FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-07-08 09:47  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Monster sQbee   

"..Model zawiera części na 7,5 arkuszach A3 kartonu kredowego polakierowanego błyszczącym lakierem dyspersyjnym..."

Alf - mimo Twojej wyczerpujacej odpowiedzi, nadal ciekawy jestem jakie są doświadczenia innych w sklejaniu tak wydanego modelu (jak formuje się taki karton, czy impregnować i czym kleić) tym bardziej, że w bardzo podobnym przypadku ( z tym, że dyspersyjny matowy )SM.79, poza pokazem surówki nie było żadnej relacji ze sklejania modelu.

 
15-07-08 10:28  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jak to nie ma relacji?
Mosnster sQbee, jest i to w wykonaniu samego kolegi Cevy.
To jest pokaz prawdziwego modelarskiego samozaparcia i talentu bo ciągle coś wymaga poprawy.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
15-07-08 11:41  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Monster sQbee   

Hm - w wyszkukiwarce znalazłem dwa tematy o SM.79, ale to zapowiedź i relacja ze sklejania surówki dlatego bardzo proszę o link do tej relacji.

 
15-07-08 11:47  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Hook6   

 

Savoia Marchetti S.M. 79 Sparviero - Orlik

--

 
15-07-08 12:19  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
OzzY 

 

Savoia u niemca...

--

 
15-07-08 12:23  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Monster sQbee   

Piekna "walka" Cevy - podziwiam i zadaję sobie pytanie dlaczego nie wolał w tym czasie skleić dwu innych - "po dzisiejszemu" opracowanych modeli ;-)
Dziękuję za link - relacja potwierdziła moje obawy co do komputerowej poprawy opracowanych modeli - najprawdopodobniej poczekam na inne wydanie B-25.

 
15-07-08 15:38  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
AWOT   

VIVAT Pan Tadeusz!

--

AWOT

 
15-07-08 19:23  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Przedstawiam fotki arkuszy z częściami i z rysunkami.






Pozdrawiam.
syk666

--

 
15-07-08 19:28  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Monster sQbee   

AWOT - znam Twoje podejście do tego projektanta, rozmawialiśmy na ten temat - ale fakty (mam na myśli obie relacje) mówią za siebie. Bardzo daleki jestem od krytyki - te opracowania są lepsze w ręcznym oryginale niż po komputerowym przerysowaniu - może lepiej byłoby je wydawać tak, jak zostały opracowane.
Modeli kartonowych, opracowywanych ręcznie jest jeszcze sporo na rynku - ich istnienie dowodzi, że mają swoich zwolenników - jedno z moich ulubionych polskich Wydawnictw, sporo modeli ręcznej roboty sprzedawanych jest również w MODUNI.
Wygląda na to, że opracowania ręczne i komputerowe moga współistnieć, a hybrydy czy rozwiązania przejściowe - tradycyjnie nie są udane.
Zaskakuje mnie brak wypowiedzi Wydawcy - może ten model jest naprawdę dobry, świetnie spasowany i są na to dowody w postaci surówki - wtedy czepiłbym się słusznie zresztą - że ORLIK nie wydaje modelu wraz z kabinką ;-)

Dla mnie aktualnym standardem zapowiedzi modelu jest to, co prezentuje na tym forum HAL (surówka plus skany arkuszy i szybkie pojawienie się kabinki) - mówię to z tym większym przekonaniem, że za tym Wydawnictwem akurat nie przepadam i trudno mnie zaliczyć do grona wyznawców, choć klientem - owszem - bywam.
"Niestety" ale to Wydawnictwo po raz kolejny wyznacza standardy ( tym razem nie mam na myśli stopnia komplikacji opracowań, ale prezentacji i sprzedaży produktu ) za którymi powinna podążać reszta.

P.S.
W międzyczasie pojawiły się fotki arkuszy - proszę o surówkę !



Post zmieniony (15-07-08 19:32)

 
15-07-08 19:39  Odp: [Nowość] Orlik, B-25J
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

To ja dorzucę jeszcze inne pytanie. Czy jest (będzie) jakaś promocja dla zdecydowanych zakupić oba wydania B-25 ?

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024