FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-12-08 10:33  Odp: [Zapowiedź] KAMAZ WYWROTKA -ADW MODEL
cloudwalker 

 - 0

Tylko ten ukraiński kamuflaż bym zmienił ;)

 
14-12-08 12:04  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
stazi 

 

Wydawnictwo ADW MODEL napisał:

> Dodam że nakład modelu to tylko 250egz.
> --

Tym bardziej nie kupię

--
"dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
S. Lem

 
14-12-08 13:30  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ponieważ dawno nie narzekałem teraz mam okazję.
Z wielkim trudem udało mi się odnaleźć w internecie fotografie tego unikatowego pojazdu i postanowiłem zestawić ze sobą zdjęcia oryginału z kartonową "kopią".
Wielkość "szczeliny" między pokrywą silnika a zderzakiem i kształt i proporcje przedniej szyby.

Posadowienie przedniego koła względem błotnika.

Proporcje i wielkość bocznego okna, grubość ramek drzwi, kształt dachu, kształt błotnika wielkość felg.


Może następne wydane 250 egzemplarzy ma szanse być poprawione.

W razie czego polecam usługi jednej z firm http://www.visionexpress.pl/

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
14-12-08 13:48  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
stazi 

 

Ceva napisał:

> Może następne wydane 250 egzemplarzy ma szanse być poprawione.
>
>--

Niech poprawią także kształt kipra i zaokrąglą "osłonki" obok świateł przednich

swoją drogą: seria próbna w 250 egz....
fiu... fiu...

--
"dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
S. Lem

 
14-12-08 18:40  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
bandi   

--



Post zmieniony (14-12-08 20:53)

 
14-12-08 19:39  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Po pierwsze kolego bandi naucz się polskiego!!
Po drugie jeżeli już wrzucasz na kogoś to sprawdź kim on jest. Ceva nie wydaje mi się żółtodziobem, a jeżeli nim jest to 3/4 ludzi z tego forum nie zasługuje na miano żółtodzioba.
Po trzecie Ceva nie bije piany, a znalazł ciekawe błędy opracowania, którymi się podzielił z resztą kolegów. Czy wydają Ci się one nieprawdziwe? Ze zdjęć przedstawionych przez niego tak się nie wydaje. Dzięki temu wydawca będzie mógł poprawić to i tamto, i model będzie o wiele lepszy.

Aha...a co do "detalizacji" to gdzie takiej nie było, bo nie bardzo rozumiem??



Post zmieniony (14-12-08 19:41)

 
14-12-08 19:42  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Bandi, w taki sposób nie prowadzi się dyskusji.
Epitety typu "żółtodziobki" są co najmniej nie na miejscu. Ceva nie bił piany, tylko na konkretnych elementach modelu i zdjęciach oryginału wskazał elementy jego zdaniem nieprawidłowo zaprojektowane.
Do tego, żeby oceniać model poddany osądowi, którego zdjęcia są dostępne nie trzeba być ani projektantem, ani wykonawcą modelu.
Jeżeli do tej pory nie widziałeś tak zdetalizowanego modelu, to wybacz, mało jeszcze widziałeś.
--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
14-12-08 20:03  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ej, myslicie, że wszystkie Kamazy są identyczne? Nie ma to jak rosyjska seryjna produkcja przecież, nie?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
14-12-08 20:12  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
bandi   

--



Post zmieniony (14-12-08 20:54)

 
14-12-08 20:24  Odp: [Zapowiedź] Kamaz wywrotka - ADW MODEL
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kamaz 5511 (BTW: na stronie wydawnictwa w "Nowościach" podane jest 5410) był produkowany pewnie ze 30 lat, jeśli był poddawany jakiemuś faceliftingowi, to właśnie elementy takie jak przednie nadkola, osłonki przednich świateł mogły się zmieniać. Felga może się wydawać za mała przy oponie większego rozmiaru. Przetrzepałem trochę internet i wypatrzyłem też Kamazy o różnych szczelinach pomiędzy zderzakiem a atrapą, o różnych kształtach kipra.

Zgodzę się z Cevą co do kształtu dachu i bocznego okna. Co do przedniej szyby... hmmm... chyba się udam do VisionExpress;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024