FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-02-09 22:21  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
rasta87 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Witam.
Model prezentuje się świetnie, jest inspiracją dla mojego F-16C Block 52+ z MM! Nie chciałbym żeby to co teraz napisze zostało odebrane jak wymądrzanie się, ale czytałem na jednym z innych forów (już nie pamiętam na którym), że podwieszanie uzbrojenia pod tak "otwartym" modelem nie jest wskazane, ja bym widział uzbrojenie na wózkach w gotowości do podwieszenia.
Pozdrawiam

--

 
20-02-09 00:33  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Masz rację podwieszenie uzbrojenia jest błędem merytorycznym (BTW uzbrojenie na wózkach też będzie w przypadku serwisowania samolotu), natomiast nie jest to model konkursowy. Ma sporo błędów, które go skutecznie eliminują. W moim zamyśle miał być to model F-16 w całej swojej okazałości, z maksymalną (jak na moje umiejętności) waloryzacją. Niewątpliwie podwieszenia w postaci bomb i rakiet nadają szesnastce rasowości. Ja skupiłem się nad tym, aby model był efektowny. Nie będe budował dla niego dioramy na wzór hangaru z załogą mechaników. Wydaje mi się, że taka zgodność z rzeczywistością jest właśnie zarezerwowana dla takich inscenizacji.
Dzięki za komentarz. Powodzenia i dużo cierpliwości w Twoim modelu Jastrzębia. MM nie da ci dużego pola do popisu. Sklejając model z MM miałem nadzieje, że zwaloryzuje go tak jak ten, natomiast dużym sukcesem jest dokończenie budowy. Po poradzeniu sobie z błędami opracowania odechciewa się wszystkiego z walorką na czele. Tutaj masz linka do mojej galerii, opisałem tam kilka baboli. URL=http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=147763&t=147763&filtr=0&page=1

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
27-02-09 12:20  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czas na następną aktualizację wątku. Stan fotek na dzien 19.02.2009. Zrobiłem Sidewindery i prowadnice na pylonach pod te rakiety.


Pozdrawiam Wszystkich

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
27-02-09 12:42  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I kolejna porcja fotek. Stan na 23.02.2009. Tutaj glównie uzbrojenie. Bomby mk-80 (?) są bardzo łatwe w klejeniu dodatkowo zmieniłem ich kolor na odpowiedni i bardzo fajnie się zmatowiły.



--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
27-02-09 13:14  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tutaj porównanie wyżej wymienionych bomb.


--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
27-02-09 13:39  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To już ostatnia partia zdjęć. stan na 26.02.2009. I koniec budowy zbliża się nie uchronnie, trochę szkoda, bo model daje sporo satysfkacji. Myślę, że tydzień to rozsądny termin ukończenia szesnastki.






Pozdrawiam Wszystkich i dziękuje za odwiedziny mojej relacji.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
03-03-09 17:58  [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mała aktualizacja wątku. Zrobiłem rakietę Amraam (rakiety z Kartonowego fana) i dodałem światła pozycyjne na krańcach skrzydeł (w ramach waloryzacji)
Rakiety Amraam są sklejone na wałku papieru aby je wypełnić i nie załamywac kartonu (praktyka z budowy rakiet w f-14) Po uformowaniu czubków rakiet zalałem je superglue i oszlifowałem, po czym pomalowałem białym humbrolem.

Światła pozycyjne są zarówno na skrzydłach jak i pod nimi.

Ogólne.



Pozdrawiam i mam nadzieje, że model Wam się podoba, a przynajmniej jest do zaakceptowania.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
03-03-09 23:47  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
rasta87 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Może się będę powtarzał, ale powie że 16stka w Twoim wykonaniu wygląda znakomicie, będę dalej obserwował i korzystał z Twoich doświadczeń.
Pozdrawiam

 
04-03-09 16:14  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Aleś ją doposażył ...
Przypomina mi drobną laseczkę z dużym biustem.

--
serwusik

 
05-03-09 00:18  [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za komentarze, juz myślałem, że model zostanie pozostawiony bez komentarza i nikomu się nie podoba:) Obecnie model jest już na ukończeniu. Fotki wstawię niedługo. Ta "drobna laseczka z dużym biustem" pochłonęła bardzo dużo pracy i nigdy nie poświęciłem jednemu modelowi takiej ilości czasu więc tym bardziej cieszę się, że jest do przyjęcia:) A z doposażeniem hmm uznałem że taki zestawik zapewni mu efektowność i wyważenie.
Zastanawiam się nad kilkoma sprawami: czy na pylonie kadłubowym między podwoziem warto zrobić zasobnik ALQ-119 ECM Pod i drugi problem Czy warto zastosować na nim brudzing (skrzydła, dysza, miejsce przy vulcanie, podwozie) uprzedzam, że jeszcze tego nie robiłem i opierał się będę na wiedzy z forum.

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024