FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-09 21:03  [ Relacja / Galeria ] PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

GALERIA
GALERIA
Galeria
































Witam wszystkich forumowiczów .

Od dłuższego czasu jestem tu stałym bywalcem ale jak do tej pory to tylko trochę pyszczyłem podpierając się paroma galeriami . Nadszedł jednak dzień prawdy czyli moja pierwsza relacja z tego co robię a będzie to PZL-37 Łoś z Fly Model .
Długo zastanawiałem się nad Karasiem ale szczerze mówiąc byłby to już trzeci grzyb w barszczu tego forum a z tych zamiarów pozostał tyko silnik i jego galeria .
Tak więc startuję.



Jak widać na okładce zaznaczyłem sobie termin rozpoczęcia prac . Mam nadzieję że przybędzie też data zakończenia .
Wszystkie części zostały wstępnie impregnowane lakierem bezbarwnym (nitro) .

Szkielet kadłuba na którym znajdzie się wewnętrzne poszycie z wszystkimi bambetlami w środku



A teraz po kolei czyli poszycia wewnętrzne .
Kabina pilota .





Dorzuciłem tutaj trochę na burty aby to konkretniej wyglądało .Niestety muszę dodać że burty są za wysokie (ok. 1,5 mm)względem poszycia zewnętrznego , okazało się to trochę później .

Następny element za kabiną pilota



Tutaj też trzeba było przyciąć poszycie o ok. 2 mm względem szkieletu .No cóż już taka uroda tego opracowania a może to moja wina nie wiem sam .

Pomieszczenie strzelca radiotelegrafisty .



A tu sama radiostacja



Skleiłem jeszcze fotel pilota .




. Na razie wszystkie te elementy są pasowane na sucho aby likwidować jeszcze ewentualne błędy . Myślę że jest tego sporo ale to właściwie praca z ostatnich czterech miesięcy tak że następne moje wpisy chyba już nie będą tak obszerne .

I to by było na tyle .
Jak mówił Jan Tadeusz Stanisławski - profesor mniemanologii..stosowanej .


Pozdrawiam .


HEY HEY!

Post zmieniony (09-05-20 21:27)

 
06-03-09 21:55  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Ushi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Widziałem to na żywo... toż to masakra jakaś :D

To ja zabieram swojego Poloneza i idę do domu... a za samolota to się nawet nie biorę...

A tak poza tym to wygląda to rewelacyjnie :) Szkoda że po części te cudeńka w środku zostaną zasłonięte. Ale grunt że dokumentacja foto jest i relacja też :D

--
Pozdrawiam,
Ushi (Gekkonidae)

Na warsztacie: Bumar DUT-0502 (Modelik)

 
06-03-09 23:20  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i mamy relację. Świetnie, bo na GEKO te wszystkie dzindzibołki w kabinie nie wyglądzły tak efektownie. Pewnie z powodu knajpianego oświetlenia. Teraz to się można napawić :-)
Byłbym zapomniał: och , ach , zbieram szczękę z podłogi , zasiadam w pierwszym rzędzie itd itp.
Jańcio, działaj dalej i nie każ zbyt długo czekać na kolejne fotki.

Tomek

 
06-03-09 23:28  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wyposażenie robi wrażenie. Świetna robota. Będe tutaj stałym gościem, mam sentyment do tego samolotu...
Pozdrawiam

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
07-03-09 06:59  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
rasta87 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Pięknie wygląda to wyposażenie, mam w planach tam kiedyś zlepić Łosia więc sobie podpatrzę to i owo.
Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie.

 
07-03-09 08:42  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
stach48 

 

Mnie nic opadać nie będzie bo już się przyzwyczaiłem (muszki, szczerbinki w T-72 czy ruchome duperele w innych modelach). Dobrze że zdecydowałeś się na relację, niech się młodzi uczą;))))))
Janusz na wielokrotnie zadawane pytanie - po co to robisz jak tego nie będzie widać ??
odpowiada-bo ja wiem że to tam jest i da się zrobić. No i jak tu z takim , pozytywnie zakręconym dyskutować;))))))

 
07-03-09 08:58  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jańcio, czy życzysz sobie we Wrocławiu osobny stolik ze szkłem powiększającym na wyposażeniu ? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-03-09 10:26  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

+ skalpel AK-3 do rozcięcia poszycia ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
07-03-09 10:39  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Poprosimy Mariusza, żeby przywiózł jakiś laparoskop, artroskop czy coś w tym rodzaju , wpuścimy kamerę do środka modelu i będzie widać "bebechy " ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-03-09 10:43  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Super temat! :D Fajnie że zacząłeś relację. Bardzo lubię ten samolot.
Na okładce jest błąd. Poprawna nazwa samolotu to PZL 37 Łoś. To P przed numerem było tylko dodawane w projektach Puławskiego, czyli PZL P.7, P.11c itp., aby zaznaczyć, kto jest głównym projektantem. To tak na marginesie.
Wyposażenie wnętrza wychodzi świetnie. Z jakiej dokumentacji korzystasz przy waloryzacji?
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
07-03-09 11:57  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

początek bardzo ładny :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
07-03-09 19:07  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze.
Co do stolika ze szklem powiększającym to z ochotą skorzystam gdyż sam jestem już przyślepy ale jak dojdą do skutku moje plany to poproszę jeszcze o większy stół przy którym na pewno te atrybuty nie będą już potrzebne . Ale to się zobaczy.A tak między nami to liczę na MARIUSZA że oprócz laparoskopu przyniesie też skończonego Karasia .

Moją podstawową dokumentacją jest Monografia Lotnicza




Dziwnie znajoma kolego Rajkub, no nie?
Korzystałem także z relacji budowy Łosia w skali 1/ 4 na You Tubie CZ. III która pokazywała wnętrze kadłuba w 3D .Myślę że wszystkim zainteresowanym nie muszę podawać namiarów .


p.s.
Kolego BeBe , Ja używam AK-4 .
Rafał. Ż - Dzięki za informację . Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera .
Grzesiu - nie chwal dnia przed zachodem słońca . Właśnie dla tego pokazywałem zawsze galerie a nie jak dochodziłem do efektu końcowego .



Pozdrawiam .


HEY HEY!



Post zmieniony (07-03-09 19:15)

 
08-03-09 11:24  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jańcio, ja nie będę siedział w pierwszym rzędzie, bo mogę sobie zobaczyć to cacko co miesiąc na GEKO. Gdybym jednak bardzo chciał częściej, to zawsze wiem, jak do Ciebie dojechać ;) To się nazywa modelarstwo wysokich lotów (chociaż Łoś to chyba za wysoko nie latał ;)))

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
08-03-09 13:02  Odp: [ Relacja ]PZL P-37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Łosie, jako najnowocześniejsze samoloty bombowe lat 30, latały całkiem wysoko ;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
08-03-09 23:13  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A oto parę kolejnych zdjęć tego samego ale już razem.
Pierwsze dwa segmenty wklejone do szkieletu .Wygląda to trochę brudno , sprawdzałem na nich farby do retuszu ale i tak to przecież będzie przykryte poszyciem .




Dosyć ciekawie wygląda to od tyłu . Na następnym etapie będzie to już mało widoczne więc warto to pokazać

Trzeci segment będzie umieszczony na sucho. Przy montowaniu poszycia pozwoli to na dokładne ustawienie go i skorygowania błędów .





Jeszcze dwa zdjęcia na koniec
Tu złożone na sucho trzy segmenty poszycia .



A tu samo poszycie .




Mam nadzieję że nie zanudzam .

Pozdrawiam .

HEY , HEY!

 
08-03-09 23:25  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Fajnie dajesz Jańcio, tylko tak dalej!
Rafał Ż nie przesadzaj z tą "najnowoczesnością" zbytnio :) Maszyna fajna jednak, bez dwóch zdań :-)

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
09-03-09 09:34  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jańciu!
Moje gratulacje! Piękna robota!
Ja spinam się przy moim Karasiu jak mogę ( już niebawem pokażę fotki z dużego skoku w budowie modelu ;-) ). Jednak wątpię,abym w tym roku pokazał go gotowego , ale...
Moim marzeniem jest wspólna ekspozycja tych "naszych" maszyn obok siebie ; w zasadzie jesteśmy umówieni - choć raczej na zlot 2010 ;-(
Twoje wykonanie mobilizuje mnie do podniesienia poprzeczki,choć boję się ,że i tak podniosłem ją sobie przy Karasiu za wysoko...
Ale goń mnie ,Przyjacielu, goń...! ( cokolwiek to znaczy...;-) ).

A co do dostarczenia endoskopu na zlot , to raczej będzie kiepsko...
Musiałbym przywieźć chyba cystoskop,światłowód,źródło światła,kamerę i resztę "toru wizyjnego - telewizor/monitor musielibyście już sami "skołować"...;-). Całość zestawu miałaby wartość wyższą,niż moje autko... A jakby się o tym Dyrektor dowiedział...;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-03-09 11:26  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

bleriot to może podasz jakiś przykład nowocześniejszego bombowca z roku 1937?

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
09-03-09 14:17  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

No poprostu CZAD!!!! Jańcio masz we mnie wiernego kibica:) Mam wielką ochotę na Łosia, a teraz będzie u kogo podglądać. Toż to mistrzostwo świata!!! Ojoj bardzo bym chciał oglądnąć go na żywca:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
09-03-09 14:59  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Powiem tylko tyle: BRAK MI SŁÓW!!!!

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
10-03-09 09:47  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo.
MARIUSZ , i ja w tym roku na pewno nie wyrobię się z Łosie ale marzy mi się spotkanie wrocławskie (2010) pod hasłem - Polskie Samoloty 1919-1939 .Tym rokiem będzie rządzić Flota Japońska a nad następnym warto by się zastanowić.
Cystoskop myślę nie będzie potrzebny, każdy zainteresowany może obejrzeć relację a w ostateczności mogą być same zdjęcia ( tak dla bardziej ciekawskich).
Co do wspólnej ekspozycji to nie musisz marzyć zawsze z ochotą przykleję się do Twojej wystawy tak że byle doczekać .

Pozdrawiam wszystkich !

Jańcio


HEY HEY!

p.s.
Czekam na nowe zdjęcia Karasia

 
17-03-09 23:17  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Rafał Ż. nie czas nie miejsce generalnie, mam nadzieję, iż Jańcio się nie obrazi - B-25,

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
18-03-09 10:16  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

bleriot cudze chwalicie, swego nie znacie. B-25 zaprojektowano w 39, natomiast Łosia w 36. Różnica chyba jest? Tak samo jak się porównuje samoloty z 39 z P11c. Oczywiście, że wtedy był już przestarzały, ale mało kto wie, że w 31 dokonano już oblotu i wtedy nie było mocnych na ten samolot. Dla tego trochę denerwują mnie takie teksty, że nasze samoloty to wcale takie nowoczesne nie były, bo były spity, messery itp. Były nowoczesne i to bardzo wtedy, kiedy powstały. EOT.

Sorki Jańcio za oftopa-już więcej nie będę :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-03-09 11:21  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak to jest, jak ktoś nie potrafi odpowiedzieć na prosto postawione pytanie ;-)
To i tak dobrze, że nie wypalił z B-52 ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
18-03-09 11:38  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jańcio, sprawa specjalnej ekspozycji czy to "Polskie konstrukcje lotnicze ( i nie tylko) w latach 1918-1939" czy też szerzej - np. "Oręż Wojska Polskiego " jest jak najbardziej do przedyskutowania i ewentualnego zaistnienia w 2010 roku.

Co do zdjęć i wszelkich innych materiałów wiążących się z przedstawianymi konstrukcjami to chcemy w tym roku prosić o przywiezienie materiałów związanych z prezentowanymi modelami, w miarę wolnego miejsca pragniemy je też zaprezentować( zdjęcia obiektów rzeczywistych, oraz z przebiegu budowy itp) .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
28-03-09 20:27  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam ponownie kolegów i chciałbym przedstawić dalszy ciąg mojej pracy nad Łosiem . Rozpocząłem od poszycia wewnętrznego ostatniego segmentu który zrobiłem identycznie jak wszystkie poprzednie czyli dodałem podłużnice i wręgi . Trochę przymiarek aby sprawdzić czy będzie to pasować do reszty .Następnie podłoga i podsufitka . Niestety i tu okazało się że elementy te trzeba trochę poprawić .Wręgę górną stanowiska strzelca była zbyt niska dlatego dodałem pasek u jej podstawy i dopiero wtedy zaczęło to jakoś pasować a samą podsufitkę trochę opuściłem . Na szczęście nie rzuca się to w oczy .
Wymiary podłogi też były nie szczególne ale tu oprócz przycięcia przodu i luzu przy wrędze łączącej nie zmieniałem nic więcej . A teraz trochę zdjęć .

Poszycie .




A tu wklejone w kadłub .



Tak to wygląda ogólnie .

Przygotowałem też trochę bambetli do środka czyli magazynki naboi , bomby oświetlające i gaśnica .





Następnym etapem było wykonanie karabinu maszynowego stanowiska strzelca dolnego . Był to dla mnie taki mały poligon co właściwie jestem w stanie tu zrobić .Ubzdurałem sobie że będzie to stanowisko w pełni ruchome i na dodatek z możliwością chowania w kadłub i udało się . Celownik karabinu nie wyszedł najlepiej ale pocieszam się że i tak będzie go mało widać za to teraz wiem jak go zrobić lepiej co przyda mi się przy następnych karabinach . Z elementów uplastyczniających dodałem tu wajchę do przeładowania , bezpiecznik karabinu i sprężynę z lewej strony ( tak bynajmniej było na rysunkach którymi dysponowałem ).

A teraz galeria zdjęć .





Tak wyglądają prace na dzień dzisiejszy . Dziękuję Wszystkim za cierpliwość , czekam na słowa krytyki ( konstruktywnej ) i ewentualne sugestie w tym temacie .


Pozdrawiam .

Jańcio

HEY HEY !

p.s.

Przepraszam ale modelarz ze mnie lepszy niż fotograf .



Post zmieniony (28-03-09 20:34)

 
30-03-09 17:00  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
stach48 

 

Widzę forum oniemiało;)))) Ja miałem to cudeńko w łapkach i nie wiem dalej czy to zboczenie czy kartonowe mistrzostwo świata. Pomożcie mnie staremu bo nie mogę spać po nocach ;))))))))))

 
30-03-09 17:17  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

A co mam napisać? Chyba z klejenia przerzucę się na hodowlę bażantów ;) Wygląda to obłędnie :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
30-03-09 22:18  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Twój ŁOŚ wygląda BOMBOWO!!!!!!
Nic dodać nic ująć! :)
Z niecierpliwością czekam na dalszą część relacji! :)


Pozdrawiam, Kłosek

 
31-03-09 10:04  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,Jańcio...
Tymi karabinkami z ich celowniczkami wyznaczyłeś pewien bardzo wysoki standard. Teraz aby móc się pokazać z moim Karasiem muszę osiągnąć swoimi karabinkami podobny bardzo wysoki poziom...
Ale mam świetny wzór z licznymi fotkami! Dzięki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-05-09 06:32  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam wszystkich !
Czas odświeżyć relację i pokazać co udało mi się zrobić do tej pory .Zamknąłem etap budowy w części ogonowej .Upchałem wszystkie elementy do środka ,dorobiłem stanowisko strzelca górnego i właściwie można by to było poskładać do kupy ale czeka mnie chyba jeszcze najtrudniejsza część kadłuba czyli nos tak że dopiero wtedy posklejam to wszystko razem .

A teraz zdjęcia ,



Stanowiska strzelców zrobiłem w wersji ruchomej we wszystkich kierunkach włącznie z możliwością chowania w kadłub a stanowisko górne ma nawet możliwość przesuwania wózka po podstawie .





Tak to wygląda na dzień dzisiejszy . Tempo prac może nie powala ale dzięki temu jeszcze teraz znajduję rzeczy które mam możliwość poprawić .


I to na razie tyle .

Pozdrawiam

Jańcio


HEY HEY !

 
02-05-09 09:35  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A życie rodzinne w porządku??? Czy już Ci wystawili walizki przed drzwi? ;-)))
Zapraszam na złocisty napój do mnie, czeka trochę modeli które mógłbyś mi podrasować ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-05-09 11:02  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
greg   

Jańcio Wymiatasz na Maksa z tym modelem ! Mega SZACUN !
Czy te wszystkie ruchome gadżety to Twoja inwencja, czy tak jest zaprojektowany ten model? Jakich klejów używasz?
Pozdro -greg.



Post zmieniony (02-05-09 15:48)

 
02-05-09 13:12  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Tak sobie nawet ostatnio myślałem, co tam wykombinujesz, ale to co tu pokazałeś przerosło moje najśmielsze nawet przypuszczenia! Wyciskasz z tego opracowania ostatnie soki! MEGA SZACUN - zwłaszcza, że to nasze, polskie! :D
Czekam cały czas na więcej!!!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
02-05-09 13:30  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
kari   

... mega krejzol,..., mega efekt,..., mega Łoś "SuperCoś" :-)
-------------------------------------------------------------------------------------

 
03-05-09 08:57  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie!
"Mega szacun" to bardzo chłodne określenie dla moich odczuć...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-05-09 12:21  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Piękna robota, bogactwo drobnych elementów, pełny realizm. Myślę, że chłopaki z PZL Mielec byliby pod wrażeniem;)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
03-05-09 13:31  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak się nazywa łoś w sosie własnym?

--
serwusik

 
03-05-09 18:34  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pojechałeś, czy raczej poleciałeś z tym Łosiem... Ja chyba zmieniam hobby:) Naprawdę Twa praca zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Tak z czczej ciekawości - jak długo kleiłeś tą sekcję ogonową Łosia?? Pozdrawiam!!

 
03-05-09 20:23  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Brak słów...

BRAWO! MEGA SZACUN!! WYGLĄDA JAK PRAWDZIWY!!! A tylko spróbuj napisać, że coś Ci nie wyszło :)

Wpędzasz mnie w kompleksy :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
04-05-09 08:42  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

I ja czekam na ciąg dalszy :D

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
04-05-09 08:58  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Miło mi że Wam się podoba . Praca przy Łosiu postępuje w miarę wolnego czasu tak że trudno mi w sumie określić jak długo robię dany element . Z przerwami ogon zajął mi ok. miesiąca . Opracowanie nie obejmowało ruchomych części tak więc podpierając się monografią i na zasadzie zabawy " czy to się da zrobić? "kombinowałem po swojemu .Greg - co do klejów to czysta klasyka butapren , BCG , CA , Wikol .

Pozdrawiam Wszystkich!

Jańcio .


HEY HEY !



Post zmieniony (04-05-09 08:58)

 
04-05-09 22:20  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Jańcio pachnie tu siarką - super Ci to wychodzi :-)) Pewnie się znowu narażę na małe złośliwości pewnym czynnikom, ale biorę na klatę, easy! Dotarł do mnie Łoś z MM-a i nawet wręgi cięte światłem i po P-11 się z nim zmierzę. Zmotywowałeś mnie !

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
04-05-09 22:21  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Dawaj dalej :)

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
06-05-09 18:47  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie - dawaj dalej:) Czekam na ciąg dalszy. Piszesz, że przed Tobą najtrudniejsza część, czyli dziób "Łosia". Fakt, nieco ażurowa to część samolotu, przeszkolny, obły kształt, etc. Mam prośbę - o ile oczywiście przychylisz się do niej. Jeżeli mógłbyś zrobić coś na kształt "przewodnika" jak skleić ten fragment, byłbym wdzięczny, opisać i ofotosić technikę wykonania krok za krokiem (no oczywiście bez przesady:)) . Dla mnie byłby to niezły przewodnik jak zmajstrować coś takiego:)
Pozdrawiam!!

 
07-05-09 09:37  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jańcio przyłączam się gorąco do prośby Stachowitza.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
07-05-09 10:21  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mega szacunek za jakość wykonania.

No właśnie, obły kształt szyb na dziobie, to jest to o co proszę, bo nie wiem czy projekt w ogóle uwzględnia krzywiznę i czy są wytłoczki gotowe do Łosia.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
05-08-09 22:56  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jańcio nie udawaj,że nic nie zrobiłeś,bo nikt w to nie uwierzy. pokaż dalszą część tego cacka.Pozdrawiam

--
jowisz32

 
05-08-09 23:17  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Jańcio widziałem w tym roku we Wrocławiu to co do tej pory zrobiłeś. Bardzo mi się podobało!!!. Mam cichą nadzieje że pomimo długiego czasu budowy w przyszłym roku zobaczę ukończony już model.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
06-08-09 01:24  Odp: [ Relacja ]PZL 37 Łoś - Fly Model
greg   

Jańcio wywoływany jesteś do tablicy w sprawie zadania domowego ! :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024