FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-07-09 22:02  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam serdecznie, dziś pokazuję nie wiele a jak by tego było mało to jeszcze nie umiem nazwać tego co pokazuje. Niech to więc będzie skrzynka z drągami do kręcenia kołem napędowym. A poważniej, ponieważ po raz pierwszy w życiu użyłem blaszek fototrawionych (jedni to pochwalą, inni zganią) postanowiłem pokazać jak to wygląda przed malowaniem. Na trzecim zdjęciu widać lekkie uszkodzenie tych blaszek przez producenta, tam gdzie jest ten jaśniejszy kolor troszkę się one za bardzo przetrawiły. Na szczęście jest ono niewielkie, w niewidocznym miejscu i jakoś sobie z tym poradziłem. Oczywiście w tym miejscu można by sobie te blaszki darować i zrobić te elementy z papieru zgodnie z prasłowiańskim przysłowiem „Nie takieś my rzeczy z teściem po pijaku robili” ale muszę przyznać że przyjemnie było sobie trochę przyspieszyć prace i użyć gotowca. A oto zdjęcia:



I przymierzone na sucho do wnętrza (trochę bałem się czy trafie z szerokością ale pasuje idealnie):



I to by było tyle na dziś.

Pozdrawiam,
Darek

 
18-07-09 20:16  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć! Ja sklejam sd.kfz.250 Greif w skali 1:16 (wygląda na to, że są bardzo podobne). Niestety u mnie ta część była za krótka. Ładnie wygląda twój model. Życzę powodzenia w dalszej budowie.
Pozdrawiam,
Krzysiu

--

 
23-07-09 21:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Postanowiłem pokazać stan prac na dzień przed urlopem. Myślałem że będzie tego więcej ale niestety czas nie pozwolił. Trochę sobie pomalowałem, pobrudziłem i złożyłem co nieco do kupy. Tak się to prezentuje:




Mam jeszcze pytanie do tych, którzy mają tą wycinankę. Chodzi mi o część D24. Znajduje się ona na arkuszu 3 a jej kolor i numeracja sugerują że jest to jakiś element wyposażenia wnętrza. Niestety nie mam pojęcia gdzie ją przykleić a instrukcja o niej nie wspomina. Może ktoś z Wasz wpadnie na jakiś pomysł.

Pozdrawiam,
Darek

 
07-08-09 15:52  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam podglądających. Zaraz po urlopie wziąłem się za fotele. Tak się prezentują kolejne etapy ich budowy:



rama oparcia z blaszkami fototrawionymi:



wszystko pomalowane i złożone do kupy:



Na zdjęciach paprochy i drobne niedociągnięcia są wyolbrzymione ale w rzeczywistości prezentują się dobrze i jestem z nich bardzo zadowolony.

Teraz wziąłem się za skrzynie z amunicją. Może Wy będziecie wiedzieli czy da się gdzieś kupić fototrawione (nie wiem jak to fachowo nazwać) „denka pocisków” Chodzi mi o ich tylną ścianę czyli taką część:



Może któryś z producentów ma coś takiego w ofercie albo robi takie elementy na zamówienie?

Pozdrawiam,
Darek

 
07-08-09 18:43  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mogę pomóc , proszę o kontakt na priv lub gg ,wieczorem .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-08-09 19:52  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich w kolejnej odsłonie.

Po pierwsze chciał bym podziękować za pomoc w sprawie kryz (bo tak te denka od pocisków się nazywają) Dzięki pomocy Piterpanzer’a chyba coś uda się dopasować.

W dzisiejszym odcinku skrzynia na amunicję. Nie wiem czemu ale cos mnie podkusiło żeby zrobić przy niej otwierane wieko. Walki trochę z tym było bo najpierw trzeba było lekko zmienić wycinankowy projekt, zrobić zawiasy (jeszcze nigdy nic ruchomego nie robiłem), wszystko spasować a potem pomalować pędzlem tak żeby tych zawiasów nie zakleić farbą.
Efekt końcowy jest taki że zawiasy wyszły trochę za duże (mniejszych zrobić nie umiałem) i generalnie są one pewnie inne niż w oryginale (tego dokładnie nie wiem bo nie dotarłem do zdjęcia na którym skrzynia była by otwarta). Tak czy siak jestem zadowolony bo po pierwsze po pomalowaniu wszystko działa tak jak powinno a po drugie to mimo że zawiasy są za duże, moim zdaniem warto było to zrobić żeby pokazać idee otwierania tej skrzyni.

Oto zdjęcia z kolejnych etapów pracy:










Pozdrawiam,
Darek

 
17-08-09 23:56  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mam pytanie do znawców tematu. Obecnie pracuje nad amunicją. Właściwie to już wykonałem kopyto i teraz pozostaje odlać odpowiednią ilość. Zastanawia mnie kolorystyka. Pociski w wycinance mają zieloną głowice i żółtą resztę (domyślam się że to mosiądz lub miedź). Nie wiem czy to fantazja projektanta modelu czy ta głowica była malowana na zielono z jakiegoś powodu?



Pozdrawiam,
Darek

 
18-08-09 00:06  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Z tego co się orientuję, to nie stosowano zieleni na pociski. Pociski odłamkowe byłe żółte, a p-pancerne czarne. Zielona z kolei może być łuska. Niemcy stosowali łuski zarówno mosiężne, jak i fosforanowane, które były właśnie zielone.

--

 
19-08-09 12:16  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A mniej więcej jaki jest odcień zieleń takiej fosforowanej łuski? Szukałem w necie i nie znalazłem zdjęć w kolorze :/

 
19-08-09 15:29  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zobacz sobie tą stronkę http://www.germanmilitaria.co.uk/ammu.htm#g88tg , znajdziesz tam wszystkie typy pocisków niemieckich na kolorowych zdjęciach.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024