FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
22-12-08 22:54  [Relacja-game over] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Nie wiem co mnie pchnęło, ale zacząłem budowę, w tym samym dniu co model się ukazał. Pierwsze wrażenia jak na MM bardzo pozytywne, po relacji Cevy, coraz bardziej się zastanawiałem nad wywaleniem go, ale jak już zacząłem, to wypadałoby skończyć, nawet tak z czystej ciekawości, czy ten model da się skleić, choć szanse, ze go skończę są takie same jak trafienie 6 w lotku, w ostateczności mam szpachlę i aerograf.

Wszystkie listki odcinam nawet bez patrzenia i to ma być model kartonowy XXIw., czy jakaś wycinanka dla małych dzieci [bo nawet stare MM, nie miały aż tyle listków]?


Najpierw wziąłem się za kabinę pilotów i już podczas wycinania niektóre części wydały mi się podejrzane, ale po kolei.
Wycięte części kabiny oraz wręgi:


Przypasowanie orczyka, ten orczyk według mnie pasuje chyba do skali 1:20 [co najmniej]. Zresztą wszystko w tej kabinie jest za duże, pulpity boczne [cz.6] są za szerokie.:


Fotel [cz.9,10] też jest za szeroki w stosunku do pola [na długość jest ok.]:


Fotel i orczyki na swoim miejscu [dziwnie to wygląda]:


Tablica[cz.13] według instrukcji i tablicy przyrządów[cz.14]:


A tak lepiej pasuje cz.13 ;) i tak jest według kolumn sterownic [narysowanych u dołu]:


i już skończona kabina. Za wysoka okazała się cz.11,[z którą też miałem mały problem], [pole pod nią jest za szerokie i z widoku z góry troszkę widać białego], tylko zauważyłem to dopiero po wklejeniu tablicy :(


Oraz przymiarka tylnej wręgi z drzwiami:



Nawet nie pytajcie się jak pasuje podszycie kabiny....


Pozdrawiam i Życzę wszystkim wesołych i zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2009

--

Post zmieniony (04-06-10 21:33)

 
23-12-08 04:07  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Lu   

....ale bombki ----świąteczne.

 
23-12-08 09:07  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ale jak na razie sklejalne jest :) hehehehe :)

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
23-12-08 11:19  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,no, ciekawe...
Ze słabnąca nadzieją na ukończenie budowy bedę się przyglądał...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-12-08 12:25  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tym sposobem mamy 3. wątek o Bryzie, z którego zaczyna bić sarkazmem... Napiszę więc zanim temat się nie "rozwinie". Koledzy szanowni! Relacja relacją, ale niech się to nie przeradza w kolejny wątek ubliżający autorowi.

Pozwolę sobie przytoczyć relację Precyzyjnego z budowy OL49 . Również służyła ona wykazaniu błędów projektu. Ale... czy ktoś kogoś obraził? Czy prowokował do złośliwych komentarzy?

To piszę ja, czwartoligowy sklejacz, współczujący komuś, kto zaznał na tym forum zbyt wiele agresji i jadu.

Pozdrawiam i wesołych świąt!!!

 
23-12-08 12:26  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Krystian, mam parę uwag do Twojej relacji.
Jak widziałeś w relacji cevy, jego zarzuty były poparte konkretnymi zdjęciami, u Ciebie są stwierdzenia i komentarze typu : Nawet nie pytajcie się jak pasuje podszycie kabiny....
Jeżeli chcesz, żeby Twoja relacja była wiarygodna staraj się ewentualne błędy autora podpierać konkretnymi dowodami.
Jak widać z dotychczas zamieszczonych zdjęć jeszcze nie jesteś "wirtuozem nożyczek i kleju" więc zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że niektóre błędy mogą być niestety winą Twojego warsztatu, a nie projektanta, czyli jak napisałem powyżej każdy zarzut musi być solidnie udokumentowany.
Wytykasz autorowi opracowania szereg błędów w kabinie, czy masz na to jakieś dowody w postaci zdjęć, rysunków itp?
Życzę Ci powodzenia w dalszym klejeniu i pokonaniu przeszkód w drodze do zbudowania modelu tego ciekawego samolotu.

Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-12-08 13:00  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Rajkub wymiarowanie orczyka i foteli chyba dość wyraźnie pokazuje że autor relacji ma rację :) skala na pewno nie ta co powinna być :)

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
23-12-08 13:05  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Zgadzam się z Tobą, ale chcąc żeby relacja była rzetelna samo "oko" nie wystarcza. Poza tym Krystian neguje poprawność większej ilości elementów, a nie tylko orczyka i foteli ;-).
Bez dokumentacji może być odebrana jako próba zdyskredytowania modelu, a nie porządnie poprowadzona relacja.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-12-08 15:27  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

JacekPlacek - wyjąłeś mi to z usta. Krytyka jest dopuszczalna,ale mam wrażenie, że po prostu zrobiła się moda na ostre krytykowanie Bryzy i nie wypada nie nastawiać się negatywnie do modelu od samego początku. Trochę to przykre, zwłaszcza, że autor też jest utkownikiem forum. Jeżeli relacja ma powstać tylko po to, żeby dokopać autorowi, to wolę śledzić inne.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
23-12-08 15:31  Odp: [Relacja] M-28B Bryza MM 1:33, czyli Modele niesklejalne vol I
Miś Uszatek   

Kolego KRYSTIAN proponowałbym abyś wpierw poćwiczył dokładne wycinanie i formowanie elementów, a dopiero później czyli za parę latek będziesz mógł jechać po dowolnym autorze dowolnej wycinanki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024