FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-08 09:49  [R/G] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam wszystkich w mojej nowej relacji !
Relacja ma być szybka i dynamiczna.Tak sobie postanowiłem, a wszystko to w celu treningu "silnej woli" ;-) ;P
Trochę też,by "odreagować" ślimaczące się w nieskończoność inne moje relacje ;-)

Tytułowy model jak już wspomniałem w tytule wątku to wycinanka zamieszczona w nr 2/2004 Kartonowego Hobby ( ANSWER ) , nawiasem mówiąc serii już nieistniejącej ( lub zawieszonej).
Wycinanka zawierała parę samolotów - drugim ( pierwszym? ) był P 38J Lightning,którego budową zamęczałem Was już kiedyś...klik
Tradycyjnie-okładeczka:

Aby pierwszy odcinek serialu był kompletny i pasjonujący zapodaję niniejszym fotkę pierwszego elementu,wykonanego z cz.nr.1 , czyli prosty walec stanowiący okapotowanie silnika:

Mogę z całą satysfakcją i zadowoleniem stwierdzić,że wszystko pasowało idealnie! :D
Tyle tytułem wstępu.Mam nadzieję,że relacja będzie się podobała...
Czekam na Wasze głosy :P

--

Post zmieniony (07-06-11 12:09)

 
31-08-08 12:44  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

No relacja teoretycznie rozpoczęta, ale nie widzę zdjęcia podklejonych wręg ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-08-08 13:20  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szczegóły mniej pasjonujące,by nie powiedzieć nudne , celowo pominąłem. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-08-08 21:40  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Teraz juz wiem, po co tak uparcie szukales informacji nt. "Foki" :) Tylko myslalem, ze bedziesz jakas na A-5 w 1:33 przerabiac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-08-08 22:13  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To tak dokładne dane są potrzebne do sklejenia pięćdziesiątki ? ;-)
Czy jednak modelik będzie "podrasowany" ?

--


 
01-09-08 07:14  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Monster sQbee   

Miło będzie popatrzyć, tym bardziej , ze to kolejna 50-tka w której podkleiłem wręgi.

 
01-09-08 07:31  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Wychodzi na to że tych P39 wyszło jednak nieco więcej ;-) Trochę się wprawdzie spóźniłem na Lightninga ale na Fokę tez chętnie popatrzę ;-)

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
01-09-08 14:01  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki serdeczne za liczny "odzew" i jeszcze liczniejsze odwiedziny wątku ( od wczoraj ponad 600...8) ).

Już odpowiadam"
Raduss - Modelik chcę wykonać tak,aby nie przypominał zabawki , w jakiś tam swój sposób chcę go "podrasować" , choć to określenie trochę na wyrost ;-) Na pewno spróbuję wykonać przezroczystą kabinkę.

Sprudin - nic straconego , możesz mojego P 38 J wciąż obejrzeć klikając w pomarańczowy "klik" w pierwszym poście ;-).

Ale wracajmy do modelu.
Następny w kolejności segment wykonany przeze mnie to cz. 11 (okapotowanie silnika w kierunku"do przodu").

Tutaj popracowałem nieco nad wytłoczeniem powierzchni,tak by możliwie najlepiej uzyskać zaokrąglenie( trzonkiem pędzla na gumce ).Jak sie okazało w tym segmencie wręga "A" była za duża,ą przednia wręga 11A wymagała oszlifowania pod kątem ( krzywizna poszycia).Stwierdziwszy brak wręgi na tylnej powierzchni kolejnego segmentu ( jak niżej) dodałem widoczne na zdjęciu paseczki papieru,które w przyszłości mają za zadanie ułatwienie przyklejenia właśnie kolejnego segmentu.

Przypomniało mi się jeszcze coś: przed rozpoczęciem wycinania części zaimpregnowałem wycinankę rozcieńczonym lakierem Nitro.

Na zakończenie części silnikowej wykonujemy jeszcze drobny segmencik z cz.12.
Tutaj także było tłoczenie poszycia.Wręga 13,będąca jednocześnie imitacją charakterystycznego wentylatora pasuje dobrze,zwłaszcza po dobrym "wtrłoczeniu" poszycia.
W tak zwanym "międzyczasie" skleiłem kolejny ( doogonowy tym razem) segment z cz.2.
W tym momencie stwierdza się,że obie jego wręgi są za małe...(części C i D ).

Po sklejeniu do kupy wyszło takie coś:

Aby jednak nie popaść w samouwielbienie i nie spocząć na laurach,stwierdziłem takie coś:


Jak widać czerwono-białe kliny namalowane na osłonie zaczynają coraz bardziej się "rozjeżdżać" idąc ku dołowi segmentów ;-(

Zaczynają się duże schody... ;-( ( a miało być tak pięknie... ;-) )

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (01-09-08 14:08)

 
01-09-08 21:23  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Tłoczonko górą!! Oglądam i kibicuję:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
02-09-08 09:42  Odp: [relacja] FW 190 A5 1:50 Kartonowe Hobby 2/2004. ( relacja dynamiczna).
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,jak dynamicznie - to dynamicznie:
Kolejne segmenty kadłuba.
Na tym etapie okazało się, że wszystkie kolejne wręgi były za małe...Niby niewielka wada, ale ile było dodatkowej roboty...;-(
Ale w końcu się udało i kadłub gotowy:

Jak widać błyszczy się bardzo,a to dlatego,że bez umiaru malowany lakierem nitro - okolica silnika i krzywych kolorowych klinów szczególnie - powstał pomysł poprawienia tego "zonk'a" ;-) ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024