FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-07-08 00:54  [Relacja/galeria] ORP Błyskawica MM 7-8/97 czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Oglądając Wasze relacje z klejenia modeli wzięło mnie na sklejanie . Ponieważ dłuuugi okres czasu na "bezrobociu modelarskim" zniekształcił moje paluchy , postanowiłem ,że model musi należeć do w miarę łatwych .
Okładka modelu prezentuje się tak :



Od razu pragnę uprzedzić ,że model nie będzie "piękny" -niestety kilka lat bez klejenia robi swoje , oraz ,ze będę starał się wykorzystywać "nowinki modelarskie" - czyli gotowe elementy typu lufy dział , tratwy , relingi , drabinki ...

Zacząłem kleić szkielet , więc nie ma na razie co pokazywać - jak skleję cały - pokażę moje "dzieło" .

Zapraszam do częstego zaglądania do mojej relacji :D

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
15-07-08 07:26  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Krzysiek D. 

 

Może specjalnie dla miłośników szkieletów jakieś fotki z budowy szkieletu by się znalazły, co? ;)

Ciekawie się zapowiada, bo to podobno jeden z lepiej wydanych drukiem okrętów z Małego Modelarza.



Post zmieniony (15-07-08 07:27)

 
15-07-08 08:04  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Za zaproszenie dziekuje, obserwowac bede :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-07-08 08:35  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świat się kończy - Frytek znowu zaczyna lepić :)

Trzymam kciuki - powodzenia

P.S.
Może mnie też nawiedzi Wena w kartonowej kusej kiecce;)

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
15-07-08 10:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Skoro Frytek zaczyna kleić to ja sie tylko nieśmiało zapytam, czy coś się dzieje i są jakieś widoki na nowe opracowanie Potiomkina?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
15-07-08 16:01  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Grzech 

 

No tak, miejsca w pierwszym rzędzie już zajęte. Przycupnę cicho za filarem.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
15-07-08 21:02  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szkielet skończony . Podklejony na tekturkę 1mm nie sprawiał żadnych problemów :)




--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
16-07-08 09:53  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Frytku pytam tak o ten model bo jestem ciekaw czy to faktycznie jest projekt którego realizacji można się spodziewać, powiedzmy w ciągu 2-3 lat, czy tylko plotka. Od tego modelu zacząłem i chętnie bym go kiedyś skleił, ale w nowym opracowaniu i bliższy oryginału.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
16-07-08 12:41  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piterski - mnie nic nie wiadomo o nowym opracowaniu Potiomkina :(
Po drugie jakoś projektanci się do mnie przestali odzywać - a już na pewno nikt się nie odzywa z projektantów pływadeł . Dlatego kleję , a nie wydaję :P

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
16-07-08 12:56  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Szkoda wielka :(
Będzie trzeba wrócić do korzeni i popełnić tego z MM.
Błyskawica to tez mój ulubiony model z tego wydawnictwa z tym, że kleiłem jej poprzednie szare wcielenie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
18-07-08 20:09  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szkielet wyschnięty - czas na jego oklejanie . Zaczynamy od części podwodnej ...




--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
19-07-08 11:08  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dinozaury wracają z niebytu ;))))

Ale to dobrze. Jak najwięcej takich powrotów.
Świetnie Ci idzie. Wbrew pozorom nie zardzewiałeś.
Możesz tylko kiedyś spróbować oklejać kadłub w kolejności: pokład, burty, dno. Uniknąłbyś schodka na krawędzi burty-dno.

Może niedługo pociągniesz dalej Księcia Wali?

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (19-07-08 11:08)

 
19-07-08 11:26  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam nadzieję, że popularyzacja szkutnictwa będzie się rozwijać, zwiększy się ilość dobrych i solidnych relacji z których możnaby czerpać wiedzę, pomysły, technikę. Myślę, że ta Błyskawica to dobry trening przed czymś nieco większym i długofalowym, pancernik jest mile widziany.
Zgadzam się z Mariuszem, że przyklejenie oklejek burt a następnie poszycia dna na styk zwiększyłoby efekt bez tego "fatalnego" schodka na połączeniu...
Jak na razie fajnie to wychodzi.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-07-08 21:44  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


QN-iu , myślę ,że kiedyś na pewno spróbuję kleić "na styk" , ale na razie muszę się wdrożyć w klejenie . Okleiłem całe dno - jak na razie model klei się bez najmniejszych problemów , chociaż widać , że miałem długą przerwę - model na pewno nie będzie "konkursowy " ...



--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
26-07-08 11:21  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Frytek napisał:

> chociaż widać , że miałem długą przerwę - model na pewno nie
> będzie "konkursowy " ...
>

eetam, z tym jest chyba jak z jazdą na rowerze ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
26-07-08 14:19  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korsarz napisał:

> Frytek napisał:
>
> > chociaż widać , że miałem długą przerwę - model na pewno nie
> > będzie "konkursowy " ...
> >
>
> eetam, z tym jest chyba jak z jazdą na rowerze ;)
>

Nie do końca - owszem, pamięta się zasadę, ale trzeba jednak trochę przyswyczaić palce. Mam to samo z Garlandem - właśnie go kończę. Z tą jedną różnicą, że po Frytkowej Błyskotce wcale tego nie widać :D:D:D

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
26-07-08 18:55  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Marek   

Mam pytanie w związku z tym modelem. Czy jest to dobry model dla początkującego modelarza?
Ja również z miłą chęcią będę przyglądać się budowie:) życze powodzenia

 
26-07-08 18:55  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


irbar napisał:

>Mam to samo z Garlandem - właśnie go kończę.

A gdzie relacja ???


Marku - model NA PEWNO jest modelem dla początkujących . MM ma ( przynajmniej miał w 1997 roku ) to do siebie , że wydaje modele łatwe , troszkę uproszczone . Powinieneś się zabrać za ten model - w razie pytań będę służył pomocą !!
--

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

Post zmieniony (26-07-08 18:57)

 
26-07-08 18:59  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Marek   

Dziękuję Frytek za szybką odpowiedz i na pewno się za niego wezme:)

 
27-07-08 22:18  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przed naklejeniem górnego pokładu instrukcja nakazywała przyklejenie części 2- 4 do pokładu dolnego . co też uczyniłem :



Zabieram się teraz za przyklejenie pokładu górnego , oraz burty . Mam nadzieję ,że jutro uda mi się pokazać cały oklejony szkielet :)

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
27-07-08 22:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

To ja jutro, jak wrócę z pracy, odpalam kompa i poluje na kolejne zdjęcia w relacji. Zgodzę się z przedmówcami, w ogóle nie widać przerwy w klejeniu. Poszycie denne pierwsza klasa.

Powodzenia i czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.

--

 
28-07-08 20:03  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przerwa w klejeniu uwidoczniła się dzisiaj :/
W wycinance pisało jak wół : " Teraz możemy przystąpić do przyklejenia pokładu dziobowego , to jest cz. 5 , KTÓRĄ UPRZEDNIO USZTYWNIAMY BRYSTOLEM". Tak ... brystolem ... a ja "usztywniłem" tekturką gr. 1 mm :D . Oczywiście klejenie niezgodnie z instrukcją MUSI wyjść . Przy przyklejaniu burt okazało się ,że właśnie te 0,6 mm będzie widoczne . Jako ,że mam zasadę klejenia "jednego modelu z jednej wycinanki" , nie chciałem psuć kolejnego MM . W końcu to model , który pozwoli mi się wprawić w modelarstwo - więc zdaję sobie sprawę ,ze nie będzie idealny . Grubość pokładu zaretuszowałem farbkami - no i kleję dalej :) Tak wygląda oklejony szkielet :



Teraz zabiorę się za śruby , no i podstawkę . Ale to już nie dzisiaj ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
28-07-08 20:23  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mmm, teraz mi sie przypomina, jak przyjemnie mi sie go kleiło... W galerii MM jest mój model, juz troche zwraczał, ale jakby co, popatrzec zawsze można ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-07-08 09:19  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Jak na razie to nie widać żadnej przerwy z modelarstwem. Przypuszczam, że jedyny poważny problem z powrotem do klejenia to odszukanie narządzi pochowanych gdzieś głęboko w szafkach bądź pudłach :-).

--
pzdr
Kemot

 
29-07-08 09:42  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pod wplywem Twojej relacji wyciagnalem z "magazynu" tego MMa i zaczalem go przegladac :) Chyba jakies pozytywne wibracje i sentyment do "Blyskotki" :) Ta nadmiarowa grubosc wcale zle nie wyglada, widac dobrze z retuszem trafiles. Czekam na ciag dalszy...
P.S. Jakis czas temu wyslalem do Ciebie maila, ale nie wiem, czy doszedl :(

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-07-08 15:32  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękny model, piękne czyste wykonanie!!!

--
jacek

 
31-07-08 23:54  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model zwodowany :)
Doszły śruby , ster , stępki przeciwpochyłowe ,listwy odbojowe , no i obowiązkowa podstawka :D



Przyszedł czas na to , co tygryski lubią najbardziej - nadbudówki ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
01-08-08 08:39  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
kari   

Jak na razie OK :-) ... i małe spostrzeżenie; albo foto przekłamuje , albo pióra śruby napędowej są wklejone jakoś "dziwnie" (?).
Jeżeli to nie stanowi problemu to proszę o jakąś fotkę od rufy tak aby śruby były widoczne.
----------------------------------------------------------

 
01-08-08 09:45  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Faktycznie śruby na zdjęciu wyglądają "dziwnie" . Aż doskoczyłem do modelu , czy czasem czegoś nie pomyliłem , ale nie - to tylko fotka ... Postaram się przy robieniu następnego zdjęcia "pstryknąć" ponownie śruby :)

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
04-08-08 22:39  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nadbudówkę rufową czas zacząć :)
Nie wiem czemu projektant zalecił klejenie nadbudówek właśnie od rufowej , no ale chcę się trzymać zaleceń , więc kleję rufową . Widok od spodu - z kątownikami :



Następnie wziąłem się za detale nadbudówki . Jako ,że na relingach ( osłona działek plot) był rozwieszony brezent , wykonałem go z bibuły - karton byłby w tym przypadku " za prosty" :




Oczywiście reling dałem fototrawiony . A bo tak ładnie wygląda :P

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
05-08-08 13:23  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Frytek, to jest za słaby model jak na Twoje umiejętności.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
05-08-08 14:19  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No właśnie... Wychodzi to rewelacyjnie.
A Ty chciałeś, żebym razem z Tobą równolegle relację prowadził... wolne żarty ;p

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
05-08-08 20:16  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Agand 

 

czekam niecierpliwie na nastepne foty :D szczegolnie tych srub - bo mnie one tez wygladaja jakby platy byly wklejane w przeciwna strone - ale moze to tylko zludzenie optyczne

--
Pozdrówka
Agand

 
05-08-08 23:08  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Spróbowałem zrobić zdjęcia samym śrubom . Mój aparat jest jednak za kiepski ... Lecz przyjrzałem się dokładnie - i faktycznie po jednym piórze na każdej ze śrub jest przyklejonym w dtugą stronę :/
Czyli mieliście całkowitą rację - lecz tym problemem zajmę się na końcu - pióra przyklejałem na kropelkę - będzie to trudna zabawa ...

Zacząłem wypełniać sródokręcie - na razie nie ma co pokazywać . Może jutro będzie już na tyle doklejonych elementów ,że model będzie wart fotki ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
05-08-08 23:54  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Frytek, zdjęcia małych detali spróbuj robić przez lupę przyłożoną bezpośrednio do obiektywu, wychodzą całkiem przyzwoite zdjęcia, nawet z aparatu 2 mpix

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
06-08-08 10:22  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Frytek napisał:

> ... pióra przyklejałem na kropelkę - będzie to trudna zabawa ...

Wystarczy rozpuszczalnik do klejów CA :)

 
07-08-08 00:59  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kat , Konrad - dzięki za podpowiedzi :)
Jak na razie retusz niektórych części z grafitowego na zielony , oraz śruby zostawiam na koniec - zająłem się "bździnkami" na pokładzie . Jest już przyklejona nadbudówka rufowa , zrobiłem łańcuchy kotwiczne , polery , falochron , oraz nadbudówka kotłowni , podwyższenia wyrzutni torped ...



Czas zabrać się za nadbudówkę dziobową .....

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
07-08-08 09:20  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wraca "stary, dobry Frytek".

--
pzdr
Kemot

 
07-08-08 16:36  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Super oglądać jak powstaje mój ukochany okręt. Pilnie śledzę relację i czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam!

--

 
08-08-08 13:13  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Początki nadbudówki dziobowej . Jak zwykle klei się bez problemów . Jedyny mankament to taki ,że nie zgrywają się linie zaznaczające ułożenie kątowników . Ale to będzie spód - więc nie ma bólu ...





--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
08-08-08 14:59  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

no no pięknie kolego czyżby dłuższy FS na ogame a może urlop ???

--
http://tnij.org/pl_pcf

 
10-08-08 02:06  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pacykarz - ani nie dłuższy FS , ani nie urlop . Po prostu i gram , i kleję :P
Nadbudówka dziobowa została ukończona . Problemów nie było żadnych - no chyba ,że z moimi zgrabiałymi paluchami . Ale model jak na razie klei się bardzo dobrze :)
Nie mam pojęcia , czy reling na wypuście, w którym będzie maszt był obciągnięty brezentem . Dlatego zdecydowałem się przykleić część z wycinanki ...





Zaczynam klejenie komina ...

--

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

Post zmieniony (10-08-08 02:08)

 
10-08-08 11:27  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Czyżbyś retuszował zielone elementy na szaro?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-08-08 20:36  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Korsarz - tak , cały model retuszuję jednym kolorem - grafitowym flamastrem wodozmywalnym . Zielony kolor w moim zbiorze retuszy nijak nie pasował do koloru modelu . Mam zamiar już po skończeniu modelu wyretuszować zielone części na zielono , lecz to zostawiłem na koniec . W tej chwili poświęcam uwagę na dokładności oraz czystości wykonania ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
11-08-08 15:52  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A może akwarelki?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
11-08-08 23:26  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam!!!
Do retuszu polecam Humbrola - 120 i 149 .
Pozdrawiam

 
11-08-08 23:45  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


korsarz , Seba - retuszuję flamastrami - i raczej nie będę w połowie modelu zmieniał na farbki . Może to zeszpecić zamiast pomóc modelowi . Ale kolejny model będzie retuszowany farbkami :) Dziękuję za rady !!

Powiedziałem irbarowi ,że Błyskotkę skleję w 2 tygodnie - ups - zostało mi 6 dni :P
Dzisiaj męczyłem komin . Nie wyszedł za dobrze ....



Czas znowu zabrać się za "bździnki" ...

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
12-08-08 06:58  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Frytek napisał:

> Dzisiaj męczyłem komin . Nie wyszedł za dobrze ....
Jajcarz....



Co do Błyskawicy - nie spiesz się - ja wciąż męczę swoją łupinkę i czekam na "dostawę" :(

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-08-08 21:14  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dokleiłem dzisiaj znowu troszkę "bżdzinek" , min : łodzie , pontony ( zastosowałem pontony laserowo wycinane z GPM-u - moim zdaniem zgrabniejsze niż te z wycinanki :) ), dokleiłem pierwszy pomost bojowy pod działka Boforsa . Pobawiłem się też z drabinkami - są one również z zestawu fototrawionego . Stan modelu na obecną chwilę :



Zabieram się do pierwszego uzbrojenia Błyskotki - torped .

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
13-08-08 20:21  Odp: [Relacja] ORP Błyskawica MM 7-8/97 , czyli Frytek zaczyna kleić :)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Aparaty torpedowe . Niestety musiałem je wykonać z ksero - bowiem karton się rozdwajał i roztrajał . Dużo pracy tu nie było - MM nie zadbał o uszczegółowienie torped ...



I stan modelu z wyrzutniami ...



Jak widać - dokleiłem też drugi pomost bojowy działek Boforsa . Teraz zabieram się za bomby głębinowe :)

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024