FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
04-05-09 23:20  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Budowa silnika idzie powoli do przodu mimo skąpej dokumentacji. Może kiedy będę kleił inną wersję tego pojazdu to pokuszę się o bardziej dokładne i bliższe prawdzie opracowanie silnika.

Oto zdjęcia ze stanu obecnego:




Oraz przymiarka do przegrody:




I tu doszedłem do momentu, w którym potrzebuje Waszej pomocy. Chciał bym komorę silnika jak i może nieznacznie sam silnik przykurzyć suchymi pastelami bo jakiś pył podczas jazdy po bezdrożach się tam pewnie dostawał. Nie bardzo wiem jak takie suche pastele utrwalić. W sklepie modelarskim w Łodzi dowiedziałem się że nie da się tego zrobić ale jakoś mnie to nie przekonało. Całość maluje farbkami akrylowymi. Czy jest jakiś lakier w spray’u, którym da się to zrobić bez uszkodzenia całości. Może ktoś z Was coś takiego już robił. Niestety na forum nie dokopałem się do satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 
05-05-09 14:48  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No, moje gratulacje!
Silnik jak prawdziwy!
Aż szkoda go "brudzić"...
Można by wykonać imitacje wycieków oleju i zabrudzenia w zakamarkach - to cienkim pedzelkiem.
A ogólne przykurzenie suchymi pastelami lub pigmentami utrwalonymi lakierem w sprayu lub matowym lakierem z aerografu.
Ewentualnie ogólne przykurzenie mocno rozcieńczoną farbą o odpowiednim kolorze ( kurzu,błota,ziemi...) natryśniętą z aerografu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-05-09 16:25  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz, sam silnik nie bedzie ekstremalnie kurzony, być może jakieś zakamarki plus drobne wycieki jak pisałeś. Bardziej zależy mi na przybrudzeniu komory silnika (to ją troche rozjaśni). Co do lakieru o jakim pisałeś to czy jest to zwykły laker akrylowy w spray'u jaki można kupić w np. castoramie?

np. taki:

http://www.fototapety.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=594

 
05-05-09 16:31  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja używam matowych lakierów Humbrol i Model Master.
Co do "gotowych" sprayów może się wypowiedzą Koledzy je stosujący. Najważniejsze,by powłoka była matowa.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-05-09 22:45  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich w kolejnej i jednocześnie ostatniej odsłonie dotyczącej silnika. Małe to takie i prawie widać nie będzie a dał mi w kość ten motorek. Głównie chyba dlatego że nie dotarłem do zbyt dokładnych materiałów, bazowałem na kilku zdjęciach i to co widać poniżej jest raczej dość swobodną wizją dotyczącą tego silnika ale generalnie jestem zadowolony czy jak mawia Borat „It is, I like”

Ostatnim z nie prezentowanych jego elementów jest chłodnica. Wykonałem ją z wycinanki uplastyczniając jedynie o to co w oryginale jest narysowane a czego po pomalowaniu nie było by widać. Zrobiłem jedną stronę bo druga i tak jest dla oka nieosiągalna, nie przejmujcie się więc tym co jest z przodu pojazdu.



Te błyski to moje eksperymenty z ołówkiem. Generalnie tego nie widać.

A oto, można powiedzieć, taka mała galeria końcowa silnika. Fragment rury wydechowej zaraz za kolektorem na fotkach wygląda jak kiełbasa ale już to zmatowiłem i jest ok.







I tak to się prezentuje, nadszedł czas popracować nad przedziałem dla człowieków :P , pewnie zajmie mi to dobry tydzień.


Pozdrawiam
Darek


A w między czasie...

 
28-05-09 22:37  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

piękne klejenie,
pilnie obserwuję bo u mnie czeka taki w kolejce na warsztat

pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
29-05-09 09:13  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Naprawdę nietuzinkowe wykonanie. Czyściutko, wypracowane detale, brak włosków, widocznych łączeń. No i świetne malowanie, gustowne brudzenie - wygląda jak prawdziwy.

Na pewno będę częstym gościem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-06-09 18:08  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w kolejnej odsłonie. Ostatnio miałem mało czasu na walkę z modelem ale coś tam wydłubałem. Wnętrze jest dość fajnie opracowane i wykonuje je właściwie w standardzie, co nieco uplastyczniając.

skrzynia biegów:



gaśnica:



i trochę drobiazgów:



Sory za ciemne zdjęcia ale dziś kiepsko ze światłem słonecznym a na dodatek fotografowanie tych drobiazgów nie idzie mi najlepiej.

Dodatkowo sporo czasu pochłonęło poprawianie błędów, jakie popełniłem przy kadłubie. Kiedy położyłem pierwszą warstwę rzadkiej farby okazało się że niedokładnie przykleiłem boki cz. D1a i tam gdzie klej nie złapał pofalowała się. Bałem się że to co zrobiłem do tej pory wyląduje w koszu. Na szczęście kiedy ochłonąłem a woda z farby wyparowała postanowiłem z tym powalczyć. Powstałe pęcherze ponacinałem skalpelem i wprowadziłem pod nie SG. Wszystko włożyłem miedzy ściski. Kiedy klej złapał zaglutowałem to z zewnątrz, przeszlifowałem i na szczęście nie ma po tym śladu. Podczas tej walki nie zrobiłem fotek ale piszę o tym bo może ktoś to przeczyta i nie popełni tego samego błędu.

Jeśli chodzi o 252’ójke to tyle a poza tym...


Pozdrawiam,
Darek

 
28-06-09 01:24  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Wymiękłem już na silniku, inspirujesz i dołujesz mnie zarazem.

Gratuluję z wykrzyknikiem.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
28-06-09 08:51  Odp: [R] sd.kfz. 252 i sd.anh. 32 z GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny kosmita... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024