FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-12-08 15:27  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kolejne fotki z budowy.
Stan na 3.12.2008

Działko vulcan (wersja pierwotna, zwaloryzowana jest już przygotowana fotki niedługo)




--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:38)

 
05-12-08 08:34  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszystko cacy, ale do pasowania mógłbyś się bardziej przyłożyć. Wręgi są z a duże i wciskane na siłę porobiły krowie żebra. Ostrożniej tez z braniem kadłuba w ręce, bo na drugim zdjęciu widać powgniatane poszycie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
05-12-08 09:34  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Stan na 4.12.2008 Walorka działka z brudzingiem. Dokończona uszczelka w kokpicie.Elementy przy wlocie powietrza.
Na początek fotki całości.



Kilka detali działka

I już działko zwaloryzowane. Trudno mi było uchwycić to aparatem, ze zdjęć można odnieśc wrażenie bałaganu w przedziale vulcana, ale na żywo jest ład i porządek tylko trochę przybrudzony:)



--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:38)

 
05-12-08 13:33  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ok postaram się bardziej przyłożyć :), natomiast jest to model bardzo wymagający z zaawansowaną waloryzacją, a ja nie mam zbyt dużego doświadczenia w klejeniu stąd te błędy, nie wspominając o błędach opracowania, o których można poczytać w relacji z klejenia tego sokoła Tad'a. Mimo to model ukończe choćby nie wiem co:).

No i mam pytanie do szanownych kolegów, otóż zastanawiam się w którym miejscu wyciąć klapolotki w skrzydłach. Na zdjęciu linie potencjalnego cięcia oznaczonę są 1,2,3.

Pozdrawiam i dziękuje za komentarze

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:38)

 
15-12-08 21:56  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Widzę, że nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie dotyczące lini cięcia klapolotek w skrzydłach. No trudno jakoś sobie poradzilem z wycięciem. Właśnie z wycięciem byloby ok gdyby nie koszmarnie spartolona robota w trakcie robienia skrzydeł:((( Ale na początek statecznik pionowy:
Waloyzacja polegała na rozcięciu steru i pewnym uwypukleniu z boku na podstawie statecznika.

A teraz wyżej wymieniony horror:( Jednym słowem poszycie jest pogięte, źle ułożone na wręgach itd itpPo tym co zrobiłem ze skrzydłami zastanawiam się nad dalszymi losami tego projektu. Co do ukończenia jestem prawie pewny, natomiast muszę to poprawić.
Wyjście A: Zastosować nowe części i zrobić to jeszcze raz, niestety mam jedną wycinankę. Wydruk skanu???
Wyjście B: Zrobić jakiś brudzing, szpachlę i liczyć że jakoś między pylonami podwieszeń jakoś się to ukryje. Za dużo jakoś???
Wyjście C: Próba odcięcia tego co przykleiłem i zrobienia tego jeszcze raz.




Pozdrawiam Wszystkich, ech wracam do rozmyślań co tu robić dalej.

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:39)

 
12-01-09 21:31  Odp: [relacja] zwaloryzowany F-16 C od Halińskiego
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jak na mój gust, to troszeczkę przesadziłeś z waloryzacją. Z włanych doświadczeń wiem, że model jest dosyć trudny - to po pierwsze, po drugie - prawidłową waloryzację przy użyciu tego samego zestawu z Kartonowego Fana widziałem tylko raz - u Marcina Grygla, na dodatek on ją robił po sklejeniu modelu(nawiasem mówiąc, zęby i całą szczękę zbierałem wtedy do woreczka). Kolejną sprawą jest to, żę na kesonach, pobokach tyłu kadłuba są namalowane linie przebiegu profilu skrzydłą, wobec czego moim zdaniem powinieneś darować sobie cięcie klapolotek. Jeśli natomiast chodzi o realizm wycinanki, to samolot F-16 w trakcie postoju na płycie lotniska wszystkie powierzchnie sterowe ma na zero. Klapolotki wychylają się tylko do staru i lądowania, co zresztą jest zależne od komputera pokładowego, a nie od pilota. Oczywistym faktem jest, że dla modelarza wychylenie maksimum powierzchni sterujących powoduje wzrost atrakcyjności modelu, jednak nalęzy moim zdaniem zadbać o podstawową dozę realizmu projektu - w związku z czym mam propozycję, abyś wykonał ten model w jako serwisowany - czyli bez uzbrojenia podwieszanego. Oczywiście możesz się z tą propozycją nie zgodzić - to Twój wolny wybór.

Dodatkowo kilka uwag - szczególną uwagę zwróć podczas klejenie podwozia, gdyż instrukcja jest nieco trudna do odczytania. Ze zrobionych przez Ciebie fotek wynika również, że pasowałoby zmienić nieco kształt wlotu powietrza do slinika, a poza tym nie mam zastrzeżeń.

Życzę powodzenia i dalszych sukcesów, oraz przede wszystkim zadowolenia z włąsnej pracy.
Pzdr Viper :)

--
Lotnictwo, czołgi

 
14-01-09 12:59  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za komentarz, faktycznie pomysł aby nie rozcinać skrzydeł jest rozsądny i prawdopodobnie zastosuję się do niego. Co do skrzydeł to postanowiłem, że zrobie je jeszcze raz, te w modelu są do wyrzucenia. Nowa wycinanka jest już załatwiana na giełdzie kartonowej (jestem jeszcze otwarty na propozyję). Pracę zostaną wznowione jak najszybciej.
Viper co do podwieszeń to nie podjąłem jeszcze decyzji kusi mnie żeby go uzbroić zważywszy na bogactwo uzbrojenia ale tą sprawę zostawię sobie na końcówkę budowy.
Pozdrawiam

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:39)

 
26-01-09 18:31  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam Wszystkich po dłuuugiej przerwie w klejeniu. Do dzisiaj coś tam przy modelu zrobiłem i postanowiłem pokazać dotychczasowe prace. Po pierwsze odcięte zostały haniebne skrzydła. Tutaj ogromne podziękowania za wycinankę od Darka. Jednak nasza giełda okazała się lepsza niż allegro:)
Ok ale czas na fotki:
Nowe skrzydła i Stery wysokości

Tutaj już hamulce aerodynamiczne z zestawem waloryzującym z Kartonowego Fana.


I stan na 26.01.2009.Podwozie przednie zostało zwaloryzowane o element nad kołem plus kable. Koła drewniane z gomixu.


Na razie to wszystko. Pozdrawiam

--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:40)

 
07-02-09 22:35  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czas odkużyć wątek drodzy Forumowicze:)
Stan na 02.02.2009



Mała przymiarka całości.


--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:40)

 
07-02-09 22:45  Odp: [relacja] Zwaloryzowany F-16C od Halińskiego
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I stan na 03.02.2009. Wbrew pozorom podwozie klei się łatwo i przyjemnie natomiast trzeba uwazać na symetrię i wypoziomowanie modelu. Oto efekty



--

Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.



Post zmieniony (10-02-09 21:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024