FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-02-09 23:39  [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich serdecznie w mojej pierwszej relacji na tym forum i nie tylko. Do modelarstwa wróciłem po bardzo długiej przerwie i niestety nie mogę pochwalić się żadnym dorobkiem. Prezentowana tu relacja toczy się od jakieś czasu na sąsiednim forum.
Ponieważ długo było by pisać o tym co już zrobiłem oto link do tej relacji i kilka fotek z tego co już mam:

http://www.papermodels.pl/topics1/sdkfz-252-z-gpm-u-pierwsza-relacja-vt2249.htm





Koła nośne. Wykonałem tylko jedno a następnie powieliłem w żywicy.



I opony (jak na razie tylko jedna) Też mam plan ją odlać z żywicy ale nie jestem pewien czy to się uda. Poza tym nie jestem z niej zadowolony i musze się zebrać i zrobić ją jeszcze raz.



Mam nadzieje że wybaczycie mi tą skrótowość, od tej pory relacja będzie toczyła się w normalnym moim czyli obiektywnie w żółwim tempie.

A oto kolejna odsłona:

Tym razem padło na zawieszenie kół przednich. Jak dla mnie był to dość kłopotliwy element modelu i tu mój mały apel do wydawcy. Poza rysunkiem aksonometrycznym (trochę nieudanym moim zdaniem) przydał by się jakiś rzut i widoki z boku i przodu. Pomogło by to lepiej zlokalizować w przestrzeni niektóre części. No ale dość czepiania się innych, nadszedł czas pokazać własne błędy.
Zacząłem od poskładania większości elementów.



Ponieważ miałem niewiele materiałów zdecydowałem się wykonać ten fragment wycinanki w standardzie poza małymi zmianami. Od podstaw wg zdjęcia wykonałem części 57. W cz. 49b, która jest prostopadłościanem wykonałem zagłębienia tak jak na zdjęciu poniżej. (fragment w żółtym kółku) Zrezygnowałem też z części 49c i zastąpiłem je paskami kartonu, bo w rzeczywistości są to jakieś gumowe albo stalowe obejmy albo coś w tym stylu. (czerwone kółko)





A tak wygląda to wszystko po złożeniu do kupy:





Przed złożeniem bałem się że będzie to wszystko wyglądało na mocno uproszczone ale po złożeniu tego do kupy jestem zadowolony z efektu. Martwię się jeszcze czy nie wyjdą mi jakieś paprochy po malowaniu ale nie powinno być tego sporo bo wszystko zalałem SG i dokładnie szlifowałem a to co zostanie albo usunie się skalpelem albo z racji brudzenia potraktuje jako grudki ziemi.

Pozdrawiam, Darek

Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

Post zmieniony (21-02-09 23:40)

 
01-03-09 01:35  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dłubę w tej chwili przedział silnika i natknąłem się na mały problem. Po wykonaniu przegrody pojawiła się wielka dziura. Nie wiem czy tak powinno być czy to zamknąć. Może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat.

 
02-03-09 11:27  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

A będzie to można zobaczyć w gotowym modelu...?
Wątpię...
Chyba tylko przy użyciu giętkiego , cienkiego endoskopu. ;-)

Zatem machnij ręką i jedź dalej!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-03-09 20:44  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz, wbrew pozorą to troche będzie widać



no ale nie ma co się doktoryzować. Nie udało mi się znaleźć materiałów na ten temat więc zamkne to poprostu pionowym kawałkiem tekturki. Mam nadzieje że pozostałe elementy silnika to zakryją. Silnik natomiast to jeszcze inna bajka. Mam tak mało materiałów na jego temat (tu podziękowania dla Kierownika) że pewnie bardziej wyjdzie z tego silniczek smerfomobilu niż maybach :/

Ps. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak pomamagają mi linki do zdjęć tego stwora w innej wersji, które kiedyś mi dałeś ;)

Pozdrawiam
Darek

 
10-03-09 11:41  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja również mam zamiar wrócić do modelarstwa i tak samo jak ty nie mogę niestety się pochwalić jeszcze żadnym (godnym pochwały) modelem :) Podobnie jak w twoim przypadku kleję 252 więc będziemy mogli ze swoich relacji powyciągać błędy czy porady. Choć patrząc na twoje tępo to raczej tylko ja w takim układzie skorzystam hehe

Potem, gdy będę miał więcej czasu to prześledzę dokładniej to co zamieściłeś :)
Trzymaj się i życzę dobrej zabawy przy tym wspaniałym modelu

ps. miałem gdzieś zestaw kilkudziesięciu fotek tego modelu które udało mi się wyszperać na internecie, postaram się go zlokalizować i na pewno ci go podeśle (ponad 100 zdjęć)
http://rapidshare.com/files/207508898/Sd.Kfz.252.rar.html
--

Pozdrawiam serdecznie


Post zmieniony (10-03-09 12:52)

 
10-03-09 22:23  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Krzysiek, to co tu pokazałem to efekt półrocznej pracy więc tak szybko nie kleje. Teraz utknąłem prz ysilniku bo robie go zupełnie od nowa a materiałów nawet nie na lekarstwo :/ Za zdjęcia dziękuje, mam mniej więcej to samo, niestety ciężko znależć coś o tym garbusie.
Suma sumarum, odwieszaj swoją relacje. Zacząłeś od drugiego końca (przyczepki) więc jak spotkamy się w połowie to będziemy mieli cały model ;)

Pozdrawiam

 
10-03-09 23:21  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

>Suma sumarum, odwieszaj swoją relacje. Zacząłeś od drugiego końca (przyczepki) więc jak spotkamy się w połowie to będziemy mieli cały model ;)
Hehe dobry pomysł. Na razie mam trochę problemów w życiu prywatnym więc wcale tak szybko nie wezmę się za to hobby ;/ Muszę przeznaczyć trochę funduszy na poprawę moich warunków pracy bo jak do tej pory kleiłem dosyć że tak powiem amatorsko i mało profesjonalnie. Myślę za za tydzień dwa moje relacja powinna zostać odwieszona :P

Nie głupim pomysłem by było gdybyś przesłał mi wszystkie swoje fotki, uzupełnił bym tym sposobem moją kolekcję :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 
11-03-09 00:33  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Krzysiek, ja korzystam z tych zdjęć:

http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/322739_jciLr#12825721_T6kYx

http://vincesgallery.smugmug.com/gallery/1019521_5LquP#47240391_3SHU5

Dostałem je na tym forum od Mariusza. To inna wersja ale dużo detali jest takich samych. :)

 
13-04-09 18:37  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Ostatnio pojawiło się tyle pancerki że postanowiłem odgrzać i swoją relacje. Obecnie walczę z silnikiem, niestety mam mało materiałów na jego temat więc nie jestem pewien jak bardzo to co robię mija się z rzeczywistością.

A oto zdjęcia:

Blok silnika



pozostałe części silnika jakie udało mi się wydłubać




a także silnik wstawiony na swoje miejsce jeszcze na sucho. Nie przejmujcie się tym gałgankiem, który dynda na taśmie klejącej i wygląda jak pokrywa przedziału silnikowego. On służy mi tylko do sprawdzania czy silnik się mieści i nie znajdzie się w modelu.



Wszystko jest jeszcze dalekie od końca ale postanowiłem zrobić sobie prezent świteczny i podbić relacje do góry.

Pozdrawiam.

 
14-04-09 08:14  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czekałem cierpliwie na ciąg dalszy relacji i w końcu się doczekałem :)

Naprawdę szkoda że w internecie jest tak mało zdjęć jednostki napędowej - pełne odzwierciedlenie komory silnika naprawdę świetnie by wyglądało.

Darek_M, świetnie jedziesz z budową tego pięknego bądź co bądź pojazdu. Ta relacja pomoże mi w budowie mojego odpowiednika. Życzę Ci żebyś takie "świąteczne prezenty" zamieszczał co tygodniowo :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 
04-05-09 23:20  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Budowa silnika idzie powoli do przodu mimo skąpej dokumentacji. Może kiedy będę kleił inną wersję tego pojazdu to pokuszę się o bardziej dokładne i bliższe prawdzie opracowanie silnika.

Oto zdjęcia ze stanu obecnego:




Oraz przymiarka do przegrody:




I tu doszedłem do momentu, w którym potrzebuje Waszej pomocy. Chciał bym komorę silnika jak i może nieznacznie sam silnik przykurzyć suchymi pastelami bo jakiś pył podczas jazdy po bezdrożach się tam pewnie dostawał. Nie bardzo wiem jak takie suche pastele utrwalić. W sklepie modelarskim w Łodzi dowiedziałem się że nie da się tego zrobić ale jakoś mnie to nie przekonało. Całość maluje farbkami akrylowymi. Czy jest jakiś lakier w spray’u, którym da się to zrobić bez uszkodzenia całości. Może ktoś z Was coś takiego już robił. Niestety na forum nie dokopałem się do satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 
05-05-09 14:48  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, moje gratulacje!
Silnik jak prawdziwy!
Aż szkoda go "brudzić"...
Można by wykonać imitacje wycieków oleju i zabrudzenia w zakamarkach - to cienkim pedzelkiem.
A ogólne przykurzenie suchymi pastelami lub pigmentami utrwalonymi lakierem w sprayu lub matowym lakierem z aerografu.
Ewentualnie ogólne przykurzenie mocno rozcieńczoną farbą o odpowiednim kolorze ( kurzu,błota,ziemi...) natryśniętą z aerografu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-05-09 16:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz, sam silnik nie bedzie ekstremalnie kurzony, być może jakieś zakamarki plus drobne wycieki jak pisałeś. Bardziej zależy mi na przybrudzeniu komory silnika (to ją troche rozjaśni). Co do lakieru o jakim pisałeś to czy jest to zwykły laker akrylowy w spray'u jaki można kupić w np. castoramie?

np. taki:

http://www.fototapety.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=594

 
05-05-09 16:31  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja używam matowych lakierów Humbrol i Model Master.
Co do "gotowych" sprayów może się wypowiedzą Koledzy je stosujący. Najważniejsze,by powłoka była matowa.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-09 22:45  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich w kolejnej i jednocześnie ostatniej odsłonie dotyczącej silnika. Małe to takie i prawie widać nie będzie a dał mi w kość ten motorek. Głównie chyba dlatego że nie dotarłem do zbyt dokładnych materiałów, bazowałem na kilku zdjęciach i to co widać poniżej jest raczej dość swobodną wizją dotyczącą tego silnika ale generalnie jestem zadowolony czy jak mawia Borat „It is, I like”

Ostatnim z nie prezentowanych jego elementów jest chłodnica. Wykonałem ją z wycinanki uplastyczniając jedynie o to co w oryginale jest narysowane a czego po pomalowaniu nie było by widać. Zrobiłem jedną stronę bo druga i tak jest dla oka nieosiągalna, nie przejmujcie się więc tym co jest z przodu pojazdu.



Te błyski to moje eksperymenty z ołówkiem. Generalnie tego nie widać.

A oto, można powiedzieć, taka mała galeria końcowa silnika. Fragment rury wydechowej zaraz za kolektorem na fotkach wygląda jak kiełbasa ale już to zmatowiłem i jest ok.







I tak to się prezentuje, nadszedł czas popracować nad przedziałem dla człowieków :P , pewnie zajmie mi to dobry tydzień.


Pozdrawiam
Darek


A w między czasie...

 
28-05-09 22:37  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

piękne klejenie,
pilnie obserwuję bo u mnie czeka taki w kolejce na warsztat

pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
29-05-09 09:13  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Naprawdę nietuzinkowe wykonanie. Czyściutko, wypracowane detale, brak włosków, widocznych łączeń. No i świetne malowanie, gustowne brudzenie - wygląda jak prawdziwy.

Na pewno będę częstym gościem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-06-09 18:08  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Ostatnio miałem mało czasu na walkę z modelem ale coś tam wydłubałem. Wnętrze jest dość fajnie opracowane i wykonuje je właściwie w standardzie, co nieco uplastyczniając.

skrzynia biegów:



gaśnica:



i trochę drobiazgów:



Sory za ciemne zdjęcia ale dziś kiepsko ze światłem słonecznym a na dodatek fotografowanie tych drobiazgów nie idzie mi najlepiej.

Dodatkowo sporo czasu pochłonęło poprawianie błędów, jakie popełniłem przy kadłubie. Kiedy położyłem pierwszą warstwę rzadkiej farby okazało się że niedokładnie przykleiłem boki cz. D1a i tam gdzie klej nie złapał pofalowała się. Bałem się że to co zrobiłem do tej pory wyląduje w koszu. Na szczęście kiedy ochłonąłem a woda z farby wyparowała postanowiłem z tym powalczyć. Powstałe pęcherze ponacinałem skalpelem i wprowadziłem pod nie SG. Wszystko włożyłem miedzy ściski. Kiedy klej złapał zaglutowałem to z zewnątrz, przeszlifowałem i na szczęście nie ma po tym śladu. Podczas tej walki nie zrobiłem fotek ale piszę o tym bo może ktoś to przeczyta i nie popełni tego samego błędu.

Jeśli chodzi o 252’ójke to tyle a poza tym...


Pozdrawiam,
Darek

 
28-06-09 01:24  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Wymiękłem już na silniku, inspirujesz i dołujesz mnie zarazem.

Gratuluję z wykrzyknikiem.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
28-06-09 08:51  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny kosmita... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-07-09 22:02  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam serdecznie, dziś pokazuję nie wiele a jak by tego było mało to jeszcze nie umiem nazwać tego co pokazuje. Niech to więc będzie skrzynka z drągami do kręcenia kołem napędowym. A poważniej, ponieważ po raz pierwszy w życiu użyłem blaszek fototrawionych (jedni to pochwalą, inni zganią) postanowiłem pokazać jak to wygląda przed malowaniem. Na trzecim zdjęciu widać lekkie uszkodzenie tych blaszek przez producenta, tam gdzie jest ten jaśniejszy kolor troszkę się one za bardzo przetrawiły. Na szczęście jest ono niewielkie, w niewidocznym miejscu i jakoś sobie z tym poradziłem. Oczywiście w tym miejscu można by sobie te blaszki darować i zrobić te elementy z papieru zgodnie z prasłowiańskim przysłowiem „Nie takieś my rzeczy z teściem po pijaku robili” ale muszę przyznać że przyjemnie było sobie trochę przyspieszyć prace i użyć gotowca. A oto zdjęcia:



I przymierzone na sucho do wnętrza (trochę bałem się czy trafie z szerokością ale pasuje idealnie):



I to by było tyle na dziś.

Pozdrawiam,
Darek

 
18-07-09 20:16  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć! Ja sklejam sd.kfz.250 Greif w skali 1:16 (wygląda na to, że są bardzo podobne). Niestety u mnie ta część była za krótka. Ładnie wygląda twój model. Życzę powodzenia w dalszej budowie.
Pozdrawiam,
Krzysiu

--

 
23-07-09 21:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Postanowiłem pokazać stan prac na dzień przed urlopem. Myślałem że będzie tego więcej ale niestety czas nie pozwolił. Trochę sobie pomalowałem, pobrudziłem i złożyłem co nieco do kupy. Tak się to prezentuje:




Mam jeszcze pytanie do tych, którzy mają tą wycinankę. Chodzi mi o część D24. Znajduje się ona na arkuszu 3 a jej kolor i numeracja sugerują że jest to jakiś element wyposażenia wnętrza. Niestety nie mam pojęcia gdzie ją przykleić a instrukcja o niej nie wspomina. Może ktoś z Wasz wpadnie na jakiś pomysł.

Pozdrawiam,
Darek

 
07-08-09 15:52  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam podglądających. Zaraz po urlopie wziąłem się za fotele. Tak się prezentują kolejne etapy ich budowy:



rama oparcia z blaszkami fototrawionymi:



wszystko pomalowane i złożone do kupy:



Na zdjęciach paprochy i drobne niedociągnięcia są wyolbrzymione ale w rzeczywistości prezentują się dobrze i jestem z nich bardzo zadowolony.

Teraz wziąłem się za skrzynie z amunicją. Może Wy będziecie wiedzieli czy da się gdzieś kupić fototrawione (nie wiem jak to fachowo nazwać) „denka pocisków” Chodzi mi o ich tylną ścianę czyli taką część:



Może któryś z producentów ma coś takiego w ofercie albo robi takie elementy na zamówienie?

Pozdrawiam,
Darek

 
07-08-09 18:43  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mogę pomóc , proszę o kontakt na priv lub gg ,wieczorem .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-08-09 19:52  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich w kolejnej odsłonie.

Po pierwsze chciał bym podziękować za pomoc w sprawie kryz (bo tak te denka od pocisków się nazywają) Dzięki pomocy Piterpanzer’a chyba coś uda się dopasować.

W dzisiejszym odcinku skrzynia na amunicję. Nie wiem czemu ale cos mnie podkusiło żeby zrobić przy niej otwierane wieko. Walki trochę z tym było bo najpierw trzeba było lekko zmienić wycinankowy projekt, zrobić zawiasy (jeszcze nigdy nic ruchomego nie robiłem), wszystko spasować a potem pomalować pędzlem tak żeby tych zawiasów nie zakleić farbą.
Efekt końcowy jest taki że zawiasy wyszły trochę za duże (mniejszych zrobić nie umiałem) i generalnie są one pewnie inne niż w oryginale (tego dokładnie nie wiem bo nie dotarłem do zdjęcia na którym skrzynia była by otwarta). Tak czy siak jestem zadowolony bo po pierwsze po pomalowaniu wszystko działa tak jak powinno a po drugie to mimo że zawiasy są za duże, moim zdaniem warto było to zrobić żeby pokazać idee otwierania tej skrzyni.

Oto zdjęcia z kolejnych etapów pracy:










Pozdrawiam,
Darek

 
17-08-09 23:56  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mam pytanie do znawców tematu. Obecnie pracuje nad amunicją. Właściwie to już wykonałem kopyto i teraz pozostaje odlać odpowiednią ilość. Zastanawia mnie kolorystyka. Pociski w wycinance mają zieloną głowice i żółtą resztę (domyślam się że to mosiądz lub miedź). Nie wiem czy to fantazja projektanta modelu czy ta głowica była malowana na zielono z jakiegoś powodu?



Pozdrawiam,
Darek

 
18-08-09 00:06  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Z tego co się orientuję, to nie stosowano zieleni na pociski. Pociski odłamkowe byłe żółte, a p-pancerne czarne. Zielona z kolei może być łuska. Niemcy stosowali łuski zarówno mosiężne, jak i fosforanowane, które były właśnie zielone.

--

 
19-08-09 12:16  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A mniej więcej jaki jest odcień zieleń takiej fosforowanej łuski? Szukałem w necie i nie znalazłem zdjęć w kolorze :/

 
19-08-09 15:29  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zobacz sobie tą stronkę http://www.germanmilitaria.co.uk/ammu.htm#g88tg , znajdziesz tam wszystkie typy pocisków niemieckich na kolorowych zdjęciach.

--

 
19-08-09 17:04  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wielkie dzięki za link, to wyjaśnia sprawe aż za bardzo.

 
20-08-09 18:57  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dziś mała aktualizacja, którą można by było sobie darować. Ponieważ jednak nie jestem pewien czy kształt pocisku jaki oferuje wycinanka jest prawidłowy, uznałem że lepiej pokazać kopyto i ewentualnie zrobić je od nowa niż usłyszeć że te około 90 pocisków, które odlałem i pomalowałem mają zły kształt.



Brak wiadomości potraktuję jako dobrą wiadomość.

Pozdrawiam,
Darek

 
27-08-09 22:24  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich, w oczekiwaniu na kryzy postanowiłem odłożyć na moment wyposażenie wnętrza i zająć się czymś konkretnym czyli poskładać w całość kilka płyt pancerza. Ponieważ maluje akrylami i to mocno rozcieńczonymi wodą aby nie zostawały smugi problemem jest wypaczanie się papieru przy większych powierzchniach. Model nie posiada szkieletu, który można wzmocnić więc zdecydowałem się podkleić elementy pancerza blachą aluminiową o grubości około 0,5mm. Uprzedzając pytanie, takie arkusze blach można dostać za grosze albo za darmo w drukarni prasowej. Są to jakieś zużyte matryce.
Jak to bywa z rzeczami wydawało by się prostymi namęczyłem się jak głupi. Dwa dni rzucałem mięsem bo ciągle okazywało się że kont miedzy płytami z jednej strony jest inny niż z drugiej albo coś co powinno być równoległe nie bardzo jest. Najwięcej kłopotów sprawiły mi trzy elementy przykrywające silnik, po sklejeniu pierwszy raz musiałem je odrywać, za nic nie chciały pasować i już zaczynałem myśleć że nie skończę tego modelu. Dwa elementy z tyłu pojazdu okazały się trochę za krótkie (to raczej moja wina) i musiałem je lekko sztukować. Generalnie łatwo nie było ale jakoś poszło. Nie wiem czy ja mam takie koślawe łapy czy Wy też macie takie problemy? W relacji Janka z budowy GREIF’a wszystko poszło łatwo i przyjemnie a przecież przody tych pojazdów są identyczne.

A teraz koniec wypłakiwania się w rękaw i kilka zdjęć z budowy:





Wszystko jeszcze wymaga ogólnego szlifowania. Muszę też poprzyglądać się zdjęciom i sprawdzić jak wyglądały spawy między płytami. W to jednak będę bawił się dopiero kiedy zamknę ten kabriolet.

Pozdrawiam,
Darek

 
28-09-09 10:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, dziś krótka aktualizacja. Ostatnio nie bardzo miałem czas dłubać ale coś poszło do przodu. Zrobiłem ostatnie dwa skomplikowane (dla mnie) elementy wyposażenia wnętrza czyli kierownice i karabin maszynowy. Wszystko sklejone z wycinanki. Jedyna zmiana to lufa karabinu. Przerysowałem ją sobie w cad’zie, wydrukowałem na cieńszym papierze i nawinąłem na igłę 0,8mm. A teraz zdjęcia:



To tyle na dziś.

Pozdrawiam,
Darek

 
29-09-09 15:59  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

ładny efekt
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
09-11-09 11:39  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Dawno mnie tu nie było ale i pokazywać nie było co. Poza dorobieniem kilku nowych elementów większość czasu zajęło mi malowanie tego co już skleiłem i co wcześniej pokazywałem. Więc do rzeczy. Z nowych części powstała „deska rozdzielcza” i radiostacja. Oba elementy mają fronty fototrawione. Malowanie tego nie wyszło mi najlepiej i nie jestem zadowolony bo pod farbą zginęło mi trochę detali choć w tłumie (biorąc pod uwagę ich wielkość) ujdą i jakoś strasznie nie bolą. Nie mniej jednak jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w malowaniu takich części to chętnie dowiem się jak to zrobić lepiej. A tak to wygląda:



Doszły też pociski do skrzyni, którą pokazywałem wcześniej. Malowanie ich zajęło mi cały weekend. W sumie 6 warstw rzadkiej farby miedzianej i 4 warstwy szarej + szlifowanie. Same pociski jak wcześniej pisałem odlałem sobie z żywicy. (wole nie myśleć ile czasu bym je kleił z papieru) Tu też pierwszy raz zastosowałem wash. Muszę podziękować Przemkowi W, który wytłumaczył mi jak to ugryźć. Oto efekty tej pracy:



No i wisienka dzisiejszej odsłony czyli wnętrze poskładane w całość. Tu nawet nie liczę ile czasu zajęło mi samo malowanie. Wnętrze w zasadzie skończone nie licząc mechanizmu otwierania (tu może pomogą mi znawcy tematu) wizjerów przysłaniających okna. Nie wiem jak powinienem to nazwać ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi.





I to by było na tyle. Jeszcze nie wiem kiedy pojawi się kolejna odsłona ale chyba nie prędko bo czas wystartować z relacją Opla, którego dostałem od wydawnictwa Modelik.

Pozdrawiam,
Darek

 
09-11-09 14:02  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

powiem tylko tyle wygląda jak prawdziwe
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-09-10 16:46  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak sobie troszkę pogdybam nie na temat ;-) Takie wielkie auto do transportu takiej małej skrzyneczki ;-)

Piękny model powstaje i bardzo podobają mi się te ślady eksploatacji. Gratuluje wykonania!
A teraz niewygodne pytanie: kiedy aktualizacja? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-09-10 16:59  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No faktycznie do skrzynki wchodziły tylko 24 pociski. Dlatego ciągnął za sobą przyczepkę a tam o ile się nie mylę mieściło się 81 pocisków. Dwa takie pojazdy były zapleczem jednego Stug'a jeśli dobrze pamiętam, wiec już można było trochę postrzelać ;)

Ostatnio wyciągnąłem sobie z pudełka ten model i też już nie mogę doczekać się powrotu. Wrócę do niego jak tylko uporam się z Oplem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024