FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-09-08 14:05  Odp: [Relacja z budowy] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
METAKS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

OK. Postaram się pisać wyrazniej. Co do modelu zdecydowałem sie na szpachle. Nie był on jednak wcześniej na to przygotowany, więc wymagało to troche pracy.Poszczególne elementy poszycia nie odkształciły się a szpachla na całej długości ma grubość ok 0.5 [mm]. Całość pomalowałem czerwonym Humbrolem nr 58 i wszystko było by OK ale po wyschnięciu wyszly drobne pęknięcia na łączeniach poszczegolnych elementów poszycia. Niebawem dodam fotki.

--

 
07-09-08 16:50  Odp: [Relacja z budowy] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
METAKS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Oto fotki tego co jak narazie udało mi się sklecić:




Jak widać musze jeszcze nad tym popracować.

--

 
17-10-08 15:31  Odp: [Relacja z budowy] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
METAKS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Witam. Trochę to trwa ale nie mam zbyt dużo czasu na budowę modelu. Posunęła się jednak ona do przodu, fotki zamiszczę niebawem. Mam jednak uwagi do modelu oto one:
1. Praktycznie każda część łącznie z wręgami nie pasuje. Jedne za krótkie inne za wąskie . Ogólnie model to jedno wielkie sztukowanie.
2. Niektóre z części mają te same numery, inne nie maja ich wcale. Powoduje to ogólny zamęt i nad każdą częścią trzeba się zastanawiać czy to aby na pewno ta.
3.Zarówno na burtach jak i nadbudówkach części mają inne odcieie, ale nie chcę ich malować - zobacze co wyjdzie.
4. Ze względu na brak choćby kawałka rezerwowego paska sztukowanie jest trudne, gdyż jak już wspomniałem każda z części ma inny odcień.
5. Reasumując model nie polecam początkującym modelarzom, właściwie nie polecam go nikomu o słabych nerwach, bo może tylko do modelarstwa zniechęcić. Ja postaram sie go skleić takim jaki wyjdzie. Zobaczymy.

--

 
17-10-08 18:34  Odp: [Relacja z budowy] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zauważyłem takie małe BE co może później przeszkadzać. Wzmocnij od wewnątrz poszycie na linii wodnej bo się zaczyna zapadać.

Postaraj się aby model wyszedł nie jaki wyjdzie ale jaki powinien wyjść - jeżeli już malujesz to masz spore pole do popisu.
Przecież modelarstwo to również wyzwania. Osobiście uwielbiam wyzwania i zbyt łatwy model prędzej trafi do kosza.

Pozdrawiam i czekam na dalsze losy Korwety.

--
w budowie: HIEI

 
02-02-09 13:55  Odp: [Relacja z budowy] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
METAKS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

No więc po długiej nieobecności zamieszczm końcowe fotki. Model jest już sklejony, lecz ma wiele mankamentów z których zdaję sobie sprawę. Biorąc jednak pod uwagę jego braki iniedokładność w opracowaniu myśle że nie wyszło aż tak fatalnie. Zreszta zobaczcie sami.



--

 
02-02-09 17:22  Odp: [Relacja/Galeria] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
bartek_g   

Gratulacje moim zdaniem super Ci wyszło. Czy coś oprócz spodu kadłuba było malowane?

--
W trakcie budowy sdkfz 234/2 puma

 
02-02-09 19:43  Odp: [Relacja/Galeria] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
METAKS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Tylko dno, najpierw szpachla potem farbka akrylowa.

 
02-02-09 20:17  Odp: [Relacja/Galeria] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kawał okrętu i to całkiem ładnego.

Piszesz, że go skończyłeś ale na pokładach widać zaznaczone miejsca na detale których nie przykleiłeś.
Będziesz je dokładał ? Może choć zamaluj czy zaklej te białe plamy.

PS. Randar poniżej ma rację - zmień tło. Taki rzadki i efektowny model jest tego wart .

--

Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

Post zmieniony (02-02-09 22:56)

 
02-02-09 21:07  Odp: [Relacja/Galeria] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

METAKS, bardzo fajny okręt zbudowałeś, widać, że włożyłeś w niego dużo serca i pracy, ale wszystko psują zdjęcia, na których nic nie widać. Nie chodzi o szczegóły, ale tło. To jest na prawdę 80% wartości zdjęcia naszych modeli - ustawić je na w marę JEDNOLITYM tle bez kolorowych obrusów, dywanów, plecaków i innych przedmiotów w zasięgu aparatu.

Przepraszam, że wykorzystuję Twój wątek, ale mam gorącą prośbę do osób prezentujących i chcących prezentować swoje modele - zamieszczajcie zdjęcia modeli a nie foteli czy dywanów. Ostatnimi czasy kilka galerii sobie odpuściłem ( i myślę, że nie tylko ja ) jak tylko zobaczyłem taką "sieczkę", a szkoda, bo mógłbym pewnie nacieszyć oczy tym, czego galerie te dotyczyły.

pozdrawiam serdecznie i proszę o zrozumienie
randar

--

 
03-02-09 06:51  Odp: [Relacja/Galeria] Korweta ORP KASZUB z FLY MODEL
Thunder909 

 

Model fajny. Jedynie co mi sie rzucilo w oczy tak od razu to relingi. Przy 1:100 mozna by zrobic slupki grubsze a reszte ciensza. Teraz to troche wygladaja jak drabina.
Na zdjeciach orginalu widac ze te poprzeczne linki w relingu sa bardzo cienkie.
Ogolnie bardzo ciekawy model.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024