FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-01-09 11:50  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakoś tak mimo, że w ogóle lotnictwo to nie moja działka, to mam jednak pytanie: to coś co biegnie od goleni podwozia do kadłuba to ma być co ? Bo zastanawia mnie umiejscowienie - w pierwszej chwili myślałem, że siłownik, ale jego umiejscowienie wylucza możliwość schowania podwozia... podpórka ? To skąd się bierze ?

 
18-01-09 11:54  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O ile wiem, to JEST element wciągnika, składany, nie teleskopowy - łamał się w kierunku do wnętrza wnęki.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-01-09 12:02  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tego co wiem był to element sztywny.Jego punkt mocowania w kadłubie w momencie chowania podwozia przesuwał się ku górze,ciągnąc za sobą koło wraz z golenią.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-01-09 14:07  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To rugie mnie bardziej przekonuje, aczkolwiek tak na oko to punkt mocowania by musiał dojechać do góry kabłuba, albo element jednak był również teleskopowy. Wersja łamana mnie nie przekonuje, bo punkt mocownia wypada poniżej schowanej opony, i jakoś na mój gust nawet złamane by z nią kolidowało....

 
18-01-09 14:15  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A nie ma wycięcia w stropie komory goleni?
Byłoby to tak, że część kadłubowa wciągnika unosi się na podłużnej osi na poziomie stropu komory koła i ciągnie za zawias drugą część wciągnika umocowaną do dolnej części goleni. Nigdzie nie wspomniałem, że części są równej długości.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (18-01-09 18:41)

 
18-01-09 15:54  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ta "rozpórka" wciągająca podwozie była "łamana" z zawiasem w dolnej części. Zawias jest zresztą uwzględniony w modelu (cz.94). Rysunek i zdjęcia wyjaśniają chyba wszystko w tym temacie.


--
http://www.kartonowa.pl

 
18-01-09 16:25  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jakie podziwione... ale dziękuje za wyjaśnienia ;)

 
18-01-09 18:00  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, dziękuję panie Pawle za wyjaśnienie zagadki, bo i mnie to pytanie nurtowało w trakcie sklejania, zaglądałem do środka i zastanawiałem się "gdzie to wszystko się chowa?".
A tymczasem Buffalo wzbogacił się o śmigło i dodatkowo o przyrząd celowniczy. Pomału pomału budowa zbliża się do końca, ale odetchnę z ulgą dopiero po wykonaniu owiewki i kolejnego segmentu kabinki.




Pozdrawiam!

--

--

 
24-01-09 11:31  Odp: [Relacja] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, budowa Buffalo dobiegła końca. Podsumowując, model jest bardzo dobrze opracowany i nie powinien sprawiać problemów podczas budowy. W moim modelu nie ustrzegłem się paru błędów: styki segmentów kadłuba są za bardzo rzucające się w oczy, kozioł przeciwkapotażowy przechylił mi się nieco w prawo, końcówki skrzydeł nieprawidłowo sklejone (dopiero w relacji QŃ-a zobaczyłem jak się to powinno robić), antena trochę za włochata, niedoszlifowane koła. Pewnie jeszcze by się trochę tego znalazło. Nie zmienia to faktu, że z końcowego efektu jestem zadowolony i model z czystym sumieniem mogę polecić innym. Dzięki za oglądanie relacji i cenne uwagi.







Pozdrawiam!

--

 
24-01-09 14:02  Odp: [Relacja/Galeria] Brewster ''Buffalo'' Mk.I (Kartonowa Kolekcja)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

U mnie takie niedociągnięcia to standard :D
A model wygląda naprawdę super!
Gratuluję wykonania, a szczególnie czystości.
Jeżeli można spytać, to co następne?
--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (24-01-09 14:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024