FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-07-08 22:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

To ja jutro, jak wrócę z pracy, odpalam kompa i poluje na kolejne zdjęcia w relacji. Zgodzę się z przedmówcami, w ogóle nie widać przerwy w klejeniu. Poszycie denne pierwsza klasa.

Powodzenia i czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.

--

 
28-07-08 20:03  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przerwa w klejeniu uwidoczniła się dzisiaj :/
W wycinance pisało jak wół : " Teraz możemy przystąpić do przyklejenia pokładu dziobowego , to jest cz. 5 , KTÓRĄ UPRZEDNIO USZTYWNIAMY BRYSTOLEM". Tak ... brystolem ... a ja "usztywniłem" tekturką gr. 1 mm :D . Oczywiście klejenie niezgodnie z instrukcją MUSI wyjść . Przy przyklejaniu burt okazało się ,że właśnie te 0,6 mm będzie widoczne . Jako ,że mam zasadę klejenia "jednego modelu z jednej wycinanki" , nie chciałem psuć kolejnego MM . W końcu to model , który pozwoli mi się wprawić w modelarstwo - więc zdaję sobie sprawę ,ze nie będzie idealny . Grubość pokładu zaretuszowałem farbkami - no i kleję dalej :) Tak wygląda oklejony szkielet :



Teraz zabiorę się za śruby , no i podstawkę . Ale to już nie dzisiaj ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
28-07-08 20:23  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mmm, teraz mi sie przypomina, jak przyjemnie mi sie go kleiło... W galerii MM jest mój model, juz troche zwraczał, ale jakby co, popatrzec zawsze można ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-07-08 09:19  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jak na razie to nie widać żadnej przerwy z modelarstwem. Przypuszczam, że jedyny poważny problem z powrotem do klejenia to odszukanie narządzi pochowanych gdzieś głęboko w szafkach bądź pudłach :-).

--
pzdr
Kemot

 
29-07-08 09:42  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pod wplywem Twojej relacji wyciagnalem z "magazynu" tego MMa i zaczalem go przegladac :) Chyba jakies pozytywne wibracje i sentyment do "Blyskotki" :) Ta nadmiarowa grubosc wcale zle nie wyglada, widac dobrze z retuszem trafiles. Czekam na ciag dalszy...
P.S. Jakis czas temu wyslalem do Ciebie maila, ale nie wiem, czy doszedl :(

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-07-08 15:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękny model, piękne czyste wykonanie!!!

--
jacek

 
31-07-08 23:54  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model zwodowany :)
Doszły śruby , ster , stępki przeciwpochyłowe ,listwy odbojowe , no i obowiązkowa podstawka :D



Przyszedł czas na to , co tygryski lubią najbardziej - nadbudówki ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
01-08-08 08:39  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
kari   

Jak na razie OK :-) ... i małe spostrzeżenie; albo foto przekłamuje , albo pióra śruby napędowej są wklejone jakoś "dziwnie" (?).
Jeżeli to nie stanowi problemu to proszę o jakąś fotkę od rufy tak aby śruby były widoczne.
----------------------------------------------------------

 
01-08-08 09:45  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Faktycznie śruby na zdjęciu wyglądają "dziwnie" . Aż doskoczyłem do modelu , czy czasem czegoś nie pomyliłem , ale nie - to tylko fotka ... Postaram się przy robieniu następnego zdjęcia "pstryknąć" ponownie śruby :)

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
04-08-08 22:39  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nadbudówkę rufową czas zacząć :)
Nie wiem czemu projektant zalecił klejenie nadbudówek właśnie od rufowej , no ale chcę się trzymać zaleceń , więc kleję rufową . Widok od spodu - z kątownikami :



Następnie wziąłem się za detale nadbudówki . Jako ,że na relingach ( osłona działek plot) był rozwieszony brezent , wykonałem go z bibuły - karton byłby w tym przypadku " za prosty" :




Oczywiście reling dałem fototrawiony . A bo tak ładnie wygląda :P

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024