FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-11-08 17:21  [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, po szczęśliwym zakończeniu budowy Chi-he postanowiłem zmierzyć się z kolejnym modelem p. Mistewicza, tym razem samolotem.

Jak na razie model skleja się dobrze, a wszelkimi niedociągnięciami obarczam siebie i swój warsztat. Oto efekty dotychczasowych prac:








Jeśli przybędzie coś w międzyczasie, nie omieszkam wstawić nowych zdjęć.
Pozdrawiam!

--



Post zmieniony (30-11-08 22:05)

 
29-12-08 21:16  Odp: [Relacja] Brewster "Buffalo" Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam wszystkich oglądających po długiej przerwie. Prace nad Buffalo znowu ruszyły więc odświeżam wątek. Model wzbogacił się w tzw. międzyczasie o "ogon". Etapy powstawania przedstawiam poniżej. Dodam tylko, że na tym etapie budowy nie natrafiłem na żadne problemy. Jak widać nie zdecydowałem się na wyodrębnienie ze stateczników powierzchni sterowych.







C.d.n. Pozdrawiam!

--

 
29-12-08 21:37  Odp: [Relacja] Brewster
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Relacje tego typu motywują mnie do pracy, H-34 bardzo mi się podoba. Wydawnictwo również daje radę! Zapomniałem dodać, nareszcie ruch w relacjach "samolotowych" Super!!

--


GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

Post zmieniony (29-12-08 21:38)

 
01-01-09 17:27  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, po sylwestrowych zabawach postanowiłem w Nowy Rok wzbogacić Buffalo o przynajmniej jedno skrzydło. Plan się powiódł i jak widać na zdjęciach poniżej, prawe skrzydło jest już wykonane. Mam nadzieję, że z lewym również nie będzie większych problemów i w niedługim czasie dołączy do modelu.







C.d.n. Pozdrawiam!

--

--



Post zmieniony (01-01-09 17:33)

 
01-01-09 18:57  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
pawkule   

Witaj. Na jednym ze zdjęć widnieje klej z takim "czymś". Mógłbyś zdradzić co to jest i czy to jest Twoja myśl techniczna?
Pozdrawiam.

 
01-01-09 23:13  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Buffalo doczekał się drugiego skrzydła:



pawkule: szczerze mówiąc nie wiem co masz na myśli, w tle widać ni mniej ni więcej tubkę butaprenu która sama w sobie ma zwężającą się końcówkę ułatwiającą jego rozprowadzanie.

C.d.n. Pozdrawiam!

--

--

--

 
02-01-09 00:56  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Czy zgadzasz się z ( niewieloma ) moimi uwagami dotyczącymi tego projektu, a zawartymi w mojej relacji http://www.papermodels.pl/topics1/relacja-brewster-bufallo-mk-i-kartonowa-kolekcja-vt1716.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=bufallo&start=0 ? Zwłaszcza chodzi mi o pasowanie skrzydeł do kadłuba.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-09 14:20  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Ceva, potwierdzam Twoje spostrzeżenia, skrzydła dokładnie nie przylegają do kadłuba. Nie przejmowałem się tym jednak, gdyż wszelkie niedokładności zostały przysłonięte przez paski. A tak na marginesie to szacunek za tak wspaniałe wykonanie Buffalo. Szczerze mówiąc odebrałeś mi ochotę na dalsze sklejanie tego modelu - przynajmniej na jakiś czas ;). Miejsca styku segmentów i oszklenie kabinki to mistrzostwo świata. Pozdrawiam!

--

 
04-01-09 21:55  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Budowa Buffalo posunęła się nieco naprzód, tym razem dorobiłem kolejny fragment kabiny wraz z kozłem przeciwkapotażowym. Łączenie obu segmentów kabiny zrobiłem w oparciu o zakładkę z przezroczystej folii, co zaznaczyłem strzałką na zdjęciu pierwszym. Błąd jaki przytrafił mi się na tym etapie budowy to niesymetryczny kozioł przeciwkapotażowy. Jego środek nie wypada dokładnie w osi samolotu tylko przesunięty jest nieco w lewo. Oto zdjęcia:




C.d.n. Pozdrawiam!

--

--

--

--

 
04-01-09 22:03  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

H-34 owiewka za kabiną powinna być bardziej "szpiczasta" . Zresztą wyjdzie ci to po sklejeniu wiatrochronu.
Jak do tej pory robota idzie Ci wzorowo :-)

ps. Link do swojej relacji wkleiłem nie w celu zniechęcenia Ciebie do dalszych prac, tylko wrodzonego lenistwa, bo nie chciało mi się tłumaczyć w czym rzecz ze skrzydłami ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-01-09 22:49  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, tym razem Buffalo wzbogacił się o podwozie. Poniższe zdjęcia pokazują etapy powstawania kółek oraz efekt końcowy po przyklejeniu wszystkiego do kadłuba i skrzydeł (poza paroma drobiazgami). W sumie jestem średnio zadowolony z efektu końcowego ze względu na nieudany retusz krawędzi i plamę super glue na prawym kole (widać na ostatnim zdjęciu). Z drugiej strony tragedii też nie ma także nie ma co narzekać.





C.d.n. Pozdrawiam!

--

--

--

 
09-01-09 12:53  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ogólnie,to fajnie , choć kółeczka za słabo oszlifowane...Przypominają współczesne opony samochodowe ;-)
Powinny być bardziej okrągłe.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-09 18:16  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, jak pisze kol. Mariusz - bardzo sympatycznie to wygląda. W porównaniu z Brewsterem od Hal'a to model duuużo łatwiejszy, lekko strawny i bez konserwantów. Ja osobiście preferuję krwiste befsztyki z mnóstwem smakowitych niuansów - ale to ma czasem różne konsekwencje - mój Bawół z Kartonowego Arsenału buduje się siódmy miesiąc...

 
09-01-09 20:01  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

MARIUSZ masz rację :) dopiero jak to napisałeś uzmysłowiłem sobie, że można je było jeszcze papierkiem potraktować.
Pozdrawiam!

--

 
09-01-09 20:09  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A mógłbyś zrobić fotkę podwozia od przodu, bo mam wrażenie że się nieco rozjeżdża na boki. Co do kształtu bieżnika to przyłączam się do uwag moich przedmówców.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
10-01-09 18:28  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Ceva, dla ciebie zdjęcie podwozia widziane od przodu ze wspaniale wyeksponowaną plamą na kole :). Myślę, że koła się nie rozjechały i jako tako to wygląda.
Pozdrawiam.



--

 
10-01-09 18:55  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Wygląda w porządku ;)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
10-01-09 23:02  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

przydał by się kątomierz;) Wygląda symetrycznie:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
11-01-09 11:22  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zastrzeżeń brak i tak trzymać :-)

ps. To jednak było złudzenie apteczne ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-01-09 00:12  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, po sporej przerwie prace nad Buffalo znowu posunęły się nieco do przodu. Tym razem przybyła makieta silnika i jego osłona. Generalnie nie miałem z tymi elementami żadnych problemów chociaż sam silnik wyszedł większy niż pokazywały to rysunki i ledwo mieścił się w osłonie. Poza tym drążki popychaczy są chyba za cienkie, choć najgorzej chyba to nie wygląda.



--

--

 
18-01-09 11:50  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakoś tak mimo, że w ogóle lotnictwo to nie moja działka, to mam jednak pytanie: to coś co biegnie od goleni podwozia do kadłuba to ma być co ? Bo zastanawia mnie umiejscowienie - w pierwszej chwili myślałem, że siłownik, ale jego umiejscowienie wylucza możliwość schowania podwozia... podpórka ? To skąd się bierze ?

 
18-01-09 11:54  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O ile wiem, to JEST element wciągnika, składany, nie teleskopowy - łamał się w kierunku do wnętrza wnęki.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-01-09 12:02  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tego co wiem był to element sztywny.Jego punkt mocowania w kadłubie w momencie chowania podwozia przesuwał się ku górze,ciągnąc za sobą koło wraz z golenią.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-01-09 14:07  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To rugie mnie bardziej przekonuje, aczkolwiek tak na oko to punkt mocowania by musiał dojechać do góry kabłuba, albo element jednak był również teleskopowy. Wersja łamana mnie nie przekonuje, bo punkt mocownia wypada poniżej schowanej opony, i jakoś na mój gust nawet złamane by z nią kolidowało....

 
18-01-09 14:15  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A nie ma wycięcia w stropie komory goleni?
Byłoby to tak, że część kadłubowa wciągnika unosi się na podłużnej osi na poziomie stropu komory koła i ciągnie za zawias drugą część wciągnika umocowaną do dolnej części goleni. Nigdzie nie wspomniałem, że części są równej długości.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (18-01-09 18:41)

 
18-01-09 15:54  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ta "rozpórka" wciągająca podwozie była "łamana" z zawiasem w dolnej części. Zawias jest zresztą uwzględniony w modelu (cz.94). Rysunek i zdjęcia wyjaśniają chyba wszystko w tym temacie.


--
http://www.kartonowa.pl

 
18-01-09 16:25  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakie podziwione... ale dziękuje za wyjaśnienia ;)

 
18-01-09 18:00  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, dziękuję panie Pawle za wyjaśnienie zagadki, bo i mnie to pytanie nurtowało w trakcie sklejania, zaglądałem do środka i zastanawiałem się "gdzie to wszystko się chowa?".
A tymczasem Buffalo wzbogacił się o śmigło i dodatkowo o przyrząd celowniczy. Pomału pomału budowa zbliża się do końca, ale odetchnę z ulgą dopiero po wykonaniu owiewki i kolejnego segmentu kabinki.




Pozdrawiam!

--

--

 
24-01-09 11:31  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, budowa Buffalo dobiegła końca. Podsumowując, model jest bardzo dobrze opracowany i nie powinien sprawiać problemów podczas budowy. W moim modelu nie ustrzegłem się paru błędów: styki segmentów kadłuba są za bardzo rzucające się w oczy, kozioł przeciwkapotażowy przechylił mi się nieco w prawo, końcówki skrzydeł nieprawidłowo sklejone (dopiero w relacji QŃ-a zobaczyłem jak się to powinno robić), antena trochę za włochata, niedoszlifowane koła. Pewnie jeszcze by się trochę tego znalazło. Nie zmienia to faktu, że z końcowego efektu jestem zadowolony i model z czystym sumieniem mogę polecić innym. Dzięki za oglądanie relacji i cenne uwagi.







Pozdrawiam!

--

 
24-01-09 14:02  Odp: [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

U mnie takie niedociągnięcia to standard :D
A model wygląda naprawdę super!
Gratuluję wykonania, a szczególnie czystości.
Jeżeli można spytać, to co następne?
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (24-01-09 14:04)

 
25-01-09 16:05  Odp: [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Sympatyczny grubasek ;-)
A Twoje błędy? Najważniejsze że zdajesz sobie sprawę z ich istnienia co na pewno zaprocentuje na przyszłość.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-01-09 17:58  Odp: [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z tymi błędami to bym tak nie przesadzał. Nie jest tak źle. Może co niektóre elementy wyszły mi lepiej, ale ja trochę malowałem, retuszowałem. A samolocik nie jest aż taki łatwy. Jest nad czym powalczyć, choć muszę przyznać, że jest dobrze spasowany.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024