FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-08-08 07:53  [Relacja] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Witam. Po sklejeniu kilku Małych Modelarzy uznałem że pora na coś większego i wydanego w nieco innym standardzie niż dwudziestoletnie MM. Bardzo długo sie przymierzałem do Dunkierki z WAK-u ale koniec końców wybór ostatecznie padł na Giuseppe Garibaldiego z MODELIKA. Model zamówiony w ubiegłym tygodniu troche w ciemno ale po otrzymaniu, miła niespodzianka- model opracowany bardzo dobrze, w fajnym kamuflażu, naprawdę cieszy oko i co dla mnie ważne, skala trudności nie jest niebotyczna, gdyż mój warsztat zbyt wybitny to nie jest, ale przecież czowiek ciagle sie czegoś uczy.Tyle tytułem wstepu, teraz bardziej konkretne rzeczy.
Relacja prowadzona będzie nieznanym mi jeszcze tempie, ale pewne jest jedno- będzie doprowadzona do końca bo trochę za dużo na tym forum jest relacji urwanych w połowie i nie kontynuowanych co szczerze mówiąc bardzo mnie wkurza.
Model GG opracowany w skali 1:200 na 10 arkuszach formatu A3, 2 strony rysunków, trochę jak dla mnie za bardzo lakoniczna instrukcja (naprawdę szczątkowa)


Szkielet podklejony butaprenem na zalecana w opisie tekturę 1 mm, troche się martwiłem, gdyż przeważnie szkielety moich modeli wykonywałem na tekturze 2 mm i nie wiedziałem czy sztywność bedzie odpowiednia, ale teraz juz mogę powiedziec smiało- szkielet klei się bezproblemowo. I co ważne- wszystko pasuje idealnie, praktycznie zadnego szlifowania prócz zaostrzenia stewy dziobowej i zaokrąglenia stewy rufowej nie trzeba nic papierem ściernym zwalczać, naprawdę pokłon w stronę autora,
kilka fotek ze stanu obecnego:

powklejane paski żeby poszycie się nie zapadało, myslę że jest nieźle i spełnią swoją rolę

pokład dziobowy już przyklejony, rufowy jeszcze nie

i przyklejone paski łączące pod poszycie


I na koniec tego pierwszego, trochę długiego wpisu prosba:
1.w necie znalazłem tylko kilka zdjęć tej jednostki, jeśli ktos dysponuje jakimiś materiałami byłbym wdzięczny :-)
2. może ktoś również ma w stoczni Garibaldiego, chodzi o numery farb do retuszu, zamówić mogę tylko przez internet bo najbliższy sklep modelarski mam prawie 50 km od domu, problem w tym że monitor stary i przeklamuje kolory, więc troche trudno mi dobrać, jeśli ktoś może będę niezmiernie wdzięczny za podanie tych numerów
3. czy będą do tego modelu pasować lufy od jakiegoś innego modelu? bo przygotowanych do tej jednostki nie znalazłem, achciałbym kupić gotowe, relingi przewiduję cięte laserowo z DRAF MODELU

UF, na razie to tyle, będę na bieżąco informował o postepach w pracach

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
08-08-08 08:04  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cieszy mnie, że ktoś rozpocząl kleić ten model. Zgadzam się z Tobą, że kolorystyka modelu bardzo ciekawa a instrukcja pobieżna.
Zobaczymy co wyjdzie z tego Modelika.

Pozdrawiam i zyczę powidzenia!

--
jacek

 
08-08-08 08:28  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Lufy:
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3840

Co do retuszu to nieodmiennie polecam ręcznie mieszane tempery - dla mnie rewelacja.
Powodzenia w budowie!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
08-08-08 08:28  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Co do luf, to mógłbyś spróbować skleić je z cienkiego papieru (np. kalka techniczna, ja robię z papieru śniadaniowego), bo nie wiem, czy znajdziesz lufy dedykowane do tego modelu. Z innymi mógłbyś popróbować, ale najpierw musiałbyś sprawdzić wymiary, czy od innego okrętu pasują.

Relingi - planujesz laserowo cięte. Jak decydujesz się na zakup, to nie wiem, czy nie lepiej byłoby kupić fototrawione. Laserki będą albo zbyt grube (to w końcu była bardzo delikatna konstrukcja), albo za delikatne, jeśli wymiary będą zbliżone do oryginału.
Gdybyś decydował się na robienie samemu, to polecałbym na słupki drut 0,25-0,3mm i poziome linki drut lub żyłka 0,1. Jeśli laserki trzymają takie wymiary, to są koszmarnie delikatne, jeśli są sporo grubsze, to będą za bardzo przerysowane. Stąd rada, żeby kupić fototrawki.

Dokumentacją niestety nie dysponuję.

Dobór retuszu. Podejrzewam, że trudno będzie znaleźć gotowy kolor, który bez mieszania będzie pasował do retuszu. Nie ma co polegać na monitorze i w ten sposób dobierać kolory. Na Twoim miejscu na początek spróbowałbym użyć akwareli, plakatówek lub temper. Łatwiej byłoby dobrać kolor a rezultaty i tak są niezłe.

Jeśli nie chcesz dobierać kolorów, to ideałem byłoby wziąć model pod pachę, iść do sklepu i tam poszukać kolorów farb, które będą w miarę zbliżone do tych w modelu, ale z tego co czytałem, masz z tym niestety problem.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (08-08-08 08:30)

 
08-08-08 08:55  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Poprzegladałem te drobiazgi i przede wszystkim wrażenie na mnie zrobiła cena ;-) ale na lufy na pewno się skuszę. Relingi jeszcze przemyslę bo biorąc pod uwagę wielkość modelu troche na te fototrawione trzeba by wydać, może spróbuję wykonać je jednak samemu? zobacze co mi wyjdzie i wtedy zdecyduje.
Dzięki za wszelkie rady i wskazówki

 
08-08-08 10:49  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zacząłem oklejać dno, muszę przyznać że pasowanie elementów znakomite, choć metoda wstawienia pasków tektury zapobiegajacej zapadaniu sie poszycia jest chyba gorsza od stosowanej przeze mnie w innych modelach motody piankowania, przy piankowaniu zdecydowanie lepiej układa się poszycie, jednak i tak nie moge narzekać, na razie idzie nieźle. Wg opracowania poszycie ma być kładzone zarówno os dziobu jak i rufy, ostatni element poszycia nr 9 jest wyrysowany z zapasem aby w miarę potzreb odpowiednio go przyciąć jeśli cos by nie pasowało, jednakże jeśli od strony rufowej pójdzie tak jak od dziobu nie przewiduję zadnych problemów, naprawdę wielkie brawa dla autora opracowania za super spasowanie części.

 
08-08-08 14:59  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Tak jak przewidywałem, już do końca żadnych problemów z poszyciem, pasowanie części bęzbłędne :-)

 
08-08-08 17:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No to okrętowcy kontratakują :D

Nie wiem, czy to złudzenie apteczne zdjęć, ale czy retuszowałeś krawędzie oklejek dna przed ich naklejeniem?

Powodzenia i dobrej zabawy!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-08-08 12:26  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam

Tez kleje ten model i potwierdzam, że poszycie jest bardzo dobrze spasowane.
Lufy do modelu z tego co wiem, to są dostępne w GPM-ie.

Zaprojektowałem też blachę z elementami fototrawionymi do tego modelu i lada dzień będę ją już miał. Chętnych do jej zakupu proszę o kontakt na priv-a.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
09-08-08 12:48  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Sven krawędzie były zamalowane jakoś tak głupio n azdjęciu wyszło, moze lampa odbija bo na żywo wszystko jest ok, nic białego tam nie ma :-)

Syjek co do tych fototrawek to odezwe się w przyszłości bo na razie jeszce nie dotarłem tak daleko. Na razie czekam za farbami, zamówiłem tempere, muszę sprawdzić co to to to skoro jest tak zachwalane :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024