FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
14-12-08 20:27  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zalecam spokój ... jak wyjdzie wycinanka ktoś ją weźmie na warsztat zrobi relacyjkę i wtedy będziemy analizować ...

--

 
14-12-08 20:32  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
bandi   

--



Post zmieniony (14-12-08 20:53)

 
14-12-08 20:33  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bandi, jak na razie to Ty tu bijesz pianę i unosisz się bezsensownie ubliżając ludziom. Skoro ADW Model wrzuciło na forum zdjęcia surówki z błędami i Ceva te błędy wskazał, to w Ich, nie twoim interesie jest nas modelarzy przekonać, że błędy te poprawiono.
Korsarz, Jacek, : jasne, że mogą się pojawiać pewne różnice i tu właśnie po wpisie Cevy powinien wkroczyć autor modelu z konkretnymi fotkami na potwierdzenie swojej wersji,
Tak by było chyba najrozsądniej nie? ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav

--

GG 6801515

Post zmieniony (14-12-08 20:58)

 
14-12-08 21:03  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Panowie..dajcie sobie na wstrzymanie.
Model jaki jest każdy widzi,ceva zauważył róznice z orygianłem na swoich fotkach i tyle jego.
Zauważył za małe felgi-ich wymiar, razem z oknami i kształtem bocznym dachu zostały wręcz obrysowane na dobrym "ruskim" planie i w modelu wyszło tak jak na nim.
Zauważył szczeline z przodu, w modelu wyjdzie ona niżej- to jest tylko model testowy.
Co do tylniego błotnika i przedniej szyby to nie mam pojęcia jak się ustosunkować,wydają sie dobre-no chyba, że chodzi o brak chlapacza, ale nie musi go być.

Jeżeli ktos chce mieć orygianł to najlepiej niech kupi sobie prawdziwego i postawi pod domem,bo to jest tylko model kartonowy,który zawsze będzie odbiegał od oryginału uproszczeniami itp.Wiele było dyskusji nad definicją modelu kartonowego i chyba wciąż każdy ma swoje zdanie.Jednemu się podoba -kupi.Innemu nie pasuje, to kupi inny model-woly wybór. Nie ma i nie będzie modeli doskonałych.

Śmiesznie od jakiegoś czasu robi sie na forum,.Większość "specjalistów" od modelarstwa mało się nie udusi ze szczęscia,że MM wyda np BRYZE.Każdy ma na jej temat zdanie,każdy już wie jaka to wersja i każdy ma juz miejsce na półce przygotowane na ten model, ale nikt jeszcze nie miał go w rękach-dziecinada poprostu.

Nie dyskutujmy na temat kamaza bo puki co nikt jeszcze go nie ma.

Naprawde nie chce tutaj żadnej złośliwości ale zastanówcie się co ...i po co... piszecie

pozdrawiam



Post zmieniony (14-12-08 21:18)

 
14-12-08 21:15  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

A tak przy okazji, że Wydawca czyta wątek ... nakład 250 sztuk sugeruje druk cyfrowy ... czy to prawda ??

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
14-12-08 21:23  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Wydawnictwo ADW   

Witaj ASTRA
To dziwne ale dostaliśmy dziś juz kilka telefonów z takim pytaniem.

Więc dla spokojności informuje że MODEL DRUKOWANY JEST TRADYCYJNIE -offsetowo.

Zaznaczyłem że nakład to 250 egzemplarzy bo w porównaniu do wczesniej wydrukowanego "ogórka" to bardzo mało i dośc szybko(jak na kartonówki) może zniknąć,tym bardziej że zainteresowanie polskimi kultowymi pojazdami powiększa się z tygodnia na tydzień :)

pozdrawiam

 
14-12-08 21:29  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Wydawnictwo ADW MODEL - to nie jest dziwne, że macie takie pytania, bo mało opłacalny jest druk na offsecie nakładów poniżej 1000 użytków, nie mówiąc już o 250 - stąd obawy. Ja osobiście NIGDY nie kupiłbym modelu wydrukowanego na cyfrówce, ale skoro Wasz model jest na offsecie to kamień z serca.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
14-12-08 23:14  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

O widzę że mnie jakaś impreza ominęła ;-) . Niestety do roboty iść musiałem. Czy może ktoś mi streścić wypowiedzi Bandiego bo nie chcę snuć domysłów.

Dziękuję wydawcy/autorowi modelu za odniesienie się do moich uwag. Posta pisałem "na szybko" więc nie wszystko przekazałem. Jednak widzę po odpowiedzi ADW , że część moich spostrzeżeń została dobrze zinterpretowana. Część jednak nie.
Zaczynając od początku.
Szyba i szczelina.
Szczelina powiedzmy że jest wyjaśniona, zostaje jeszcze szyba. Porównując zdjęcie z surówką twierdze że powinna być wyższa.
Posadowienie koła względem nadkola.
Sprawa ze strony autora nie wyjaśniona. Mnie się rzuciło w oczy że albo kabina jest za szeroka albo przednie koła mają za mały rozstaw.
Ściana boczna, błotnik i felga.
Widać że ten "ruski", dobry plan był chyba w wersji dla wywiadu gospodarczego ;-) ( na podobnej jakości planach ( rzut boczny z instrukcji obsługi ) zostały zaprojektowane polonez Atu i Kombi dla Orlika ), a tak poważniej to niewiele chyba jest wart skoro na pierwszy rzut oka widać zachwiane proporcje wskazanych przeze mnie elementów.
Nie trzeba się specjalnie wysilać żeby zobaczyć jak ma się powierzchnia felgi do powierzchni boku kabiny ( i wielkość opony nie ma tu znaczenia ). W kwestii błotnika to nie chodziło mi o jego zakończenie czy brak chlapacza,a o jego kształt w widoku z boku ( za bardzo stromo opadająca przednia część ), że o braku zaokrąglenia przejścia góry błotnika w bok nie wspominam.
Na resztę szczegółów nie zwracałem uwagi i wychwyciłem te najbardziej dla mnie istotne i rzucające się w oczy.

ps. Proszę ( uwaga do wydawcy/projektanta ) zwrócić się do fabryki autobusów w Sanoku po dokumentację do projektowania przyszłych bestselerowych ( pisze to jak najbardziej poważnie ) tematów. Fabryka ta jako praktycznie jedyna w Polsce ma kompletne archiwum z dokumentacją produkowanych przez siebie autobusów.
Wydawnictwo ADW czekam z utęsknieniem na poprawnie zaprojektowane modele Sanów i Autosanów z H-9 na czele.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-12-08 01:12  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PS: mi osobiście offset przy takim nakładzie brzmi podejrzanie, ale ja już od pół roku nie zajmuję się poligrafią, może i coś się w tym czasie pozmieniało ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav

--

GG 6801515

Post zmieniony (15-12-08 02:24)


dopisek moderatora
Jaroslav, przeczytaj "ranną pocztę"

Rajkub

 
15-12-08 10:15  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Sorry, Ceva, widzę, że masz rację odnośnie błotników, felg i szyb. Widocznie naprawdę powinienem się udać do VisionExpress.

A tutaj przykład Kamaza ze szczeliną pomiędzy grillem a zderzakiem.



Post zmieniony (15-12-08 10:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024