FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
23-12-08 16:01  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nic dodać, nic ująć. Zresztą Awiator pokazał, że pomimo niedoróbek Bryza sklejalna jest, więc lepiej byłoby pokazać co się z tego modelu da wycisnąć, zamiast dołączać do zawodzącego chóru, który się dookoła niego ostatno uformował. Po prostu nudne się to robi.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
23-12-08 18:23  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Thunder909 

 

Krystian daj sobie spokoj z relacja ,bo wyjdzie jeszcze na koncu ze to modelarz nie umie i spaprales tylko model. U Cevy to bylo inaczej,on ma swoja renome na forum.
Lub po prostu sklejaj dalej bez komentowania bledow ;-) Unikniesz wielu bolesnych komentarzy .

 
23-12-08 18:54  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Dyl   

Dlaczego ma przestac? Niech ciagnie. Zobaczymy czy poradzi sobie z tym modelem ktos dla kogo jest on przeznaczony.

 
23-12-08 20:18  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Najgorsze co można by było zrobić to przerwać tę relację !
Pomyśl sam Krystian co pokażesz jeśli ten model po prostu skończysz. A przecież wszyscy ( no dobra - większość :) ) potrafi gołym okiem oddzielić wpadki projektanta od wpadek modelarza.
I chyba to właśnie jest jednym z najważniejszych powodów dla istnienia relacji na internetowych forach w ogóle.
Przynajmniej dla mnie.

Nawet nie masz pojęcia jak często i z jaką ciekawością tu zaglądam.
Kontynuuj Krystian, kontynuuj. :)

--

Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

Post zmieniony (23-12-08 22:56)

 
23-12-08 20:28  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Klej, klej, klej !!! ale zdecydowanie zmień podejście do modelu. Wybacz, ale ja po przeczytaniu tej relacji mam wrażenie, że celem klejenia Bryzy, jest jej nie sklejenie. Tak nie wolno. Powinieneś podejść ambitnie mając na celu skleić słabiej opracowany model. Jeżeli chcesz mieć sklejoną Bryzę na półce, to model klej z uporem maniaka, jeżeli chcesz pokazać tylko błędy i niedoróbki to daj sobie spokój. Wszystko zależy od podejścia.

--

 
23-12-08 21:25  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ale odzew.
Po kolei:
Rajkub-Następna aktualizację postaram się oprzeć zdjęciami (również samolotu). Poszycie kabiny to będzie następna aktualizacja i wtedy ten argument poprę zdjęciami.

Nie ukrywam, że do perfekcji klejenia to dużo mi brakuje, ale tak źle znowu nie jest, już nie takie małe elementy sklejałem (wystarczy spojrzeć na Heermnn'a-tam ok.30% części jest mniejszych od najmniejszej części w kabinie). Na tym modelu chce głównie nauczyć się kleić BCG, w kabinie ok.połowy elementów kleiłem właśnie tym klejem i jeszcze troszkę trudno jest mi przyzwyczaić do tego kleju.

Ten model, ani ta relacja NIE powstała z myślą o DOKOPANIU autorze. Jak tylko model się ukazał zacząłem budowę i to co najważniejsze pozytywnie, spodziewałem się drobnych błędów, ale podczas oglądania relacji Cevy mina zaczęła mi bladnąć. Surówkę dało się skleić więc pewnie i ten model da się (tak nawiasem nie istnieją modele niesklejalne). Tak więc budowę będę się starał doprowadzić do końca z jak najlepszym wynikiem końcowym.


Reinefarth troszkę się z Tobą zgodzę odnośnie punktu 2-kształtowanie chciałem poćwiczyć to na jakimś prostszym modelu, a na takie to MM najlepiej się nadaje, jeśli chodzi o pudełka to ćwiczyłem na nich jedną z technik podpatrzonych gdzieś na forum, niestety nie robiłem zdjęć z tego etapu, ale jak zechcecie to mogę zrobić mały prostopadłościan tą metodą (oczywiście udokumentowaną zdjęciowo-nie potrafię jej opisać słownie), jak troszkę mi zjedzie nożyk to całe zakrzywienie idzie nie po linii, a naprostowanie tego kończy się załamaniem kartonu.


Następna aktualizacja w sobotę (chyba, że mi się uda coś pokazać w piątek)

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (23-12-08 21:34)

 
24-12-08 00:38  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No, takie podejście mi się podoba. Mam nadzieję, że uda ci się przezwyciężyć trudności i wykonać ładny model z być może niezbyt udanej wycinanki. Życzę powodzenia.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
24-12-08 09:20  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jak napisałem poprzednio, trzymam kciuki za dokończenie budowy i ciekawą, rzetelną relację ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-12-08 15:41  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Ja również, tym bardziej, iż temat nad wyraz ciekawy!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
24-12-08 16:43  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Powodzenia w budowie. Z chęcią zobaczę tę "Bryndzę" gotową :)))

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024