FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
24-12-08 12:01  [Relacja] StuG III Ausf. A GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam,

Tak się dziwnie złożyło że niedawno nie udzielałem się za bardzo na forum, żeby nie powiedzieć niemalże zniknąłem. Powodów nie będę wyjaśniał, powiem jedynie że ta relacja jest swego rodzaju powrotem i "oczyszczeniem". Wiem, że wielu zaraz się wnerwi (i słusznie) że deprawuję młodzież rozpoczynając nowy model nie kończąc starych ale muszę zrobić coś innego, nowego. Ciekawe czy podołam zadaniu...Zwyczajowo okładeczka:



Coś o modelu...hmmm... StuG jak wygląda widzicie :-) Bardzo mi się ta maszynka podobała. Model wydano na dziesięciu kartach offsetu i dwóch zwykłych - szkielet. Opracowanie posiada pełne wnętrze z silnikiem i tego typu bajerami. Rzucam się na głęboką wodę ale mysle że będzie fajnie :-) Rysunki montażowe są na czterech kartkach plus ogólne rzuty modelu. Pomocne są tez zdjęcia "surówki" :-)

Jeśli chodzi o moje założenia co do budowy - zobaczymy w trakcie co mi do łba strzeli ;-) Gąski zamierzam wykonać w standardzie ale nie wykluczam jakichś ingerencji w wycinankę. Zaimpregnowałem arkusze rozcieńczonym caponem a retuszuję Model Masterem - gunship gray. Moim zdaniem pasuje idealnie.

Co zrobiłem jak dotąd? Ano wannę i całe dwa włazy :-D O ile wannę sklejało się bez problemu, tyle włazy to był mój pomysł :-) Były narysowane na poszyciu wewnątrz i na zewnątrz a w wycinance są dwa zestawy dodatkowych zawiasów (nie wiedzieć czemu...może sugestia? ;-) ) Kurka, ledwo zaczałem model już "zaliczyłem" ingerencję w wycinankę. Niestety jako że projektant nie przewidział tego manewru to powstałe po usunięciu włazów otwory nie zgrywają się dobrze ze sobą. Skończyło się na sztukowaniu :-) Myślę że zdjęcia resztę wyjaśnią.





To jak narazie tyle. Mimo ewidentnych błędów jak narazie jestem całkiem zadowolony, zwłaszcza z zawiasów (to moje pierwsze, hehe :-) . Najśmieszniejsze jest jednak to że ten pojazd nie posiadał tych włazów:-D Do zobaczenia w kolejnej odsłonie :-)

Pozdrawiam!!

PS: Dla tych, którzy boją się o FAI i Lancastera - spokojnie :-) Zacząłem to skończę :-)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja] StuG III Ausf. A GPM  nowe
Sprudin 3397 24-12-08 12:01
 Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM  nowe
Paweł B. (Mruk) 535 24-12-08 12:37
 Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM  nowe
Rajkub 386 24-12-08 12:56
 Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM  nowe
mcrec 375 24-12-08 15:19
 Odp: [Relacja] StuG III Ausf. A GPM  nowe
Sprudin 1136 29-12-08 03:07

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024