FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
31-01-09 11:05  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witam !!!

Na tym forum jestem nowy. Skończyłem właśnie ten model, więc chciałbym pokazać, że da się go skleić. Mam nadzieję, że KRYSTIAN się nie obrazi, za to że wstawiam zdjęcia w jego temacie.



Tu jest galeria

Mam nadzieję, że te zdjęcia zmotywują Cię do dalszej pracy. POWODZENIA

Pozdrawiam




Witaj.
Krystian na pewno sie nie obrazi, ale będzie lepiej aby Twój wpis stanowił niezależny wątek i co ważniejsze - galerię. Taką zasadę staramy się stosować - jeden wątek to jeden model, a tym bardziej model ukończony. Dlatego wydzielam Twój wpis jako oddzielną galerię, zostawiając tu jedno zdjęcie i treść żeby nie uleciał kontekst ;-) oraz moje wyjaśnienie z linkiem do Twojej galerii.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=152278&t=152278&filtr=&page=1
konradus

 
05-02-09 00:30  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

CD

No to jazda "skrzydełka" podwozia głównego i problemy z nimi związane. Za szeroka owiewka [ze śmiesznymi znakami nie stawać ;)], rozwiązałem tę sprawę rozcinając dźwigar i go wydłużając ok.1-1,5cm. Owiewkę przyklejałem do kadłuba razem ze "skrzydełkami":


I usterzenie całe usterzenie miało być przyklejone do cz.61, która wystaje ponad kadłub, istnieje taki problem, że nie ma ona żadnych wzmocnień, czy wręg, tak więc o opadanie stateczników nie problem [tym bardziej, że są one wielkie]. Tak więc dorobiłem szkielet wewnątrz cz.61 oraz dźwigar stateczników poziomych(!), dodatkowo wkleiłem dwie wykałaczki. Nie chce nawet myśleć jak to usterzenie wyglądałoby bez takich wzmocnień [zapewne w niedługim czasie mielibyśmy odwrócone V]:

I to ma być równoległe [końcówki statecznika do osi cz.61(końcówki musiałem piłować po ok.1-1,5mm, żeby były równoległe)]?


A oto lampa antykolizyjna ma ona znaleźć się pod natarciem prawego statecznika pionowego, wie ktoś jak ją tam zamontować [lampa ma średnicę ok.5,5mm]:


Widok ogólny Bryzy [skrzela na statecznikach poziomym przykleiłem do natarcia, bo nie dość, że nie ma żadnych rysunków pokazujących jak to przykleić, to jeszcze cz.66a ma jakiś dziwny kształt]. Zrobiłbym też wychylone stery kierunku, ale przeszkodziły mi dwie rzeczy: u góry jak jest ten ząbek sterów [wyważenie] nie ma wewnątrz szkieletu i widać piękną dziurę, a druga sprawa-sterów nie da się wychylić do wewnątrz, przeszkadzają stery wysokości [powinny chyba mieć choć mały skos przy sterze].


I fotka pokazująca geometrie [Widać lekko opadający lewy statecznik poziomy-zobaczyłem to dopiero na zdjęciu, na żywo tego tak mocno nie widać]


Teraz zabieram się za dziób samolotu [wiem już mniej więcej ile złomu upchać do dziobu], a dalej centropłat z silnikami.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
05-02-09 17:41  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Co robią oznaczenia "nie stąpać" na spodzie kadłuba ?
To jest jest jeden z baboli w tym modelu, czy rzeczywiście są one na prawdziwych samolotach ?
Wszystkie modele Bryzy które widziałem sklejone wyglądają kiepsko. I nie chodzi tu o umiejętności sklejających (ale również), tylko o bardzo źle zaprojektowany kamuflaż. Nic nie pasuje, żadna plama. Tragedia.

--


 
05-02-09 18:19  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
popster 

 

Normalnie jestem pełen podziwu dla Twojej osoby że chce Ci się mordować z tą "Bryndzą".Ja bym dawno w piecu nią rozpalił .

 
05-02-09 19:13  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Jak czytam o błędach, co zaczyna się zastanawiać: ,,I po co ja go zaczynałem? Czy naprawdę myślę, że wyjdzie mi lepiej od Was, od ,,startch wyjadaczy"?"
Ale zdrugiej strony, nie miałem co wziąść na matę (WIR-y jeszcze nie przyszły, a co do ,,Liberatora" to czekam na skany żeber ,,Q", a wieżyczki strzeleckie chwilowo mnie pokonały).

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
23-05-09 14:34  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

I niestety Bryza mnie pokonała, głównie z tego względu, że nie przemyślałem zbyt dobrze sprawy skrzydeł i niestety skrzydła [tak szkielet jak i lewy centropłat] są ok.2cm do przodu, a z tym wygląda co najmniej dziwnie, próby cofnięcia szkieletu zakończyły się fiaskiem, tym bardziej, że szkielet jest zbyt mocno wzmocniony [spokojnie można by brać za końcówkę skrzydła], może kiedyś skleję nową, ale obowiązkowo malowaną i szpachlowaną....

Przepraszam wszystkich tych których zawiodłem i nie doprowadziłem relacji do końca.


PS Może wieczorem wstawię fotki co i jak.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (23-05-09 14:36)

 
23-05-09 18:35  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ostatnie chyba fotki w tej relacji [chyba, że postanowię dokończyć, teraz już do kwadratu to "coś" przypominające Bryze]
Szkielet skrzydeł, wzmacniany jak się da i tu powstał, dość głupi błąd, mianowicie keson skrzynkowy powinien być przyklejony czołem do dźwigara, a nie tak jak ja to zrobiłem mniej więcej na środku [jako podstawę takiego dzielenia przyjołem spadek w tylnej części kesonu], w sumie zasugerowałem się tym, że jak jest jeden dźwigar to znajduje się on zazwyczaj mniej więcej po środku skrzydła [tu to jakiś dziwny wyjątek na samym natarciu dźwigar].
Jedyny plus tego szkieletu to taki, że jest niemalże nie zniszczalny, nawet jego się na da skręcić [minus-dużo tektury 1mm-a i tak jak bym miał go robić teraz, to bym jeszcze zmienił konstrukcje]

Dopiero, przy przyłożeniu próbnym reszty poszycia skrzydła, zauważyłem coś podejrzanego-że za blisko są skrzydła...

i próby odklejenia pierwszego kesonu [tego przed dźwigarem] Nitrem, którym dość mocno nasączyłem, a i tak gówniane efekty dał...


Silniki [nie dokończone] generalnie do tego etapu wszystko w miarę pasowało [za długie poszycie cz.81 oraz za szeroka wręga 76B oraz za wysoka 83B]. Przed retuszowaniem zastosowałem radę Krzyśka_J, i smarowałem krawędzie BCG [teraz przy każdym modelu będą to stosował, bo daje całkiem fajne rezultaty.


I to byłby koniec tej Bryzy, bo jak gdzieś na początku relacji pisałem, że ją skleję, to może jeszcze skleję, tylko będzie miało inne malowanko, teraz już więcej wiem i umiem, po tych lekcjach na Bryzie.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (23-05-09 23:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024