FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-07-08 19:37  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Generalny problem ,ktory ja widze to brak surowek(chociazby bialych).Wychodza projekty ,ktore nie sa sklejane od poczatku do konca.O ile GPM ma w zwyczaju dawac na okladce model surowki o tyle w ostatnim czasie z Modelika nie widzielismy za bardzo surowek w szczegolnosci w ostatnich1-2 lat.Jedyny model to Helgoland....ktory z kolei jest komputerowym przerysem poprzedniej recznej edycji.Problem z tym modelem jest taki ze to wariacja na temat.Model zostal opracowany na podstawie planow p.Bartkowskiego a to wielka tragedia dla milosnikow tak nielicznie wydawanych okretow.Posiadacze planow tego pana wiedza co mam na mysli.

--
Royal Navy first !!!

 
08-07-08 19:53  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Indianapolis, obok wielu innych Modelików, to jedynie przerysowane stare opracowanie.
I teraz tak- z jednej strony to dobrze, bo nie trzeba szukać na allegrach i innych, żeby wydac ze 50 zł za ztary druk i stare kreski, tak mamy model ze starymi błędami, ale przynajmniej druk nowy.
Ale...
Na tych allegrach i innych jak ktos poluje na stary, niedostepny juz model, to pewnie zdaje sobie sprawe z jego niedoskonałosci, a tym czasem p. Janusz pisze nam, ze modele sa poprawiane. Wiec my naiwnie myslimy, że wszystkie błędy sa poprawione, a tu chodzi tylko o druk.
Ja jednak na własna odpowiedzialność i w pełni swiadomie kupuje te stare odgrzewane tematy z błedami, bo tematy jednak unikatowe...
Helgoland błędny! Oczywiście że wielka szkoda! Przyznam, że post Adriana mnie wielce zmartwił, bo nie mam zadnych monografii tego okretu i nie weryfikowałem go, ale itak go skleje, bo sylwetka ładna, a... Czy mam jakiegos innego Helgolanda?
Podobnie Indianapolis...
Reasumujac- szkoda, że niedoskonałe, ale dobrze że wogóle jakies....
p.s. Nadbudówki Indianapolis nie pasują do pól na pokładzie? To zamalować te pola a nadbudówki wklejac na pałe! Zawsze to lepiej, niz wcale ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-07-08 19:55  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Trochę poza tematem:
- Adrian - akurat "Helgoland" (przynajmniej część nawodna) jest dosyć wiernie odtworzona, choć uproszczona (zwłaszcza olinowanie). Mówie to porównując do fotografi, a nie planów. Jak ze sklejalnością - zobaczymy.
Zresztą na rosyjskim forum modelarskim (powtarzam za Vwsmok'iem) jeden z modelarzy ma motto:
"Nie ma modeli niesklejalnych - jak mawiają Polacy" (sic!).
Pozdrawiam ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
08-07-08 22:16  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wracając do Indianapolis. Drąże temat ponieważ bardzo lubię ten okręt i wszystko co zaczyna się od USS. Bardzo szanuję też wydawnictwo Modelik i zaliczam je do ścisłej modelarskiej czołówki, zaróno pod względem jakości modeli jak i tematyki. Model Indianapolis jest jednym z tych który mnie rozczarował. Chodzi mi tutaj o tekst ze strony wydawnictwa "(w porównaniu z modelem z "Modelcard" praktycznie jest to nowe opracowanie)". Co więc mam rozumieć pod tym stwierdzeniem? Bo jak narazie wychodzi że praktycznie nowe opracowanie = stare błędy. A szkoda bo okręt jest naprawdę piękny...

--

 
09-07-08 22:25  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
TAGEZ222   

Dobrze że Gomix nie przerysowuje komputerowo starych moeli ,a ma ich sporo i to nigdzie wiecej nie wydanych i nie pisze ze to nowe opracowanie komputerowe .

Przerysowac model od nowa na kompie nie jest taka wielką sztuką ,i robi to nie tylko modelik

--
Karton na wieki.

 
10-07-08 07:17  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Maciej moje wydanie to stary Model Card-

stanąłem na tym etapie bo sie pewnie coś nowego ukazało do klejenia ,zapewne jakiś czołg lub tym podobny model-pozdrawiam ..

--

 
10-07-08 09:31  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Obecne opracowanie USS Indianapolis jest zdecydowanie lepsze pod względem jakości druku i grafiki kolorystycznej. To po prostu dwie epoki różniące te dwa opracowania. Jeżeli chodzi o spasowanie to trzeba poczekać na jakąś dobrą relację.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
10-07-08 12:52  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A czy ktoś ma może wiecej fotek Indianapolisa? Ja sklejając niestety nie robilem fotek....


pozdrawiam

--
jacek

 
10-07-08 17:13  Odp: [Pytanie] o USS Indianapolis
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem ten model sklejony. Nadbudówka dziobowa przesunięta zostaje ślad na pokładzie (chyba ok. 10 mm). Maszt dziobowy trzeba było pociąć bo nie pasował.

--
MiSza

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024