez pryzmat osiągnięć modelarskich, bo takowych jeszcze nie widziałem więc narazie jesteś aferzystą czepiaczem:)))))) Pozdrawiam serdecznie:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-04-13 08:57  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Jak się klei modele samolotów tak jak ci się podoba to dobrze ,że jest kategoria -figurki " Fantasy . "
W sam raz dla takich udziwniaczy .
Pozdrawiam pisarza licencjatu.

Post zmieniony (29-04-13 08:58)

 
29-04-13 09:09  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Obrażasz pan połowę forumowiczów, lub nawet ich większość, szkoda że nie ma kategori dla Ciebie "sklejactwo masowe" skoro kleisz jeden model na tydzień to nie wątpie że nie masz czasu na modeyfikację więc i twoje modele są figurkami:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-04-13 09:16  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

widzę ,że się zupełnie na żartach nie znasz .I znowu skręca temat w złą stronę .
Szkoda . I zmień avatarna jakiś weselszy , bo zasłaniasz twarz jak Katarzyna W .
Nikogo nie obrażam tylko przejrzyj relacje - dlaczego wszyscy prawie wszędzie piszą dobrz , super pięknie a tak mało od razu nie krzyczy stop - zrób to inaczej , lepiej i prościej . Prawdę pisać od razu , jak można jeszcze odwrócic to co się spaprało - choćby na sam koniec . Np jak w twoim migu z hobby modelu - mogłeś polepić tydzień dłużej i kabinka by była super a tu na sam koniec rozczarowanie. Wszystkie detale super tylko efekt końcowy nie ten jaki miał być.
Co w tym jest obrażliwego .

PS widzę od wielu lat te same problemy ,które wymieniłem i nie są one widocznie zauważalne albo są tolerowane nagminnie i żadnej poprawy
Karabiny , linki , nitki , naciagi , zmechacenie , spsprane lakierowanie dobrze a nawet pięknie wykonanego modelu ,angielska choroba - wystarczy pomierzyć wzniosy linijką i niktą odległości od . żeby chociaż od krawędzi spływu przy końcówce skrzydeł i krawędzi natarcia statecznika ogonowego- zwykła nitką pomierzyć - nikomu to nie przeszkadza a potem żale.
Mnie to dziwi ,że tak mało zwraca się uwagę na te szczegóły podstawowe w sumie.

Post zmieniony (29-04-13 10:02)

 
29-04-13 09:45  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kulawe trochę masz żarty. Jesteś hipokrytą? sam się zasłaniasz i to nie tylko na płaszczyźnie avatara..

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-04-13 10:04  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

modellot, mam wrażenie że modelarstwo odbierasz jako naukę ścisłą. Ma byc jeden efekt końcowy i wszelkie odstępstwa trzeba korygować. A niestety tyle rodzajów modelarstwo co modelarzy i naprawde nie każdy chce mieć wszystko jak w oryginale, czasem komuś wisi to czy tamto w opracowaniu, kolejny jak mu się ilość nitów nie zgadza to przerabia całość.

cyt "4 co do nitów - niech modelarze nie dziwią się ,że nie podobają się innym - oceniającym to się bardzo ,nie widzi i nie dociera do nich ,że - i czują się pokrzywdzeni , oszukani - w szczegółach - trzeba szukać przyczyn porażek i braku docenienia modelu. (a po prostu to tak nigdy nie wyglądało ,bo nie mogło wyglądać ) są to np nity - a raczej ich brak i pozostawione otwory na nie , geometria,modelu ,kolor i gradacja linek naciągów, średnice luf karabinów, zmechacenie i zwisające linki . niepotrzebne pobabrania ,które zamiast polepszyć tylko oszpeca model , Spaprane lakierowanie"

Modelarstwo to nie tylko konkursy. I nie będę pisał (bo nie chcę używać słów ze słownika łaciny podwórkowej) co mi robi czy się komuś moje modele podobają czy nie. Robię dla siebie i jak uznam że nity mają być to zrobię, jak nie to nie.

Co do zdjec to się zgadza, czasem pojawiają się zniekształcenia wynikające z optyki, ale nie mów mi że na podstawie zdjęć nie można było np wyrysować sterów kierunku.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
29-04-13 10:11  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Ja napisałem ,że panowie zrobili to dobrze na podstawie tego świństwa jakie im podłożono
wykonanie jest bez zarzutu tylko materiał wyjściowy - do niczego

a konkursy to ja już tylko parę w roku 2-3 odwiedzam ale martwi mnie ,że na Ukrainie są modele coraz lepsze a u nas na podstawowych błędach zatrzymało sie wielu - geometria , nitki , karabiny spaprane i zupełnie niepotrzebne w związku z tym lakierowanie.
Widziałem jak panowię niekiedy ciężko to przeżywają ,a ja robię głownie dla siebie i na wystawy tematyczne.

 
29-04-13 11:11  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
Vincent 

 

"Ja napisałem ,że panowie zrobili to dobrze na podstawie tego świństwa jakie im podłożono"
modelolot1- Te rysunki powstawały prawie jak w konspiracji. Stworzył je bardzo zasłużony modelarz który w tamtych czasach zbudował w bardzo trudnych warunkach piękny model na uwięzi Wichra. Robił to w czasie kiedy niszczono wszystko bezmyślnie łącznie z dokumentacją Łosia. Te plany świństwem na pewno nie były... Co najwyżej wynikały z braku materiałów.

Post zmieniony (29-04-13 11:12)

 
29-04-13 11:20  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Co wy wiecie na temat Polskich samolotów ,które uciekły na łotwę. Czytałem kiedyś w niemieckich opracowaniach ,że 2O kilka RWD ewakuowanych wcielili do łotewskiego lotnictwa a pozostałe - do których nie mieli części zmagazynowali . Jak weszli rosjanie to ich nie zabrali bo ich nie interesowały , jak weszli niemcy to mieli tyle zdobycznego sprzętu ,że nawet nie zdążyli go zagospodarować a to ponoć dopiero je spalili dla zabawy w 1945 wyzwoliciele ludu pracującego i włościan z pod ucisku pańskiego buta

Moim zdaniem łosia i innego sprzętu polskiego należy szukać na bezkresnych obszarach byłego ZSRR - i ich muzeach a na Sachalinie stoją japońskie czołgi ha -go tak jak je zdobyli rosjanie. a w Archangielsku czy Murmańsku stał oryginalny Mark IV

Vincent - no i dobrze ,że o tym napisałeś .dajmy twórcy planów spokój z pamięci czy z powietrza miał je robić jak nic nie miał ?

Jańcio - z twoim łosiem to myślę ,że masz niedosyt ,że jednak nie pokusiłeś się o otwarte luki bombowe - dla ciebie, to tylko trochę więcej pracy ale efekt by był jeszcze lepszy. Czy ja gdzieś napisałem ,że Jańcio żle zrobi modele i nie umie kleić?

O Okrętowcach , pancerniakach i kolejarzach to się nie wypowiadam - to najwięksi fanatycy i tam zawsze kopara opada

Pracownicy przepracowali ponad 5000 godzin społecznie zrobili najlepiej jak potrafili , a teraz muszą wysłuchiwać . Miło im to wszystko było słyszeć ?

PS śmieszy mnie niemiecka nazwa US-Luftwaffe.

Co wy wiecie - rosyjska forma grzecznościowa z NKWD

W trakcie pisania nieodwracalnie zmieniają się litery i to jest przyczyna błędów w pisowni i muszę resetować komputer.

Post zmieniony (29-04-13 22:04)

 
29-04-13 12:54  Odp: [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja myślałem, że jak post zmieniony to będzie poprawiona pisownia.
"co wy wiecie na temat polskich samolotów" - wy (tzn. i ja) - "trochę" wiem.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 28Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024